Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX Titan X 12 GB GDDR5 / GTX 980 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie widzę w ESC za 3099 zł:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=66613

 

Ogólnie dostępność słaba póki co. Cena taka jak była do przewidzenia. Chociaż w innych sklepach sięga 3500 zł. Myślę że za 2500 to bym kupił, ale to raczej nie stanieje tak szybko. Do września mam czas by podjąc decyzje co pierwsze wymienić GPU czy CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gykp19.jpg

 

 

 

Odnośnie ASIC to jest 65%, nisko ale karta będzie wodowana pod koniec tygodnia więc niby to lepiej. Powyżej zrzut z ekranu przy wstępnym podkręcaniu voltage max, power limit maks, core +250, pamięci +350, chłodzenie także pracuję kulturalnie w okolicach 60% więc jest naprawdę super ok.

 

Jeżeli nie podnoszę napięcia zegar gpu leci na maks ok. 1370mhz, a tak jak skała 1440mhz przy +87mv.

Jedna ważna infromacja: cewki nie piszczą!!! Tego najbardziej się obawiałem.  

Edytowane przez irokez85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Owszem zgodzę się że to praktycznie to samo, ale zobacz sobie jak posty są oznaczone na forum:

 

"GeForce GTX 970 / GTX 980 / GTX 980 Ti - Temat zbiorczy"

 

 

nie jest praktycznie to samo: 

 

74792.png

 

As for texel and pixel fillrates, the results are both as-expected and a bit surprising. On the expected side, we see the GTX 980 Ti trail GTX Titan X by a bit, again taking a hit from the SMM loss. On the other hand we’re seeing a larger than expected drop in the pixel fill rates. GTX 980 Ti loses some rasterization throughput from the SMM loss, but a 15% drop in this test is much larger than 2 SMMs. Just to be sure we checked to make sure the ROP/MC configuration of GTX 980 Ti was unchanged at 96 ROPs, so while we can explain 10% or so (GTX 980 Ti doesn't have its clockspeed advantage in such a short test), we're at a loss to fully explain the last 5%. The short run time of the test also makes it more varaible than other tests, so that may be the last 5%.

 

http://anandtech.com/show/9306/the-nvidia-geforce-gtx-980-ti-review/14

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@irokez85 980ti to naprawdę mocna karta, praktycznie ta karta to 2x970 pozbawiona wszelkich minusów SLI ba lepsza bo ma więcej vram. jak ją zwodujesz to wrzuć foty.

 

dla porównania mój wynik w 3dsmarku - http://www.3dmark.com/3dm/6808219

 

 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie widzę w ESC za 3099 zł:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=66613

 

Ogólnie dostępność słaba póki co. Cena taka jak była do przewidzenia. Chociaż w innych sklepach sięga 3500 zł. Myślę że za 2500 to bym kupił, ale to raczej nie stanieje tak szybko. Do września mam czas by podjąc decyzje co pierwsze wymienić GPU czy CPU.

 

wiadomo że GPU nie masz co ściemniać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@irokez85 980ti to naprawdę mocna karta, praktycznie ta karta to 2x970 pozbawiona wszelkich minusów SLI ba lepsza bo ma więcej vram. jak ją zwodujesz to wrzuć foty.

 

dla porównania mój wynik w 3dsmarku - http://www.3dmark.com/3dm/6808219

 

 

 

Jak pójdzie pod wodę to zapodam foty ale moim zdaniem bez zmodyfikowanego biosu podbijającego TDP się nie obędzie. Okolice 1450 to już są granice karty i szczerze nie wiem czy będzie mi chciało bawić w dalsze podkręcanie skoro przyrost w grach może być pomijalny a 3dmarka nie "gram".

 

EDIT:

http://www.overclock.net/t/1558645/official-nvidia-gtx-980-ti-owners-club

 

No już widzę chłopaki wrzucili zmodyfikowany bios z titan x:

"- Based on the EVGA SC BIOS, no boost limit
- 350W default power target at 100%
- 425W max power target at 121%
- 1.281v under load"
 
Ja [ciach!]le trzeba być odważnym :D

sqrk1d.jpg

 

Pamięci na mojej sztuce kręcą się całkiem całkiem dopiero przy 495 heaven się wysypał, zjechałem na 450.

