Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX Titan X 12 GB GDDR5 / GTX 980 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Gigabyte daje plomby na srubkach ? Bo zastanawiam się nad zakupem referenta skoro jest te 400 pln tańszy, ale fajnie byłoby mieć opcje zmiany chłodzenia jakby co.

 

GBT nie daje plomb na śrubkach, nawet te ASUSY 980Ti refy, co mam u siebie.

Nie mają plomb :) Nówki sztuki , w komputroniku kupowałem.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest naklejka z tyłu na śrubie ale to naprawdę można bez problemu odkleić...

 

Chciałem rzec słowo odnośnie sterowników 353.06, które wołają o pomstę do nieba!!!

Jest w cholerę ludzi u których te stery powodują zawieszanie się gier (szczególnie gta 5 i witcher 3) oraz wywalanie się przeglądarek typu chrome lub firefox.

 

Mi pomogło po długim dłubaniu w sieci deinstalacja sterowników za pomocą DDU, następnie wgranie samego drivera+physx i wyłączenie OSD w afterburnerze.

Edytowane przez irokez85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest naklejka z tyłu na śrubie ale to naprawdę można bez problemu odkleić...

 

Chciałem rzec słowo odnośnie sterowników 353.06, które wołają o pomstę do nieba!!!

Jest w cholerę ludzi u których te stery powodują zawieszanie się gier (szczególnie gta 5 i witcher 3) oraz wywalanie się przeglądarek typu chrome lub firefox.

 

Mi pomogło po długim dłubaniu w sieci deinstalacja sterowników za pomocą DDU, następnie wgranie samego drivera+physx i wyłączenie OSD w afterburnerze.

 

 

 

Zgadza się, te stery to masakra.

Mi póki co po reinstalce ani razu nie wywaliło.

Instalowałem Driver + PhysX oraz GF Experience, potrzebny mi Shadow Play, bo od dwóch dni nagrywam gamepleye na 2x TX i 2x 980Ti ;-)

 

Nvidia Audio jak by co, warto wyłączyć.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze odbierać czy nie odbierać ze sklepu . Szkoda, że nie będzie jutro testów furii bo głupio byłoby odebrać kartę i dostać obniżkę cen tydzień później

 

No na co Ty liczysz? Że Radeon Fury X będzie takim wypasem, że 980Ti i Titany X pozjada?

Bez przesady , nawet jeżeli będzie szybszy od 980TI (w co wątpie ) to na obniżki cen nie licz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na co Ty liczysz? Że Radeon Fury X będzie takim wypasem, że 980Ti i Titany X pozjada?

Bez przesady , nawet jeżeli będzie szybszy od 980TI (w co wątpie ) to na obniżki cen nie licz.

 

i na nowe stery co miesiąc tym bardziej  :biggrin:

 

ceny kart amd wpiszą się pomiędzy ceny nvidii.

 

 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze odbierać czy nie odbierać ze sklepu . Szkoda, że nie będzie jutro testów furii bo głupio byłoby odebrać kartę i dostać obniżkę cen tydzień później

 

Na moje nie będzie szybszy, dlatego AMD opóźniło premierę Fury i tylko 4gb ramu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest ;) Jak ktoś ma konto na labie to napiszcie im proszę, że jeszcze jedna karta z moreli była w promocyjnej cenie. Sam nie mogę bo mam bana od czasu kłótni o test mobasów do core 2 duo :D

 

Asis 65,8% i pamięci Hynixa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno się zastanawiam nad sprzedażą TXów i przesiadką na 2x 980TI G1.
Po kilku dniach testów stwierdzam, że różnica jest mocno marginalna.
Nawet w 4k oraz 5k z wysokimi AA, mimo tego że vram jest praktycznie cały załadowany w 980Ti to nie ma stutteringu tak jak to było na 2x 980.

szyna 256 vs 384 robi swoje.

