Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX Titan X 12 GB GDDR5 / GTX 980 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

hehe za taka kase to musi być dobre....jeszcze się waham bo nie wiem czy jest mi aż taka mocna karta potrzebna:)

 

To zależy czy grasz w gry w 1600p TX jeden to zdecydowanie więcej niż 980GTX, zresztą do tej rozdzielczości tak naprawdę potrzebne są już dwie 980 jeśli lubisz mieć wszystko w najlepszych ustawieniach, więc jeden TX to świetny wybór. AC:Unity z TXAA w 1600p na jednej 980 ma jakieś 25-30fpsów. Watch Dogs, Inkwizycja, Mordor, a nawet Crysis 3 niewiele więcej. Więc odpowiedź wydaje się prosta jeśli chodzi o granie.

U mnie cały settings wygląda tak, a że robiłem wczoraj zdjęcia do innego tematu na pcl to i tutaj mogę zamieścić.

 

39.56" 4K + SLi Titan X z disco mostkiem SLi eVGA - Claw Nvidii w drodze (niestety dostępny tylko w US z ebay więc czekam cierpliwe na przesyłkę).

 

Kiviv4.jpg

 

M4LP9j.jpg

 

NwD8Ha.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na te Twoje wyniki Gosu i się zastanawiam jaki jest tego sens. Bo szczerze jak patrzę na wyniki GTX 980 w 3DMarku, a wyniki tych 3 titanów to widzę że jednak SLI, a tym bardziej 3-Way SLI mija się z celem.  Nie wspominając że sama jedna karta TitanX to koszt 2 kart GTX 980. Wynik jednej 980 w Firestrike to ok 12-13K, Ty masz 24K na 3 kartach o wartości 15000 zł czyli 6 kart 980.  Patrząc oczywiście toeretycznie i pod kątem opłacalności. Nie zmienia to faktu że sam wynik robi wrażenie, a karty są typowo dla entuzjastów. W końcu to też jakieś tam hobby i zajawka jak kogoś stać. Dla mnie bezsens, ale ok. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz na GPU score a nie na wynik całościowy :)

Sam fakt trzye cztery Titany X na powietrzu, dały nam lepszy wynik niż cztery 980 na azocie z mega OC, jest konkretny.

 

http://www.3dmark.com/fs/4643452

 

Łap tu na jednym TX

 

http://www.3dmark.com/fs/3013504

 

Oraz na jednym 980.

 

Kolejne na dwóch 980

 

http://www.3dmark.com/fs/4494504

 

I na dwóch TX

 

http://www.3dmark.com/fs/4658104

 

Popatrz na FPSy oraz na GPU score :)

 

Do tego TX bez OC czy to sam czy w SLI ma lepsze wyniki niż 980 z mocnym OC czy dwa 980 z mocnym OC vs dwa TX stock.

 

Dla mnie różnica (szczególnie w grach) między tymi kartami jest ogromna.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz na GPU score a nie na wynik całościowy :)

 

No i po co patrzeć na wynik GPU ?  :mellow: To może patrzmy ile kondensatorów ma na sobie karta, albo ile tranzystorów ? GPU score jest totalnie nieużyteczną wartością, bo co Ci po tym, jak nie masz procesora (albo w ogóle nie ma), który zrobi z tego użytek ? ;)

 

Devil ma absolutnie rację, że dla racjonalnego człowieka ta karta nie ma najmniejszego sensu, bo jest po prostu nieopłacalna, ale rozumiem, że Gosu robisz to z jednej z dwóch przyczyn - albo pasja, tak jak nie kwestionuje się zakupu ferrari, pomimo, że są tragicznymi samochodami pod względem cena/możliwości, albo, trochę Ciebie znając i czytając posty, chcesz zabłysnąć i się pochwalić. ;) No albo jedno i drugie - nikomu nic do tego, ale miej świadomość, że jak polecasz ludziom zakup TX to bierzesz na siebie pewną odpowiedzialność... Ja na przykład nie mogę siedzieć na monitorach innych niż profesjonalna seria EIZO (~ 6k ) i na pytanie jaki monitor polecę, mam świadomość, że jest to moja fanaberia, ja mam zboczenie a większość ludzi będzie zadowolona z jakiegoś marnego (w mojej ocenie) Della za 2000zł , nie mówiąc o monitorach za 600zł czy 400zł , jednak staram się zachować racjonalne myślenie i tak w grafikach jednak 970tka jest nie do przebicia póki co. ;] Oczywiście, jak ktoś chce kupić 2x980 to dyskutuj, bo masz doświadczenie i rozeznanie, ale uważaj na teksty typu "Hmm zamiast tej 960 weź dopłać do TX, mam i warto!" :D