Cały czas wali power limit karty powyżej 1440mhz na jądrze nie chce puścić więcej...

pc0f7m.jpg

 

 

Bez podnoszenia napięcia maksymalny stabilny zegar ~1414mhz (nie zbija w okolice 1390mhz), pamięci +400 i tak pewnie zostawiam na stałe.

Edytowane przez irokez85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo dobra - Gigabyte GTX 980 Ti G1 Gaming mamy już u siebie. Taktowania na dzień dobry 1190 MHz + Boost 1392 MHz. Konstrukcja półpasywna, backpleate, max 73 C pod obciążeniem, słyszalna w stresie, no i cewki piszczą jak FPSy sięgają 2000 w meny Wiedźmin 3. Cena nieznana jeszcze :>

 

https://www.facebook.com/PurePC/photos/a.231373826475.136248.231271456475/10152966858366476/?type=1&theater

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo dobra - Gigabyte GTX 980 Ti G1 Gaming mamy już u siebie. Taktowania na dzień dobry 1190 MHz + Boost 1392 MHz. Konstrukcja półpasywna, backpleate, max 73 C pod obciążeniem, słyszalna w stresie, no i cewki piszczą jak FPSy sięgają 2000 w meny Wiedźmin 3. Cena nieznana jeszcze :>

 

https://www.facebook.com/PurePC/photos/a.231373826475.136248.231271456475/10152966858366476/?type=1&theater

 

Dosyć wysokie takty na dzień dobry, u mnie na szczęście cewki cichosza, kiedy recenzja? :) 

Edytowane przez irokez85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z Komputronika MSI referent za 3149,00zł brutto.

W ESC najpierw były za 3099,00zł a na drugi już dzień 3199zł. 

 

Palita bym nie kupował...

 

a co masz do palita? sparkle to jest firma którą należy unikać jeżeli w ogóle jeszcze istnieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit kiedyś mocno zawodizł Pamiętam serię geforce'ów 8600GT od Palita. Sporo ich wracało spalonych do serwisów. Mój znajomy z byłej pracy pracował wtedy we wrocławskim sklepie Arest i nie było tygodnia by te karty nie przychodziły. Cóż każda firma ma jakieś wpadki. Obecnie Palit sporo się podniósł na jakości. Nawet na niektóre karty daje 3 lata gwaranji co cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--->Irokez85 - każdy referent jest doskonały i nigdy nic w nich nie piszczy, zresztą o tym że coś piszczy lub nie to przeczytałem tylko w internecie, bo nigdy czegoś takiego nie słyszałem/widziałem :)

Jeśli chodzi o wydajność to ten rdzeń jest doskonały jak zdejmiesz kaganiec power limit to poleci jeszcze dalej

 

kQ7WuH.jpg

Edytowane przez Alekde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--->Irokez85 - każdy referent jest doskonały i nigdy nic w nich nie piszczy, zresztą o tym że coś piszczy lub nie to przeczytałem tylko w internecie, bo nigdy czegoś takiego nie słyszałem/widziałem :)

Jeśli chodzi o wydajność to ten rdzeń jest doskonały jak zdejmiesz kaganiec power limit to poleci jeszcze dalej

 

Ja miałem w życiu tylko jedną piszczącą kartę i był to właśnie referent GTX 780 (od MSI).

 

A teraz referenty 980Ti MSI już po 2911.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--->Irokez85 - każdy referent jest doskonały i nigdy nic w nich nie piszczy, zresztą o tym że coś piszczy lub nie to przeczytałem tylko w internecie, bo nigdy czegoś takiego nie słyszałem/widziałem :)

Jeśli chodzi o wydajność to ten rdzeń jest doskonały jak zdejmiesz kaganiec power limit to poleci jeszcze dalej

 

kQ7WuH.jpg

 

 

Alekde rozumiesz masz zmodyfikowany bios i karty są na LC? Jeżeli masz zmodyfikowany bios to zmieniałeś wyłącznie power limit czy razem z napięciem?

Poza tym +322mhz na jądrze ja pierd.... :o ile to Ci boostuje w grze?

