Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX Titan X 12 GB GDDR5 / GTX 980 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

O ku.. Alior bank, haha.

 

 

 

Uczciwością i pracą ludzie się bogacą :P Cała prawda. :>

 

 

A karta, jak karta. Chce wydać na karty-"marzenie", jego kasa, nam nic do tego. Dzięki temu możemy poczytać to i owo o nich i też dobrze.

 

Myślę, że sporo ludzi mogło by ją kupić, nawet w Polsce, kwestia priorytetów i potrzeb. Problem tylko z tą grupą, która zarabia poniżej średniej krajowej - bez pieprzenia, że każdy może być na swoim - bo takich u nas większość, a ta średnia, to wiadomo jaka...

 

Apropo priorytetów - ciekawe ilu narzekających na ceny kart lata z jakimś telefonem komórkowym za 2-3 kafle, który wymieniają co roku na nowszy ;)

 

Jak ostatnio skończyłem spłacać "abonament" za Note 2 to rachunki mi spadły o 60-70 zeta na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Proline rzucili gigaszRota wf 980ti za 3149zl kumpel zamówił w piątek ja odbieram i sobie sam porownam z tymi moimi 970. Jak będzie lepiej to kto wie może się skusze...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też rozważałem przesiadkę z gtx780, ale już mi przeszło. Nie będę bez potrzeby pchał nv kasy w tyłek. Nie mam parcia na maks. detale we wszystkich grach.

 

@Devil: Weź głęboki oddech, policz do dziesięciu, popatrz jeszcze raz na absurdalnie wysoką cenę. Może Ci przejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnosc ok. 50% wieksza of gtx970 cena o 100% wieksza. Sredni biznes, chyba ze ma sie parcie na maks. wydajnosc.

 

popatrz na wyniki testów jayz'a 2x970 vs 980ti link powyżej. widać że cena jest adekwatna skoro wydajnościowo wychodzi 2x970=1x980ti. 3149zł za tego gigaszrota uwzględniając podatek do nowości to cena wcale taka zła nie jest. i niechce tutaj rozpoczynać dyskusji o kursie walut kto ile zarabia  itd. 

Ja też rozważałem przesiadkę z gtx780, ale już mi przeszło. Nie będę bez potrzeby pchał nv kasy w tyłek. Nie mam parcia na maks. detale we wszystkich grach.

 

@Devil: Weź głęboki oddech, policz do dziesięciu, popatrz jeszcze raz na absurdalnie wysoką cenę. Może Ci przejdzie :)

kumpel przesiada się z gtx780 na gtx980ti. dobry moment za 780 jeszcze można wziąć parę groszy dołożyć i mieć kartę o wiele mocniejszą i na maxwellu, nie musisz liczyć na łaskę nvidii że ci podniosą wydajność np w W3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem tego Gigabyte'a za 2995 - warto czasem poświęcić trochę czasu na szperanie po sklepach - ceny zmieniają się naprawdę często :)

Wydajność w benchmarkach identyczna jak SLI z 2x780, które kiedyś posiadałem, ale pod każdym innym względem (głośność, temperatura, pobór mocy i co najważniejsze BEZPROBLEMOWOŚĆ) - o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem tego Gigabyte'a za 2995 - warto czasem poświęcić trochę czasu na szperanie po sklepach - ceny zmieniają się naprawdę często :)

Wydajność w benchmarkach identyczna jak SLI z 2x780, które kiedyś posiadałem, ale pod każdym innym względem (głośność, temperatura, pobór mocy i co najważniejsze BEZPROBLEMOWOŚĆ) - o niebo lepiej.

 

to napisz gdzie wziąłeś a nie tylko cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też rozważałem przesiadkę z gtx780, ale już mi przeszło. Nie będę bez potrzeby pchał nv kasy w tyłek. Nie mam parcia na maks. detale we wszystkich grach.