 

Pzdr i miłego grania. ;] 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaciekCi

 

Rozumiem Cię, nie ma problemu. Każdy ma swoje zdanie i fajnie że je wyraziłeś w ten sposób :)

Natomiast nie chodzi o żadne zabłyśnięcie itd. Po prostu się cieszę zajawką, robię coś fajnego w tej kwestii i gdzie jak nie na forum dla entuzjastów się tym dzielić ?

 

Z tym "Zamiast 960 kup TX" to mnie rozwaliłeś :D

 

Jednak trzymam się tego, że lepiej kupić jednego Titana X niż dwie 980ki. Po prostu, sam to przerabiałem. Miałem przecież SLI z 980 i jak kupiłem TXy to najpierw na jednym sobie grałem, testowałem itd.

Odczucia są po prostu lepsze, większa przyjemność z grania.

 

Jasne ze SLi z 980 więcej fpsów nabija, jednak max fps to nie wszystko.

Min fps to co jak co ale TX ma albo podobny albo lepszy nawet, a to jest cholernie ważne.

Do tego SLI jest jakie jest i kiedy nie ma z nim problemów to super, kiedy owe się pojawiają to lepiej mieć jedno mocne GPU zamiast dwóch słabszych.

 

GTX 980 to nadal fajne karty i wiadomo że znacznie bardziej opłacalne niż Titan X. Jednak jak ktoś chce z nich SLI robić to nie ma za bardzo nad czym się zastanawiać tylko brać TX :)

 

Pozdro i również najlepszego! :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu to nie chodzi o to, czy TX jest kartą super.. za dwa lata pewnie będzie starociem, jak zawsze z tego typu sprzętem, tylko o opłacalność kupna, co na dziś nie ma sensu dla normalnego zjadacza chleba i tyle. Imponować też nie ma czym jak popatrzysz choćby na Quadro K6000 czy FirePro W9000.

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_980_sli_vs_gtx_titan_x_porownanie_kart_graficznych?page=0,4

 

Z tego jest prosta sprawa... TX tylko dla koneserów :P

Fajnie, że możesz sobie na nią pozwolić, po testować itd, ale coś kręcisz z tą wydajnością vs 2x GTX 980, bo o Twoje subiektywne odczucia tu nie chodzi, tylko o kogoś kto to kupi miast tych 980-tek i później zbluzga Cię, że nie ma tak różowo jak to opisujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tylko moja opinia, że lepiej mieć jednego TX niż dwie 980.

Gdyby było inaczej to bym o tym napisał. Sprzęt to sprzęt i tyle. Ja tu niczego nie faworyzuje.

 

Poczytaj z różnych źródeł jak to realnie wygląda, pooglądaj testy.

CZYSTE fpsy to nie wszystko serio.

 

GWARANTUJE Ci że ktokolwiek kto się przesiadł z SLI 980 na jednego TX, do SLI 980 nie wróci.

To tak samo jak byś się przesiadł np z SLI 680 na jedną 980. 

 

KOMFORT grania, jest zupełnie inny.

 

Zresztą mam około 1Tb testów nagranych z gier. zarówno SLI 980 vs 1 TX w różnych grach, rozdziałkach itd.

 

Montaż trochę zajmie ale jak będą gotowe już, to leci na YT. Będzie można sobie zobaczyć co i jak. 

Po prostu, ZAWSZE jedno mocarne GPU będzie lepsze niż dwa słabsze, mimo tego że dobre, a kartami bardzo dobrymi są GTXy 980.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ale coś kręcisz z tą wydajnością vs 2x GTX 980, bo o Twoje subiektywne odczucia tu nie chodzi, tylko o kogoś kto to kupi miast tych 980-tek i później zbluzga Cię, że nie ma tak różowo jak to opisujesz.

 

Generalnie fcatem bardzo łatwo udowodnić, że Gosu ma rację, ale inną sprawą jest, że nikły procent społeczeństwa to zauważy. Podobno są ludzie, którzy poniżej 100fpsów czują lagowanie, ścinki itd. - ja do nich nie należę, ale wierzę, że istnieją takie wybitne jednostki, bądź placebo i siła sugestii jest aż tak mocna, więc i tutaj może być to widoczne. ;) Oczywiście wraz ze starzeniem się sprzętu będzie się ten efekt uwydatniał. 

