Skocz do zawartości
rafa

Cities Skylines

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety odkryłem że miasto może rozrosnąć sie do 9 parceli maksymalnie..

Zdaje się że widziałem moda na odblokowanie reszty. Bo byłoby strasznym marnotrawstwem pozostawienie reszty ziemi pustej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też mod na zmianę kierunków dróg i działa okey (przeciąganie  w danym kierunku).

Na maksymalną ilość parceli też rzeczywiście jest, chyba 18 czy 25 aż ich jest. Ale oczywiście Twórcy moda zapewniają że nie mają pojęcia jak ze stabilnością gry przy tak dużym mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gęsto układacie komunikacje? Usunąłem już "PKP" bo kosztowało 20k a zarabiało niespełna połowę tego ;/ Ale ogólnie komunikacja w ogóle nie zarabia na siebie. Mam 60k mieszkańców i ok 10 stacji metra, 4-5 linii. Za mało? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś kiedyś żeby komunikacja publiczna była rentowna i zarabiała na siebie? :) To jest zawsze dotowane i służy rozładowaniu korków i lepszemu funkcjonowaniu przedsiębiorstw.

Jak masz dużo korków pokrywaj większą siatką miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś kiedyś żeby komunikacja publiczna była rentowna i zarabiała na siebie? :) To jest zawsze dotowane i służy rozładowaniu korków i lepszemu funkcjonowaniu przedsiębiorstw.

Jak masz dużo korków pokrywaj większą siatką miasto.

Albo mniejszą. A skoro przy tym jesteśmy: czy w grze jest prawidłowo zaimplementowany paradoks Braessa i prawo Lewisa-Mogridge’a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera wie o co pytasz :D Ale paczając na wikipedię to mogę potwierdzić chyba tego Braessa. Narobiłem zjazdów ze zjazdów z pętli autostradowej. Wjazdy i zjazdy do dzielnicy przemysłowej ogólnie, przesyt jak się okazało. Korki w każdym możliwym miejscu. Dopiero po usunięciu wielu z nich (zmniejszeniu możliwości do wyboru) zauważyłem dużą poprawę, ruch się ogarnął i jako taki zrobił się płynny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ciężarówki wożą towar dla sklepów. Chyba że dzielnica w 100% mieszkalna.

Co do obszarów uprzemysłowionych to też mam problem i nie wiem na razie jak to rozładować...

 

Póki co miasto 118k ale zaliczam małą stagnację. Zapotrzebowanie na strefy niemal zerowe. Dużo opuszczonych budynków a korki powodują że wiele sklepów nie ma surowców na czas.

 

Mój bieżący plan to rozwinąć komunikację publiczną (głównie autobusy) żeby zmniejszyć korki i tym samym umożliwić podróż ciężarówkom. Przyjrzę się też wyjazdom ze stref przemysłowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odseparować! Przemysł dostaje towary ciężarówkami, więc kasujesz wjazdowe drogi a stawiasz kolej i patrzysz jak z peronu wypływa 40 ciężarówek na raz :D . Na strefy handlowe też fajnie działa, choć nie trzeba ich odcinać od świata już (konieczna byłaby wtedy kolej dla ludzików), ale można w strefie dać zakaz jazdy ciężarowym. Towary dowożą autka o DMC 3.5t. Od razu robi się czyściej :) Na razie to testuję i zacząłem od nowa mapę, ale myślę, że się sprawdzi. Tak jak moje dwudniowe kombinacje nad koleją. Okazuje się że fajnie sprawę blokowania pociągów rozwiązują ronda o długości odcinka większej niż pojedynczy pociąg ;]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były na pałę postawione (jedna część jest kompletnie niepraktyczna bo w złą stronę odbija). Ale taki bufor w 3 miejscach rozwiązał mi problem kiedy jeszcze miałem wspólne linie dla pasażerskich i transportowych. 

post-120684-0-27679000-1427093997_thumb.jpg

post-120684-0-87752000-1427093997_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś idiotyzm... po co to?

:-) Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie na łączeniu 3 linii kolej się blokowała jak głupia. Np. dwa pociągi na tym samym pasie jadące na czołówkę. Problem zniknął po tym. Teraz po patchu kolejnym, może już niepotrzebne. Ale tydzień temu miałem tak i działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12-13% przy braku zanieczyszczeń i zadowoleniu ludzików działa. O 1% więcej i już się drą że źle ;] 40% nie działają niestety, to nie Polska :)

 

P.S. Mod auto color transport lines czy coś takiego, może powodować errora w postaci niemożliwości załadowania gry. Pasek wisi na 3% i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś tego moda Dynamic Resolution?

 

U mnie grywalne jest tylko ustawienie do 200% bo powyżej ilość klatek spada poniżej 20fps.

 

Chciałem podkręcić grafe tak jak dawniej ale zmęczenie krzemu już dało o sobie znać i nie ma mowy o wysokich ustawieniach..tylko default

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...