Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX Titan X 12 GB GDDR5 / GTX 980 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

napięcie na gpu max jakie zauważyłem to 1,245v czyli nie tak dużo :D
 

No niezly  hardcore'owiec , artysta  oc   ubic karte po godzinie zabawy . 
;)

jakiej godzinie, karta padła po 10min. :biggrin:

 

i nadczym ja się miałem zastanawiać. standardowo jak zawsze, suwaki do końca w prawo :D potem dowalić ile się da gpu/mem i tyle w temacie. chciałem od razu mieć OC jak w recenzji ppc :D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

to ustawiłem w AF rdzeń +100, pamięci na 7700, power target i voltage na maxa w prawo, odpaliłem thief i bam na ekranie pojawiły się kolorowe pixele i zwiecha. potem cała masa problemów a w zasadzie jest jeden niebieskie paski poziome na ekranie i zwiecha. 

 

 

Przecież oni w tych wszystkich niereferencyjnych oc wynalazkach dowalają jakieś kosmiczne power targety - musiało być niezłe napięcie na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Wie ktoś jak może wyglądać finalna kontrola jakości w fabrykach? Wszystkie karty są odpalane? Porządnie wygrzewane?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Statystyka prawde Ci powie, biora M z N probek, przy ktorych statystyka mowi, ze maja jakies 80-90% na znalezienie felernej partii i testuja. Jak cos nie tak partia do kosza, albo dokladnej weryfikacji, reszta do pudel ;)

Co do samej karty jakby ceny spadly o jakies 200zl to zastanawilbym sie nad sprzedaza 970 i zwodowaniem jakies Ti ;p A to oc mowilem wczesniej o enie to odnosilem sie do testow na ppc - inne portale podaja wieksze rozbieznosci w fps na + dla ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni w tych wszystkich niereferencyjnych oc wynalazkach dowalają jakieś kosmiczne power targety - musiało być niezłe napięcie na niej.

napisałem że widziałem tylko 1.245v, w kwestii zabezpieczen niech się wypowie sideband ale skoro na innych seriach jest sprzetowa "blokada" napięcia to tutaj też napewno jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowane dokładnie sa pewnie pojedyncze sztuki. Coz ja tam wezmę MSI. Ale watpie by na dniach.

 

No cóż nie dotrzymałem słowa i karta w poniedziałek ma być wysłana do mnie. Chwila słabości wzięła góre. To mój pierwszy tak poważny zakup jeśli chodzi o sprzęt komputerowy. Obym nie żałował. Bo za to to ja do dobego Audi bym dołożył. A tak no coż popracuje te 2 miechy dłuzej na ten cel ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie dotrzymałem słowa i karta w poniedziałek ma być wysłana do mnie. Chwila słabości wzięła góre. To mój pierwszy tak poważny zakup jeśli chodzi o sprzęt komputerowy. Obym nie żałował. Bo za to to ja do dobego Audi bym dołożył. A tak no coż popracuje te 2 miechy dłuzej na ten cel ;)

 

gdzie i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok + backplate w końcu przyjechał, do jutra mam nadzieję zwoduję kartę. Aktualnie muszę uporać się z BSOD'ami bo stery 353.06 wołają <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>a o pomstę do nieba....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem mail z x-kom, że MSI Gaming dostępne, ale na stronie dalej posucha... musieli wyprzedać w ekspresowym tempie, albo nie wiem, o co kaman.

Edytowane przez Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie bo obecnie nie jestem w temacie hardware.

 

Czy ten GTX 980 Ti nie posiada osłony IHS/ma odsłonięty rdzeń procesora? Jeśli tak to czy u wszystkich producentów, bo nie wiem czy będę musiał zdejmować :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak nigdy więcej bloków od EK... nie wiem czy trafiła mi się wadliwa sztuka ale jeżeli nie to jak można robić tak delikatne <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o.

 

Puściły 3 gwinty w bloku po lekkim dokręceniu małym śrubokrętem (zdjęcia poniżej)... musiałem przytrzymać z drugiej mańki kombinerkami co by odkręcić później śrubkę. Co przy zabawie kombinerkami przy karcie graficznej za 3k powoduję szybsze bicie serca...

 

xqmpe2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten GTX 980 Ti nie posiada osłony IHS/ma odsłonięty rdzeń procesora? Jeśli tak to czy u wszystkich producentów, bo nie wiem czy będę musiał zdejmować :P ?

Karty graficzne nigdy nie miały IHS...

Ten szajs występuje tylko w prockach...

Chyba, że chcesz użyć karty graficznej jako procesora to już inna bajka. Musisz ten IHS założyć!

 

 

Żarty sobie robię (dot. ostatniego zdania)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak nigdy więcej bloków od EK... nie wiem czy trafiła mi się wadliwa sztuka ale jeżeli nie to jak można robić tak delikatne [ciach!]o.

Puściły 3 gwinty w bloku po lekkim dokręceniu małym śrubokrętem (zdjęcia poniżej)... musiałem przytrzymać z drugiej mańki kombinerkami co by odkręcić później śrubkę. Co przy zabawie kombinerkami przy karcie graficznej za 3k powoduję szybsze bicie serca...

 

xqmpe2.jpg

 

A już chciałem pisać jak udała się zabawa z nałożeniem bloczku. I kolejne pytania jak OC... a tu :(

 

Ten szajs walnął?

https://shop.ekwb.com/ek-fc-titan-x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem że widziałem tylko 1.245v, w kwestii zabezpieczen niech się wypowie sideband ale skoro na innych seriach jest sprzetowa "blokada" napięcia to tutaj też napewno jest.