 

 

Gosu, lepiej powiedz jak z głośnością :D Przesiadka na referenta jest bolesna, co? Ja to przerabiałem po przesiadce z 770 Lightning na 980 ref... w idle miód malina ale weź to trochę rozkręć to porażka, chociaż temp CPU mi spadły przez ten system. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 980ki to też refy ;-)

Ja lubię refy, fajne są. Głośniejsze trochę to owszem. Z tym że tak - Ja tak czy owak, nawet na nierefach daję wentyle na 90% :D

 

To wtedy wszystko jest głośne, gram w słuchawkach i mi to nie przeszkadza. Do SLI to niczego innego niż refy nie ma sensu brać, też to przerabiałem.

Albo nierefy i bloki wodne, albo refy i bloki wodne.

 

Swoje TXy będę niebawem wodował i tak, także będzie cichutko i chłodno.

 

A co do SLI to powiem tak.

Obecnie w GTA V gram na jednej karcie.

Jest znacznie bardziej komfortowo niż na dwóch czy nawet trzech :)

Mimo tego że fps mniejszy to ogólne odczucie z gry jest lepsze.

I tak i tak lata ładnie w 1440p z ultra i MSAAx2.

Przy trzech mogę grać w ponad 60 fps z MSAAx8 no ale niestety, stery pod GTA V leżą.

G-Sync nie działa, jest stuttering.

 

Ot co, uroki SLI.

Wcześniej zanim kupiłem TXy to grałem na dwóch 980 dokładnie przy tych samych ustawieniach co na jednym TX.

 

Karty wykręcone były na 1480/7510. Jeden TX przy 1354/7600 daje mi lepszą płynność i bardzo podobny fps co dwie 980 po solidnym OC.

 

Średnio mam o jakies 10-15 fps mniej niż na 980kach a to już mała różnica kiedy brak jest problemów :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie fcatem bardzo łatwo udowodnić, że Gosu ma rację, ale inną sprawą jest, że nikły procent społeczeństwa to zauważy. Podobno są ludzie, którzy poniżej 100fpsów czują lagowanie, ścinki itd. - ja do nich nie należę, ale wierzę, że istnieją takie wybitne jednostki, bądź placebo i siła sugestii jest aż tak mocna, więc i tutaj może być to widoczne. ;) Oczywiście wraz ze starzeniem się sprzętu będzie się ten efekt uwydatniał. 

 

 

Gosu, lepiej powiedz jak z głośnością :D Przesiadka na referenta jest bolesna, co? Ja to przerabiałem po przesiadce z 770 Lightning na 980 ref... w idle miód malina ale weź to trochę rozkręć to porażka, chociaż temp CPU mi spadły przez ten system. :)

Fcata to trzeba umieć używać, poza tym bez fcata wszystko pięknie widać na monitorze i złapiesz frametime bez tego ustrojstwa. Sli to rozwiązanie doraźne, jest pełny gm200 więc naprawdę w tym nic dziwnego , że ktoś zamienia 980 sli na titan x. Wejdzie dx12 to trochę zmieni się działanie multi gpu, będzie można łączyć gpu różnych producentów i cała pamięć będzie dostępna dla textur. Jeżeli płynność będzie należyta to popularność multi gpu wzrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fcata to trzeba umieć używać, poza tym bez fcata wszystko pięknie widać na monitorze i złapiesz frametime bez tego ustrojstwa. Sli to rozwiązanie doraźne, jest pełny gm200 więc naprawdę w tym nic dziwnego , że ktoś zamienia 980 sli na titan x. Wejdzie dx12 to trochę zmieni się działanie multi gpu, będzie można łączyć gpu różnych producentów i cała pamięć będzie dostępna dla textur. Jeżeli płynność będzie należyta to popularność multi gpu wzrośnie.

 

Nic dodać, nic ująć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Gosu musiałbyś pokazać czarno na białym, że TX  ma sens, tym bardziej, że możesz 980-ki kupić jako używki i wziąć pod uwagę, że mało kto ma monitory 4K.

 

Wiadomo, energooszczędność na plus, RAM zapas na podejrzewam kilka lat.