 

Odnośnie piszczenia cewek to też myślałem że ludzie przesadzają, ale po małych perturbacjach (Gosu ;)) i przesiadce z gtx 670sli na gtx 970wf3 na drugi dzień poszedłem do sklepu i wymienili od ręki na nową. Pierwsza wyła niemiłosiernie, druga o wiele mniej a po wygrzaniu praktycznie w ogóle.  

Edytowane przez irokez85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wyła właśnie 670'tka najbardziej. Także kwestia szczęścią/pecha jak się trafi. Nie znaczy że problem nie istnieje. Kupując kartę za 3100 zł wolałbym uniknąc. Miałem już brać w Kurtmedia, ale po przeczytaniu opinii szybko otrzeźwiałem. Poczekam spokojnie i kupię po urlopie czyli połowa września ;) Może spadnie do tych 2800zł.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--->irokez85 - napięcie też musisz, inaczej nie przejdzie benchmarka, tzn. przejdzie zwykły ale na ultra już się zawiesi, akurat obecnie nie mam monitora drugiego, a nie lubię OSD na ekranie więc nie monitoruje, ale myślę że blisko 1500, moim zdaniem trzyma równo. Do WC karty jak znalazł jedyne co cię ograniczy to chyba temperatura/napięcie jeśli będzie bał się iść mocno w górę. Biosy prędzej czy później pojawią się tak jak w przypadku TX na overclock. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigabyte_gtx_980_ti_g1_gaming_mini_2.png

Kuferek z niereferencyjnymi modelami GeForce GTX 980 Ti właśnie się otworzył, więc najbliższe tygodnie będą obfitowały w porównania najwydajniejszych kart graficznych, zaczynając od Gigabyte GTX 980 Ti G1 Gaming. Testowany sprzęt wyróżnia się bardzo wysokimi taktowaniami oraz autorskim systemem chłodzenia WindForce 3X, którymi zamierza powalczyć o czołowe miejsca na wykresach i portfele entuzjastów. Chociaż trudno dokładnie określić jaką wydajność przyniesie AMD Radeon Fury X, można już dzisiaj bez cienia wątpliwości stwierdzić, że podkręcone GeForce GTX 980 Ti staną się najgroźniejszymi rywalami nowego flagowca Czerwonych. Pierwszą fazę pojedynku gigantów uznaję za oficjalnie rozpoczętą - przed Wami turbodoładowany Gigabyte GTX 980 Ti G1 Gaming.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_gigabyte_gtx_980_ti_g1_gaming_zegnaj_geforce_gtx_titan_x?page=0,16

 

Korci mnie żeby po zwodowaniu wgrać zmodyfikowany bios, ale patrzę na te wykresy i poważnie zastanawiam się czy jest sens żyłować kartę powyżej 1,4ghz - zyskujemy 3 lub maks 4 fpsy więcej pytanie czy w ogóle w grze czuć różnicę tym bardziej jeżeli gram na gsync 144hz w 1080p....


--->irokez85 - napięcie też musisz, inaczej nie przejdzie benchmarka, tzn. przejdzie zwykły ale na ultra już się zawiesi, akurat obecnie nie mam monitora drugiego, a nie lubię OSD na ekranie więc nie monitoruje, ale myślę że blisko 1500, moim zdaniem trzyma równo. Do WC karty jak znalazł jedyne co cię ograniczy to chyba temperatura/napięcie jeśli będzie bał się iść mocno w górę. Biosy prędzej czy później pojawią się tak jak w przypadku TX na overclock. Pozdrawiam 

 

Ok wielkie dzięki za odpowiedź. 

Edytowane przez irokez85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie żeby po zwodowaniu wgrać zmodyfikowany bios, ale patrzę na te wykresy i poważnie zastanawiam się czy jest sens żyłować kartę powyżej 1,4ghz - zyskujemy 3 lub maks 4 fpsy więcej pytanie czy w ogóle w grze czuć różnicę tym bardziej jeżeli gram na gsync 144hz w 1080p....

 

no pewnie że warto, sam rdzeń to nie wszystko jeszcze podkręć pamięci. i czas zacząć używać DSR skoro masz tylko 1080p. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...