Skocz do zawartości
Erander

Wpływ dolara na ceny sprzętu czy warto zaczekać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Chciałbym poradzić się was czy warto wstrzymać się z zakupem nowego PC ze względu na wysoki kurs dolara , ponieważ do niedawna dolar stał po około 3.2 zł teraz już sięga prawie 4 zł!! czy ktoś się orientuje może jak to się przekłada na ceny sprzętu ? mam zamiar kupić blaszaka za około 4000 zł i jak to się ma do zakupu go gdy dolar ma kurs 4 zł a na przykład spadł by do ceny 3.5 zł nie podaję konkretnych części ponieważ jeszcze się nie zdecydowałem ale na pewno będzie w nim procek Intela prawdopodobnie jakiś z serii i5 i karta GFX 970 OC czyli mniej więcej takie podzespoły jak podawane są w zestawie PurePC na marzec w przedziale cenowym 4000 tyś. Chciał bym wiedzieć czy różnice w cenie są duże bo jeśli to jest kwestia że za ten sam zestaw zapłacę te 100 zł więcej to żadna różnica dla mnie ale jeśli cena różni się już te 500 zł i więcej to już trochę boli ;/ 

 

Pozdrawiam :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na zestaw z grudnia i Marca w tej samej cenie i będziesz wiedział, ostatnio znowu ceny poszły w górę.
w środę ma być w USA konferencja właśnie związana z dolarem.

Ogólnie na forum tematycznym wyczytałem żeby poczekać bo ma iść teraz w dół i dzisiaj to już widać. Zobaczymy co będzie w srode

 

 

 

EDIT:

 

Dzisiaj o 19.30 odbyła się konferencja FED. Wynika  zniej iż stopy procentowe w usa pozostaną na niezmiennym poziomie. Co oznacza iż dolar będzie spadał, także każdemu teraz doradzam czekać przynajmniej do końca mies. 

Edytowane przez baba12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...