Skocz do zawartości
Pretous

Grafika do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym poborem mocy, pomyślcie ile czasu faktycznie to jest obciążone. 10:1? Czy siadacie do komputera i ciśniecie w nowe gierki godzinami, regularnie jak w zegarku.

Cały czas kiedy robicie coś w 2d, na pulpicie, przeglądacie strony itp, pobór jest znacznie niższy.

Co więcej jest on niższy też przy graniu w mniej wymagające gry, a to one są często własnie najbardziej grywalne. Jakieś doty, cs:go, lole itp, czy mmo. Grafika sobie siedzi na jakichś średnich taktach, obciążenie znikome, już nie mówię o cpu, który też się nudzi.

Żeby faktycznie wygenerować solidne obciążenie, trzeba zapuścić jakąś nową grę, i wtedy ciśnie 100% na gpu, jeszcze do tego np. streamować to, żeby cpu dostał popalić.

W większości przypadków, zwykły użytkownik, w ogóle może się nie przejmować tdp karty bo nie odczuje różnicy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale gracie w to codziennie regularnie, i będziecie grać przez najbliższy np. rok?

Nie wspomnę że crysisa 3 to można ukończyć spokojnie w 6 godzin :) Chyba że mówimy multiplayer.

Chociaż jeżeli jesteście graczami BF to jeszcze mogę zrozumieć, da się w to nabić sporo godzin, a jednocześnie obciąża sprzęt. Jedna z niewielu gier w które można dużo regularnie grać a jednocześnie ma wysokie wymagania.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widze, że nikt nie wie to zapytam tak. Czy na monitorze 1280x1024 odczuje dużą różnice między r9 280 a gtx 960 ??. PS.Planuję przesiadke na Full HD ale to wtedy będe grał w nowe tytuły na średnich/ niskich ponieważ dla mnie do szczęścia potrzeba tylko aby gra dzialała na 30 FPS bez znaczenia jakie ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w grze swoje musi wziąć, jak chcesz wydajności, do reszty przydałaby się integra, albo jakaś karta z TDP np 10W, a na mocną przełączyć się tylko do gier. :P

Rozumiem, więc, że zwycięży GTX 960. Nie będziesz narzekał, no może poza tym, że była droga i za te pieniądze miałbyś potworka R9 290. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem co do ceny to jest chore ale cóż jako powiedziałem rodzicom o 400W z nową grafiką to chcieli mnie zabić więc nie mam wyjścia a co do integry moj procesor jej nie ma a nie bede specjalnie o to zmieniał


poczekam na radeony seri 300 to może stanieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1x PCI Express x4 wkładasz tam np takie coś do normalnego użytkowania:

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-nvidia-quadro-nvs-285-128mb-dms-i5126936352.htmlTDP 18W koszt na allegro z 15zł

 

1x PCI Express 3.0 x16 - wkładasz GTX 960

 

Jak odpalasz grę to przełączasz się na GTX 960

 

I masz miód malina.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premiera_geforce_gtx_960_test_kart_graficznych_za_1000_zlotych?page=0,7

 

 

Poza tym musiałbyś przetestować te karty w czymś większym niż FHD

 

Inna sprawa to też ceny spadły 960-ek

 

R9 280 jest wydajnościowo podobna, ale ma 3GB ramu i szynę pamięci 384bit i jest tańsza, dlatego ją polecają. 960 będzie dalej spadać, bo na dniach wyjdzie wersja z 4GB ramem.

 

Patrząc na ceny to ja dla siebie wziąłbym .. 960-kę... lub używkę r9 290.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem karty za 1000+ warto kupować wyłącznie używki.

Obecnie najlepsze za 1000 PLN to R9 290, a zaraz po niej R9 280X (750-800 PLN)

 

Sam rozważałem GTX 960 ze względu na to, że gram zaledwie w FHD i ma sporo mniej TDP.

Jednak jak miałem wysypać 1200PLN za GTX 960 (takie były ceny jeszcze niedawno a używek nie było), a 750 PLN (za używkę) R9 280X, to długo się nie zastanawiałem.

 

Obecnie natomiast poczekałbym za spadkiem cen. Teraz nowy GTX 960 to 950 , ale to i tak sporo więc polowanie na używkę GTX 960 wydaje mi się najrozsądniejsze pod FHD.

Jednak (dla mnie) GTX 960 stanie się opłacalne, jak używkę dostanę za 650-700 PLN.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spadek cen po premierze to ok. Ale jeżeli czekamy na spadek dolara to różnie może z tym być. Przepowiadają, że dolar będzie droższy niż euro. W takim przypadku wcale nie odnotujemy spadku cen po premierze :D

 

http://www.money.pl/u/data_window/?smb=USD

Edytowane przez Mycorrhiz'Al'Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, a duża jest różnica między r9 280 i r9 280x, czy tak jak w 270 to tylko zmienione taktowanie ?? bo co do używek nie mam zbyt dużego zaufania. Mam zamiar sobie do karty dokupic z dodatkowe 1-2 lata gwarancji. A przy uzywkach tego nie dam rady, więc teraz to samo pytanie tylko poszukuje grafiki nowej używki mnie nie interesują

Edytowane przez Pretous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...