 

@Devil: Weź głęboki oddech, policz do dziesięciu, popatrz jeszcze raz na absurdalnie wysoką cenę. Może Ci przejdzie :)

 

Zdaje sobie sprawę ile to kosztuje.  Ale Nvidia nie kwapi się tak z obniżką cen, a że mam wolną kasę na to to bym wział. Potem może być z tym gorzej. Jeszcze nie podjąłem decyzji czy wziąć i pewnie poczekam do tego września jak wrócę z urlopu. Będe wiedział ile wydałem na wyjeździe i z jaka kasa zostanę ;) 

 

Sprawa jest taka że mam zamiar kupić potem monitor IPS 144 hz 27' 2560x1440p. I obawiam się  że nawet 980 będzie za słaba.  Fakt może lepiej poczekać aż cena spadnie do 2800 zł np. Ale kiedy to nastąpi. Za samego GTX 770 dostane pewnie z 750 zł najmniej. Zwłaszcza że dość ładnie się kręci.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnosc ok. 50% wieksza of gtx970 cena o 100% wieksza. Sredni biznes, chyba ze ma sie parcie na maks. wydajnosc.

 

Ja zmieniłem - kop w wydajności jest gigantyczny w miejscu testowym gdzie miałem 40 klatek w TW3 na 970 (1400/7500 rzeczywiste taktowania) teraz mam ponad 70 przy 1400/7300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisz gdzie wziąłeś a nie tylko cenę. 

 

Techplanet, ale już nie ma w takiej cenie :)

No ale tak jak mówię, warto czasem ze 2-3 razy dziennie przeglądać oferty różnych sklepów bo ceny się zmieniają jak w kalejdoskopie.

 

Przesiadka nawet z 980 jest mocno odczuwalna, a co dopiero z 970.

Zdecydowanie największy wzrost wydajności w porównaniu z ostatnimi zmianami 780->780Ti i 780Ti->980.

Inna sprawa czy warto dopłacać ten 1000+ PLN - tu już nie ma co dywagować i każdy sam niech oceni.

 

Trochę tylko szkoda, że moja sztuka raczej słabo się kręci. 1500MHz nie osiągnę bez podbijania napięcia.

Zastanawia mnie czy w teście np. na PurePC OC było robione z podbiciem czy na standardowym napięciu.

Ale to tylko minimalny niesmak bo wcześniej miałem 980 z ASIC 84%, który latał 1550 na default.

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie zwyle trzeba podbijać, więc nie wiem czy taka słaba sztuka. Mocno to wpływa na temperatury ? Jakie osiąga ? Ja tam gigabyte'owi nie ufam za bardzo, więc sobie daruje. Widze że ceny są na poziomie 3149 zł, więc te 100 zł do MSI mogę dołożyć. Chociaż i oni też nie są święci. Dzisiaj chyba każdy ma coś na sumieniu i można źle trafić.  

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczyna się wykrzyczać koło 1460-1470 bez podnoszenia napięcia , ale to już i tak na granicy power targetu w referencyjnym biosie. Chyba trzeba będzie się wczytać w modowanie, chociaż nie wiem chce eksperymentować na kawałku krzemu wartym 3k pln :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temperatury podbicie napięcia wpływa mocno. Poza tym dla 20-40MHz chyba nie warto w codziennej eksploatacji - co innego wyciskanie w benchmarku, ale tego jeszcze nie robiłem. Zostawiłem 1480MHz @ stock v.

MSI na pewno będzie cichsze na standardowych ustawieniach.

Moim zdaniem te chłodzenia mają podobną wydajność tylko Gigabyte agresywniej ustawia obroty.

Tak naprawdę można tę różnicę zniwelować w jedną i drugą stronę ustawiając własną krzywą w MSI AB lub w biosie.

Ja miałem MSI i teraz wziąłem dla odmiany Gigabyte'a bo jako pierwsza była dostępna a poza tym trudno byłoby wytłumaczyć żonie, że dopłaciłem 1000zł za taką samą kartę - wizualnie 980/980Ti są chyba identyczne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast poważnie jestem zainteresowany EVGA GeForce GTX 980 Ti SC 6GB. Nie jestem maniakiem OC, więc nie będę czekał na ASUSa.

