Skocz do zawartości
evald

Avast przymula i blokuje pracę komputera?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy zaobserwował ktoś ostatnio złą pracę avasta na komputerach, w moim przypadku na laptopach?

 

W laptopie nr 1 z windowsem 8 na pokładzie z dnia na dzień avast zaczął obciążać procesor w ok. 90% i blokował wyświetlanie się stron www. Na przykład skype działał, lecz Chrome jakby działał w trybie offline.

 

W laptopie nr 2 z windowsem 7 od paru dni blokował dokonanie przelewu online w banku internetowym... przelew zawieszał się w końcowej fazie "prosimy czekać...". Obciążenie procesora też było dziwne, ok. 20%.

 

W obu przypadkach po usunięciu avasta wszystko wróciło do normy. Zainstalowałem na próbę MSE i nie robił problemów :P

Jakieś ogólno-wiadome problemy? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym znanym mi komputerze na którym instalowałem Avasta nic takiego nie występuje i nie występowało. To jeden z najlżejszych antywirów. Może masz "syfa" w sieci - exploity, malware itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie każdy antywirus zauważalnie przymula kompa - jedne bardziej, drugie mniej.

Avast nie jest tutaj wyjątkiem, przy czym wiele zawirusowanych kompów, które do mnie ludzie przynosili, miały właśnie Avasta.

Innymi słowy poszukaj innego antywirusa - np AVG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...