Skocz do zawartości
evald

Uniwersalny monitor 22 cale do 650 - 700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chcę kupić monitor 22 cale LED Full HD. Ogólnie to zawsze marzyłem o 24 calowym, bo mam już 22, lecz stary LCD i to jeszcze na matrycy TN :-/ A po drugie monitory ogólnie tanie nie są, a pomiędzy 22 a 24 calami jest spora różnica cenowa... Tak więc postanowiłem wybrać 22 cale, lecz porządną markę z porządną matrycą - czyli ogólnie mniejszy ale z wyższej pólki dla nieprofesjonalistów.

No więc co... polecany monitor w interesującym mnie przedziale cenowym w zestawach komputerowych na marzec to:

Dell P2214H za 669 zł . Czy można coś do tego dodać czy to jedyny "prawilny" monitor w tej cenie?

 

Co to oznacza uniwersalny? To znaczy, że gram od święta w jakieś gierki, np. Dota 2, CS:GO. Czasem też od święta pooglądam jakiś film. No i codzienna praca, przeglądarka, maile, word itp.

 

Z góry dzięki za pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci polecić LG 22MP55 (21,5" IPS 1920x1080 HDMI 450zł). Mamy w pracy ~10 tych monitorów i całkiem wiernie wyświetlają gammę 2.2 (rzeźnik niemal szary). Mają dobrą równomierność, overdrive z regulacją, dobrą czerń/kontrast. W ustawieniach windows 8.1 na integrze z Intel Pentium trzeba było ustawić na pełny zakres wyświetlania przy HDMI, bo domyśłnie obraz był "przygaszony". Matryca jest oczywiście matowa. Zakres regulacji jasności w dół bardzo szeroki. Oglądnąłem na nim kilka klipów 4K z youtube i na prawdę świetnie to wygląda (nie widziałem jakichś powidoków z nietrafiającego overdrive). Nie testowałem w grach FPP.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, na pewno wezmę to pod uwagę. Monitor kosztuje mniej niż zakładam (co oczywiście nie jest złe :D) ale spokojnie mogę dopłacić trochę, jeśli wymieniony przeze mnie DELL lub inny będzie lepszy i wytrzymalszy. To będzie monitor na wiele lat więc stawiam na jakość. O monitorach LG tez słyszałem wiele dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci polecić LG 22MP55 (21,5" IPS 1920x1080 HDMI 450zł). Mamy w pracy ~10 tych monitorów i całkiem wiernie wyświetlają gammę 2.2 (rzeźnik niemal szary). Mają dobrą równomierność, overdrive z regulacją, dobrą czerń/kontrast. W ustawieniach windows 8.1 na integrze z Intel Pentium trzeba było ustawić na pełny zakres wyświetlania przy HDMI, bo domyśłnie obraz był "przygaszony". Matryca jest oczywiście matowa. Zakres regulacji jasności w dół bardzo szeroki. Oglądnąłem na nim kilka klipów 4K z youtube i na prawdę świetnie to wygląda (nie widziałem jakichś powidoków z nietrafiającego overdrive). Nie testowałem w grach FPP.

 

Dzięki Tobie chyba kupię LG. Ogólnie z tego co widzę, to są nieco tańsze monitory niż DELL, no i podobno robią swoje porządne matryce IPS.

 

Tylko rozkminiam, który model będzie się najbardziej opłacał. Wymieniony przez Ciebie LG 22MP55 (459 zł) jest OK, ale trochę ubogi i wolę dopłacić do:

22MP65HQ (499 zł) albo 23MP65HQ (579 zł), czy nawet do 23MP75HM (649 zł).

 

Co powiecie o tych trzech LG i jak one się mają do wcześniej przeze mnie wymienionego DELLA?

LG dodatkową mają niższy czas reakcji o 3ms, więc to chyba dobry plus.

Edytowane przez evald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...