Skocz do zawartości
rafa

Cities Skylines

Rekomendowane odpowiedzi

Po rozczarowaniu Cities XXL przyszedł czas na osłodę.

 

Cities Skylines to świetna i wciągająca gra. Pełna dobrych pomysłów czerpanych od najlepszych tytułów. Polecam bardzo. Ode mnie 9/10

Reszta zależy od moderów.

 

 

Cities_Skylines_cover_art.jpg

Temat do rozmów o Cities Skylines studia Colosal Order z 2015r. wiki eng

Zapraszam do dyskusji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak niewielu jest miłośników tego gatunku. Wtedy takie EA/FOcus nie mogliby nas ignorować i obrażać grami typu nowe SimVillage czy odświeżona popsuta kanapka typu CXL(+X)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko drzemka z opaską z lodu na oczy i tnę dalej.

Mam to samo, trzy dni z rzędu kończyłem 1:30 - 2:30 :banana:  :biggrin:

post-12477-0-50634400-1426344927_thumb.jpg

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej grze jest kampania i misje z celami do wykonania? Czy tylko i wyłącznie buduje się miasto dla bicia liczby mieszkańców?

Jakby były jakieś "misje" to bym się pochlastał.

Piękno polega na tworzeniu własnej wizji miasta a nie na graniu jako takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby były jakieś "misje" to bym się pochlastał.

Piękno polega na tworzeniu własnej wizji miasta a nie na graniu jako takim.

 

Zapomniałeś o frustracji jak całe miasto Ci wyje o niskiej wartości ziemi.

 

Aha - odkryłem jak robić mosty nad torami. Trochę w czas [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie streama, koleś jako challenge postanowił sobie w jednym mieście używać tylko i wyłącznie dróg gruntowych. Okazuje się, że ruch uliczny jest dużo płynniejszy niż normalnie ^^ Powód, drogi gruntowe nie mają świateł i znaków stop na skrzyżowaniach, więc auta prawie w ogóle się nie zatrzymują. Dobre rozwiązanie, do czasu jak nie poprawią inteligencji ruchu ulicznego. Już nie wspominając , że koszt utrzymania takich dróg to są grosze.

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o frustracji jak całe miasto Ci wyje o niskiej wartości ziemi.

U mnie jest problem palących się budynków bo pojazdy uprzywilejowane nie są uprzywilejowane i stoją w korkach na sygnale. To muszą naprawić patchem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i od kilku godzin buduje. :) Narazie jestem pozytywnie nastawiony i widzę że wreszcie dostałem taki builder jaki chciałem choć mógłbym troche ponarzekać ale po co :)

Czekam na patch, mody i będę się dobrze bawić. 

 

Mam narazie miasto z 12k ludzi choć zaczynają się wyprowadzać :(. ale już było późno i nie wiem czemu. :)

 

 

Ode mnie też 8-9/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się połakomiłem na elektrownię wodną. 420MW było kuszące dopóki nie zalało mi dosłownie, całego miasta :D Mały tip jakby co, pompy odsysają. Ale proces trwa dłuuuugo. Ogólnie, coś mnie wcześniej tknęło i zapisałem stan przed postawieniem jej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się połakomiłem na elektrownię wodną. 420MW było kuszące dopóki nie zalało mi dosłownie, całego miasta :D Mały tip jakby co, pompy odsysają. Ale proces trwa dłuuuugo. Ogólnie, coś mnie wcześniej tknęło i zapisałem stan przed postawieniem jej :)

 

I dlatego solarne są lepsze po tym jak wskoczy się z turbin na wodzie [; Generalnie jest grubo jak chce się być tym złym - mnie wczoraj po przekroczeniu budżetu +3kkk nagle wszyscy wycieli niską wartość ziemi i cała zabawa od nowa. 

Import/export - potrzebuje się dobrej infrastruktury bo inaczej idzie się pociąć widząc zakorkowany dystrykt przemysłowy. Rzeźbienie w guano na 8/10. Oczko za to że czas żre to jak mój dupowóz przy 120km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie planuje dziś przebudować dzielnice przemysłowe bo to jakiś koszmar z dramatem jest. Korki, pożary...

A jak tam u Was ze śmieciami i zwłokami? Ilość cmentarzy i wysypisk jaka jest potrzebna jest trochę wyolbrzymiona moim zdaniem. Oczywiście stawiam też jak najwięcej spalarni i krematorium a i tak zapełnienie następuje dość szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie planuje dziś przebudować dzielnice przemysłowe bo to jakiś koszmar z dramatem jest. Korki, pożary...

A jak tam u Was ze śmieciami i zwłokami? Ilość cmentarzy i wysypisk jaka jest potrzebna jest trochę wyolbrzymiona moim zdaniem. Oczywiście stawiam też jak najwięcej spalarni i krematorium a i tak zapełnienie następuje dość szybko.

 

Zawsze możesz pójść na skróty - ładnie rozłożyć do szerokich ulic i cały dystrykt wywalić z przemysłowego na mieszkalny [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako amator w tego typu grach mam spory problem z wymyśleniem jak najlepiej ułożyć drogi w strefie mieszkaniowej żeby ułatwić cimom dojazd.

Nie wspomnę już nawet o tym co zrobić z początkową autostradą, jak ją zagospodarować i jak zrobić zjazdy żeby już przy 2k mieszkańców nie doprowadzić do mega korków na zjazdach. :/

Ktoś ma jakieś poradniki albo coś?

 

A w ogóle to może by osobny temat dla skylines założyć? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj przed zalaniem podobnie. Ogólnie kasy tyle z samego przemysłu (rozbudowa na samym pierwszym kwadracie) że starczyło na metro, autobusy i jeszcze rozwalenie połowy miasta żeby wybudować autostradę (z wiaduktami i mostem w centrum :D ). Oczywiście zdaje sobie sprawę, że metro na 4-6 kwadratów będzie kosztowniejsze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W metro to można się bawić mając załączonego moda na kasę i odblokowanie wszystkiego. Inaczej to za początkowe 70k to nawy podstawowa infrastrukturę ciężko postawić.

:lol2:

Mod na kasę - podatki do 13%, ograniczenia na razie na zero, zagospodarowanie terenu złożami + różnorodny przemysł, edukacja, zdrowie, policja, straż. Parki, rozrywka.

Nie wiem jakim łamagą trzeba być aby nie stukać kasy na podatkach jak idzie się zgodnie z potrzebami mieszkańców.

 

Edit: 

Dzisiejszy twór - 16k mieszkańców 

Westwood.jpg

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...