Mam wręcz wrażenie że Nvidia coś ściemnia ze specyfikacją 980Ti bigsmile.gif
Te karty zachowują się jak by były mniej cięte niż na to specyfikacja wskazuje.

W SLI to przecież jest 512 CUDA więcej i 40 TMU na korzyść Titanów X, a nadal jest przy taktach zegar w zegar, po 1-3 fps różnicy między tymi kartami w SLI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia od dawna ma swoją politykę cenową. Niektorzystną dla nas, ale korzystną dla nich. Niestety, ale prawda jest taka że Nvidia wygrywa w sprzedaży i ludzie częsciej sięgają po zielonych. Skoro cześciej ludzie od nich kupują to naturalnie że nie będą obniżać za mocno cen skoro wiedzą że FuryX nie będzie dla nich jakimś zagrożeniem. Róznice mędzy Titan X, a 980Ti nie są takie duże, a wg pierwszych slajdów (a jak ) dotyczących Fury X to karta tylko nieznacznie wyprzedza TitanX. Co może oznaczać że w rzeczywistości wypadnie podobnie, a może i gorzej. Zwłaszcza że Nvidia bardziej dopieszcza sterowniki. No powiedzmy że częściej je wypuszcza. Niestety, ale AMD nie jest żadną konkurencją i nie ma tu zażartej walki cenowej. Jak Nvidia obniża cene o jakąś tam kwotę to by zwiększyć sprzedaż, która móże przychamować nieco po premierze kart od czerwonych. Ale są to mniejsze kwoty, których i tak my za bardzo nie odczuwamy. Przykładem była seria 7xx, gdzie 780 i 770 długo trzymały cenę. Podobnie robi Intel zresztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno się zastanawiam nad sprzedażą TXów i przesiadką na 2x 980TI G1.

 

Przesiądź się na Tri-way ; ] Ale ludzie na portalu będą mieć z Ciebie pożywkę do śmiechu, boś cały czas bronił tej pojemności ramu jak lew... No ale umiejętność przyznania się do błędu do rzadka, ale i równie szlachetna cecha. Be prepared. ;] 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał w pewnym sensie rację. I musiałem jemu to przyznać.

 

Są tytuły a dokładnie dwa (jeśli dobrze liczę) z czego jeden to najgorzej zoptymalizowana gra obecnie na chodzi jaką jest AC:U od Ubi$oftu.

Dziwie się tylko dlaczego ludzie opierają przyszłość rozgrywki na tak felernym tytule? Weźmy takiego Wieśka 3 - gdy przychodzi co do czego to gra jest pomijana, a wygląda równie dobrze nawet po ostrej modyfikacji.

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle, że ludzie opierają przyszłość gier na podstawie Ubishitu, ale znając lenistwo programistów ( a raczej chęć zarobienia jak najwięcej w jak najkrótszym czasie ), można założyć, że tak to będzie wyglądać.

 

Ale pojadą po Gosu, jak po darmowej prostytutce. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po bardziej dogłębnych testach. Definitywnie zostaje na TXach :)

GTA V też jest mocno vramożerne.

 

980Ti dają sobie radę no ale Titany są szybsze i tak. Kolejna sprawa to to, że w wysokich rozdziałkach SLI z 980Ti pozwala na mocne maksowanie ale vram często jest na granicy zapchania. Wolę przeczekać w 100% komfortowo do Pascali. Tak czy inaczej, przyznaje, że 980Ti radzą sobie lepiej niż myślałem. No ale po to je kupiłem, żeby sprawdzić. Polecam re karty, tańsza i świetna alternatywa dla SLI z TX, znacznie lepiej wyceniona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy wypuszczą 980 Ti TITAN X EDITION ? Chodzi mi o 12 GB vRAMU :D

Taka karta to byłby ideał do gier na kilku monitorach bez dokładania drugiej grafiki :P

Edytowane przez PC_Master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po bardziej dogłębnych testach. Definitywnie zostaje na TXach :)

GTA V też jest mocno vramożerne.