Dodatkowo ta cena 3099 zł  :)

 

Jest to wersja SC, przez co spodziewam się troszkę lepszego ASIC. Do tego od razu leci na zwodowanie. Z bloczkami pod referenta nie ma problemu. A do dziś dzień nie ma dla GIGABYTE nie mówiąc już nic o ASUSIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to wersja SC, przez co spodziewam się troszkę lepszego ASIC. Do tego od razu leci na zwodowanie. Z bloczkami pod referenta nie ma problemu. A do dziś dzień nie ma dla GIGABYTE nie mówiąc już nic o ASUSIE.

Nikt nie robi selekcji akurat często sc czy ftw mają gorsze asic od wersji niekręconych, ogólnie od jakiegoś czasu w kartach evga siedzą kiepskie gpu pod względem asic. Dużo łatwiej trafić na lepszy asic w msi ,palicie czy gainwardzie mowa o refach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem święcie przekonany że producenci robią selekcję układów. Dla kart np. Classified wrzuca się najlepszą kostkę. Aby dawała się kręcić ile wlezie.

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie odebrałem gigaszrota z proline, miał być w piątek ale przyszedł dziś. ależ on ciężki. wieczorem będzie zabawa. 

Trzymam kciuki za twoje cewki ;)

 

Ciężki jest, to prawda, ale nie ma mowy o żadnym wyginaniu... W porównaniu do MSI 980 wrażenie dużo solidniejsze, backplate robi swoje.

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta padła.

 

valleya przeszła sobie parę chwil.

 

to ustawiłem w AF rdzeń +100, pamięci na 7700, power target i voltage na maxa w prawo, odpaliłem thief i bam na ekranie pojawiły się kolorowe pixele i zwiecha. potem cała masa problemów a w zasadzie jest jeden niebieskie paski poziome na ekranie i zwiecha. 

 

przez DVI wchodzi do windowsa w 800x600 (standardowy sterownik) po zainstalowaniu od razu robi się jak wyżej. podłączyłem monitor przez DP już na ekranie ładowania windowsa pojawia się niebieski paseczek potem jest tylko zwiecha mignie ekran niebieskich pasków i koniec.  

 

próbowałem sterowników 353.06 i 353.30 bez rezultatu. 

 

wali też bluescreena z kodem 062515-7187-01.dmp 2015-06-25 21:29:26 DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL 0x000000d1 fffff800`fbf1bf2c 00000000`00000002 00000000`00000008 fffff800`fbf1bf2c nvlddmkm.sys nvlddmkm.sys+22ee98 NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 353.30 NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 353.30 NVIDIA Corporation 10.18.13.5330 x64 ntoskrnl.exe+150ca0 C:\WINDOWS\Minidump\062515-7187-01.dmp 8 15 9600 262 192 2015-06-25 21:30:30

 
 
no cóż gdyby to były morele na 3 dni zwrot by poszła a tak proline... i pewnie 3 tygodnie czekania ehhh dobrze że kumpel ma na czym grać inaczej by go dzieci w nocy we śnie zamordowały że tutaj wakacje a komp w naprawie  :grin:
 
 
chyba hynixy nie wytrzymały albo gpu? takie problemy na co wskazują?
 
asic był 68.9% czy coś koło tego.
Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezly  hardcore'owiec , artysta  oc   ubic karte po godzinie zabawy . 

;)

 

po  kilku latach z  AMD  :/   zdecydowalem dolaczyc do  obozu  NVidi   ;)

 

  Zotac 980Ti AMP Extreme : https://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-091-ZT&groupid=701&catid=1914&subcat=1402

 

niestety musze poczekac na  dostepnosc karty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Ciekawe - ta "norma" ;)

 

end of OT

 

tak czy siak - szkoda trochę - a "taki ładny samochód sąsiad miał" :-P

Edytowane przez ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...