Skocz do zawartości
Liquid

Modyfikacja kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam społeczność PurePC

 

Chciałbym polepszyć ogólne osiągi mojego zestawu głównie pod zastosowania multimedialne. Na ogół gram w EVE no i jakieś nowsze tytuły, filmy i obróbka wideo. I tutaj mam dylemat. Czy ulepszyć obecną konfigurację czy lepiej przejść na 1150 i wydać sporo kasy a o X99 to już nie wspominam nawet. Ogólnie rzecz biorąc nie mogę narzekać ale czuć że coś nie gra, zdarzają się spadki animacji chociażby AC Unity, DA3 nawet Diablo potrafi przymulić które sprawiły że odechciewa się na to patrzeć.

 

Propozycja 1 w oparciu o marcowe zestawy

ASUS Z97- PRO Gamer

G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10 , druga para w przyszłości

4790K Devils Canyon

MSI GTX970 Gaming

=4132 zł w Morelach

 

Propozycja 2 wepchanie nowego ram i grafiki 

MSI GTX970 Gaming

G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10 - może x2 o ile pójdą u mnie :wink2:

=1984 zł jw.

 

Tak wiem, nie wspomniałem o budżecie gdyż rozważam obie możliwości. Pytanie tylko czy różnica będzie aż tak duże że naprawdę warto wydać 4k na zmianę platformy. Choć nie ukrywam że wolałbym 2 rozwiązanie.

Liczę na wasze doradztwo i ewentualne pomoc w kwestii co zmienić i na co. Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj nic, nie opłaca się.

Diablo 3 ma skopany silnik i spadki fps są na każdym sprzęcie, także czekaj bardziej na patcha niż myśl o upgrade'ach hardware.

Cpu bym nie ruszał, ewentualnie pobaw się w wyższe oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...