Skocz do zawartości
shusty

Komputer do 10 000zł z monitorem

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszedł mi na razie taki zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/pztXTH/

 

Będzie OC. Sprzęt trochę do grania, ale też do pracy (programowanie) i codziennego użytku.

 

Uprzedzając niepotrzebne dyskusje:

- tak, potrzebne mi aż 500GB SSD

- wiem jak się ma cena/wydajność GTX980 do GTX970

- tak, potrzebne mi aż 16GB RAMu

 

Nie wiem czy obudowa, zasilacz, mobo są ok.

Do obudowy mogę trochę dołożyć jeśli warto, ale nie lubię takich z oknami, drzwiczkami i świecącymi bajerami. Z wyglądu wolę jak najprostsze, ale priorytetem jest, żeby się cooler zmieścił, dobra przewiewność, USB 3.0 i 2.0 z przodu, jakość, regulator obrotów to miły dodatek.

Monitor chyba jest ok, zdecydowanie nie chcę TNki.

 

Nie wiem czy brać i7 czy i5. Niby cenowo mogę sobie pozwolić na i7, ale ma ona trochę większe temperatury, i5 4690K spokojnie można podkręcić tyle co i7. W grach różnicy prawie nie będzie, ale komputer ma trochę lat posłużyć (min. do końca tej generacji konsol) i może jednak kiedyś i7 się przyda?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za GTX980 przepłacasz i to sporo  ,ale to już twoja sprawa .

 

Jak dla nas branie GTX980 to marnotrastwo pieniędzy .

 

Zmień budę na lepszą - w podobnej cenie jest Zalman Z9 U3 , ew. dołozyć do PHANTEKS Enthoo Pro za 379 zł.

 

Montaż zestawu możesz mieć za 1 zł - klik ( tekst po banerze morele ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PHANTEKS Enthoo Pro wygląda ok jeśli taki duży cooler się zmieści, FD Define R5 ma drzwiczki, a komputer będzie stał w takim miejscu, że nie ma możliwości  ich otworzyć.

 

A co z resztą zestawu? Zasilacz bardzo ważna rzecz, więc może warto coś z lepszą elektroniką, czy może tak już jest bardzo dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz w porządku i tak jesteś nieliczny co wybiera golda, ale jak nie szkoda ci na "jakość" to wydaj te 600-700zł na zasilacz z górnej półki . np Seasonica

 

Np. ten? http://www.morele.net/zasilacz-seasonic-ssr-550rm-520659/

 

Trochę drogo, ale może warto.

 

Jeszcze jedno pytanie. Jak w tym phanteksie można sobie poradzić z wentylatorami w obudowie, by nie zasuwały na maxa i nie hałasowały? W biosie się to ustawia, może program w systemie operacyjnym?

 

Może po prostu coś takiego się przyda: http://www.morele.net/akasa-3-kanalowy-panel-sterowania-wentylatorami-fc-trio-ak-fc-07bk-505706/

Edytowane przez shusty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ta obudowa http://www.morele.net/obudowa-lian-li-pc-6b-midi-tower-czarna-509473/   , jakość wykonania + solidność gwarantowana.

 

Natomiast z zasilaczy to wszystko się rozbija o kase :-)

 

Pierwszy to solidna konstrukcja z modularnym okablowaniem

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-550w-fully-modular-135mm-80-gold-p1-550b-befx-628157/

 

Drugi to świetny zasilacz renomowanej marki, z bardzo długą gwarancją, reasumując klasa sama w sobie

http://www.morele.net/zasilacz-seasonic-ss-650km3-f3-534552/

Jest jeden problem cena, no ale za jakość się płaci:-), co do samego monitora to trzymał bym się na twoim miejscu marki Eizo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komputer do pracy, to nie myślałeś nad większym monitorem o większej rozdzielczości? Albo o drugim monitorze? To znacznie poprawia komfort pracy. 

 

W pracy min. dwa monitory to podstawa, mam już drugi :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. @floyd : jesli celowac w wysoka polke Seasonica to raczej w : SeaSonic Platinum 660W, SS-660XP2 (w morele =732pln obecnie, +20pln wobec X-650)

 @shusty : jesli nie ten SS-660XP2 to wklejany wczesniej XFX XTR 550W tez bedzie ok.

alternatywnie pasowalby tez np.

Super Flower Leadex - 80Plus Gold  650W, SF-650F14MG  = 482pln

Super Flower 500W Golden King Pro Platinum SF-500P14PE = 489pln

 

2. @shusty :  czemu 2x WD Blue 1TB ? czemu Blue?

 

3. TridentX 2x8 to dobra opcja. (mam ten sam zestaw F3-2400C10D-16GTX.  choc najpierw jak glupi kupilem ver.2666 CL12).

ale lepiej poszukaj dla pewnosci jak wyglada sprawa Macho + Tridenty. 

 

4. Crucial MX100 512GB jak najbardziej ok.  

ani tanio, ani drogo jak na obecne ceny.  ten dysk cenowo (790pln) jest w ogole dziwnie zawieszony pomiedzy '"dobrymi" 256' a 'innymi 512GB'.

 

5. jak dla mnie SilentiumPC Gladius X60 to katastrofa wizualna... za duzo tego.  znajdz cos prostrzego, jak chocby @floyda LianLi.

 

// 6. gfx ladnie podbija cene, oj ladnie ;]

 

PS. gdzies mobasa zgubiles w tym koszyku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. @floyd : jesli celowac w wysoka polke Seasonica to raczej w : SeaSonic Platinum 660W, SS-660XP2 (w morele =732pln obecnie, +20pln wobec X-650)

 @shusty : jesli nie ten SS-660XP2 to wklejany wczesniej XFX XTR 550W tez bedzie ok.

alternatywnie pasowalby tez np.

Super Flower Leadex - 80Plus Gold  650W, SF-650F14MG  = 482pln

Super Flower 500W Golden King Pro Platinum SF-500P14PE = 489pln

 

2. @shusty :  czemu 2x WD Blue 1TB ? czemu Blue?

 

3. TridentX 2x8 to dobra opcja. (mam ten sam zestaw F3-2400C10D-16GTX.  choc najpierw jak glupi kupilem ver.2666 CL12).

ale lepiej poszukaj dla pewnosci jak wyglada sprawa Macho + Tridenty. 

 

4. Crucial MX100 512GB jak najbardziej ok.  

ani tanio, ani drogo jak na obecne ceny.  ten dysk cenowo (790pln) jest w ogole dziwnie zawieszony pomiedzy '"dobrymi" 256' a 'innymi 512GB'.

 

5. jak dla mnie SilentiumPC Gladius X60 to katastrofa wizualna... za duzo tego.  znajdz cos prostrzego, jak chocby @floyda LianLi.

 

// 6. gfx ladnie podbija cene, oj ladnie ;]

 

PS. gdzies mobasa zgubiles w tym koszyku.

 

2. RAID 1, więcej miejsca nie potrzebuję, ale powinno to jakoś działać bo wirtualki będą na nim też

3. Podobno tylko pierwszy slot zajmuje cooler ale na 2 i 4 powinno być ok

MOBO: faktycznie płyta się zagubiła :D Gigabyte Z97 Gaming 5, do tego w morele teraz jest promocyjny rabat ok. 50zł. Wcześniej chciałem ASRock Z97 EXTREME4, ale podobno gigabyte ma lepszą sekcję zasilania, a o MSI gaming 5 dobrego wiele nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie walnij sobie jakąś budę od lian li. Zero światełek, styl.

Dużo lepiej utopić w tym trochę gotówki, niż dopłacając np. do 980 względem 970, moim zdaniem. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...