 

No i TX wydajnościowo nie równa się 2 x 980.

 

Musiałyby być spełnione pewne warunki, gdzie TX miałby sens.

Oczywiście nie mówię o tych co im na kasie nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Gosu musiałbyś pokazać czarno na białym, że TX  ma sens, tym bardziej, że możesz 980-ki kupić jako używki i wziąć pod uwagę, że mało kto ma monitory 4K.

 

Wiadomo, energooszczędność na plus, RAM zapas na podejrzewam kilka lat.

 

No i TX wydajnościowo nie równa się 2 x 980.

 

Musiałyby być spełnione pewne warunki, gdzie TX miałby sens.

Oczywiście nie mówię o tych co im na kasie nie zależy.

 

Żeby uzmysłowić sobie, że TX ma sens większy niż 2x 980 wystarczy www.google.com :)

 

Sideband też dobrze napisał co i jak.

No a jak powrzucam materiały, będzie wszystko dobrze widać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI TX jest głównie dla 4K (sam mam i przerabiałem wcześniej trzy Titany, a teraz dwa TX), przerabiałem też dwie 980. 980 nie nadają się do 4K, poza tym TitanX to o wiele mocniejsza karta od 980 średnio OC do OC to jakieś +50% (tam gdzie trzeba wydajności po stronie GPU). Jeśli ktoś gra w 1440p/1600p, czy innych wariacjach 21:9 przy dużej rozdzielczości lub 5K to w ogóle nie ma co porównywać tych kart. Za to prawdą jest że jak ktoś gra w 1080p zakup TX wydaje się mało "sensowny" - tylko czy w klasie premium pieniądze są jakimkolwiek wyznacznikiem.

 

Jeśli temat dotyczy kart klasy Titan X to powinno się pokazywać jego plusy i minusy (w sumie tylko jeden dla większości - cena), plusy wszystko inne. MultiGPu mam od początków od 8800GTX ciągle stale, wraz z rozwojem. Na pewno jeden TX to dużo mądrzejszy zakup niż dwie 980, a jak brakuje mu mocy nadal to dostawia kolejne najmocniejsze GPU. Taki powinien być sens budowania zestawów MultiGPU budowanie na niskich karta, jest pozbawione sensu. Oczywiście możecie mi pokazać palcem testy, ale co testy z 5 gier kiedy gracze grają w ich setki i przede wszystkim na premierę.

 

Proste przykłady w 4K - na SLI980/ na 980 na 3way980 nie grywalne : Mordor, AC:U, DA:I, oraz gry w których SLi nie działa - jest ich trochę, i tam już w 4K jest prawdziwa przepaść pomiędzy TX, a 980.

 

Titan X to obecnie karta która odskoczyła od najmocniejszej karty z linii 9xx i tak należy ją traktować. Jeśli chodzi o zabawy Gosu to trzymam kciuki za wdrapanie się jak najwyżej w HoF Futuremark :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--->edoos - to jest monitor 4K 39.56" Philips BDM4065UC - a tutaj masz jego testy jeśli cię to interesuje :

 

http://www.trustedreviews.com/philips-brilliance-bdm4065uc-review

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/philips_bdm4065uc.htm

http://www.pcgamer.com/philips-bdm4065uc-monitor-review/

 

jest też oddzielny mój temat na pclu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż Nvidia tu zachowała się jak należy. Karty są dla wymagających w odpowiedniej (wciąż dla mnie przesadnej, ale mniejsza z tym) cenie, więc się należą wszelkie profity nawet po dokonamym już zakupie parę miechów temu. Oby tak dalej postępowali skoro cen nie chcą unormować. Przykład nadchodzący 980Ti co cóż stawia w jeszcze gorszym świetle Titan X. Z drugiej strony mamy tu większą ilość  vRam co przy 4K Titan X może okazać sie lepszym rozwiązaniem. Ale ta cena. No cóz mógłbym sobie nawet pozwolić gdybym nieco przyoszczędził, ale wole już kupić porządny zestaw TV+audio czy dołożyć do dobrego samochodu.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g1rwyu.jpg

 

Wjechał referent msi... powiem tak referenty są PIĘKNE - pierwszy raz widzę chłodzenie referencyjne Nvidi i aż szkoda będzie zdejmować jak bloczek przyjedzie.

Jak ktoś chce jakieś testy to pisać.

Dam znać później jak się kręci :D

Edytowane przez irokez85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...