 

980Ti dają sobie radę no ale Titany są szybsze i tak. Kolejna sprawa to to, że w wysokich rozdziałkach SLI z 980Ti pozwala na mocne maksowanie ale vram często jest na granicy zapchania. Wolę przeczekać w 100% komfortowo do Pascali. Tak czy inaczej, przyznaje, że 980Ti radzą sobie lepiej niż myślałem. No ale po to je kupiłem, żeby sprawdzić. Polecam re karty, tańsza i świetna alternatywa dla SLI z TX, znacznie lepiej wyceniona :)

Po prostu poczekaj do DX12 i sprawdź jak faktycznie wygląda sumowanie vramu. Jeśli się sumuje dobrze a Ty masz zamiar i tak się przesiąść na Pascala* to wybacz, ale warto zmienić 2xTX na 2x980Ti, zaoszczędzisz trochę forsy a chętni na pojedyncze TXy powinni się znaleźć. :)

 

*Żeby było jasne, skoro masz zamiar przesiąść się na Pascala to i tak nie będzie gier do tego czasu, które wyjdą poza 12GB vram, więc do tego czasu 24GB vram z pewnością będzie tylko zalegało. 

 

 

EDIT : Albo Gosu, bądź extrim i zostaw sobie jedną 980Ti do liczenia fizyki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, za jakieś pół roku chce kupic GTX 980 Ti G1 Gaming lub coś lepszego w tej kwocie, czy zagram na niej  we wszystkie tytuły na najwyższych ustawienich? Nie jestem jakimś nie wiadomo jakim graczem, FPSÓW nie muszę mieć po 100, byle nie było zacięć na 2 sek i jakiegoś przymulenia, chodzi mi o grafikę by była ładna :D Najbardziej interesuje mnie Wiedźmin 3 :) Chce grać na tv 55 calach do 5 tysięcy chce kupić również za kilka miesięcy :) Czy coś wskazuję na to że za jakieś pół roku będzie karta graficzna do 3 tys. która starczy mi na jakiś czas by pograć w najnowsze tytuły na max detalach? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że offtop i za to przepraszam, ale skąd masz tyle kasy :o

Też tak chcę ;-;

 

Już nie przesadzaj, dwa titany to wydatek rzędu 10k, więc wystarczy, że weźmiesz się do roboty i zamiast takich postów jak cytowany, będziesz mógł pisać jak Gosu. ;)

Chodzi tu o to, że wielu ludzi miesięcznie stać na 2-3 takie titany, ale trwonienie pieniędzy to zupełnie inna para kaloszy. Moje założenie było takie, że wykręcone 980Ti jednak są szybsze niż TX, ale widzę, że się pomyliłem, więc rozumiem, że Gosu chce zostawić "flagowca". No niestety niektórzy tak mają, można to nazwać upośledzeniem do robienia interesów, albo - hobby. ; ] A z tym ostatnim się nie dyskutuje. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pc-Master

 

Pomagam innym w ralizacji ich marzeń, przy czym sam realizuje swoje ;)

 

O ku.. Alior bank, haha.

 

 

Wiem, że offtop i za to przepraszam, ale skąd masz tyle kasy :o

Też tak chcę ;-;

 

Uczciwością i pracą ludzie się bogacą :P Cała prawda. :>

 

 

A karta, jak karta. Chce wydać na karty-"marzenie", jego kasa, nam nic do tego. Dzięki temu możemy poczytać to i owo o nich i też dobrze.

 

Myślę, że sporo ludzi mogło by ją kupić, nawet w Polsce, kwestia priorytetów i potrzeb. Problem tylko z tą grupą, która zarabia poniżej średniej krajowej - bez pieprzenia, że każdy może być na swoim - bo takich u nas większość, a ta średnia, to wiadomo jaka...

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...