W maxwellach max vid to 1.275v tylko to nie jest żadne zabezpieczenie, napięcie poprzez vid kontroluje sterownik. Jak masz vrm z szyną i2c i obsługę w msi af, to wyłączasz kontrolę przez vid i zmieniasz napięcia do woli. Tylko na większości 9xx siedzą vrm bez takiej możliwości.

Karty graficzne nigdy nie miały IHS...

 

Nie wcale, seria FX 5xxx,8800, fermi 4xx i 5xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już chciałem pisać jak udała się zabawa z nałożeniem bloczku. I kolejne pytania jak OC... a tu :(

 

Ten szajs walnął?

https://shop.ekwb.com/ek-fc-titan-x

 

6o873v.jpg

 

Już naprawiłem, przywaliłem kropelką (nie przewodzi prądu) pozostałe też wzmocniłem na wszelki wypadek i trzyma elegancko, ale faktem jest że strasznie delikatne są te gwinty.

Miałem wcześniej dwa uniwersalne od ek na gtx 670 sli i była zupełnie inna historia. W Aquacomputer w full coverach gwinty są porządne.

 

Pod obciążeniem w heaven 36C~38C.... i leci od razu na 1445mhz, a nie 1410~~1420mhz

Wentyle noctua pwm 140stki (chłodnica 3x140) na górze skręcone na 700rmp w fanxpert, z przodu 120stki (chłodnica 3x120) też na 700rpm i cisza :D

 

6t2bq9.jpg

Pięknie. Jeden pali kartę po 10 min. Drugiemu brak czucia w palcach. Zdolne z was bestie.

 

Taptaptap Mlais M52

 

 

Janusze OC :ploom:

 

 

@radiergummi - nie brak czucia w palcach bo bawię się WC od paru ładnych lat i pierwszy raz miałem styczność z tak chujowym i delikatnym gwintem. Można łatwo na zdjęciach porównać do Aquacomputer i tam gwinty są duże i porządne a to jest dosłownie maleństwo.

 

@grzechotnik - Januszu jak nie masz nic ciekawego do dodania w tej dyskusji to wyjazd z bajki a nie trollujesz.

Edytowane przez irokez85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale te pyskówki i rzucanie mięsem jest naprawdę już męczące. Prawda jest taka że trzeba szanować pieniądze bo różne to bywa. Tak wiem karta wróci nowa z serwisu, ale nigdy nie wiadomo. W każdym razie są to pierwsze rewizje i do tego jeszcze Gigabyte, który dla mnie jest już dawno skreślony, więc mi tam ich nie żal jak będą tą jedną i więcej przekręconych kart w plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irokez85, to inna para kaloszy - nie wypada porównywać ich do EKWB ;)

 

Ogromnie ciesze się że sprzęt udało się postawić na nogi!

 

O ile ich backplate to kozak - potrafili dorzucić do niego chłodzenie wodne o tyle front nie podoba mi się. Wolałbym aby cały PCB był pokryty - jak nie miedzią to acetalem.

 

Modowałem BIOS?

Czy wszystko domyślne i tylko MSI Afterburner poleciał w ruch (tak jak na tym screenie)?

 

 

//OT

Twój CPU ostro się grzeje?

tzn czy domyślnie wydziela dużo ciepła (pytam bo mój kocioł diabła to nieporozumienie) - a jest po skalpie.

Czy robiłeś testy samego CPU w pętli? Chodzi mi o to czy GPU ostro grzeje wodę?

Sam będę wrzucał 980 Ti i nie wiem na co będę mógł sobie pozwolić.

 

Jak już jesteśmy przy wentylach. Na ile możesz puścić aby nie wydawały hałasu? (w ostateczności były na granicy słyszenia)

Dlaczego pytam. Sam mam NF-F12 PWM w P&P i sądziłem że będą cichsze. Skręciłem ogranicznikiem do 1400 ale odgórnie są zablokowane na  ~800rpm przez Aquaero. Powyżej zaczynają być słyszalne... dosłownie.

Celowałem w bardzo cichy build. Przeliczyłem się :) Ale do tego trzeba jeszcze więcej chłodnic i to pod 140. Tylko grze to wszystko trzymać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marucins

 

Na Aquacomputer musiałbym czekać ponad 2 tygodnie, EK mieli niby od ręki... i tak czekałem 2,5 tygodnia. 

Odnośnie backplate to mam ale nie założyłem, przez blok na south bridge i fittingi - w życiu bym tego dobrze nie zamontował bo backplate by przeszkadzał. Zresztą węże bardzo mocno trzymają całą kartę, nic się nie wygina.

 

Biosu nie modowałem tylko OC w afterburnerze i szczerze zastanawiam się nad moddingiem patrząc na recenzję purepc gtx 980 ti gigabyte'a gdzie leciał na 1530mhz (power limit 120%) i przyrost był 3~4% między podkręconym referentem@ 1400mhz, więc nie wiem czy jest sens. W benchmarki nie gram.

 

Odnośnie mojego CPU to owszem się grzeje, jednak nie żyłowałem go powyżej 4,4ghz - żeby dobić na 4,6ghz muszę podnieść napięcie do minimum 1,35v i zwiększyć LLC z medium na high w bios = grzałka. Wtedy automatycznie wentyle głośniej pracują i robi się trochę błędne koło bo nie po to robiłem chłodzenie cieczą żeby było głośno...

 

Moje LC: chłodnica coolgate 3x140mm TOP, chłodnica ek xt 3x120mm przód, res w zatoce xspc + pompa swiftech mcp35x (potwór skręcony na 30%).

Do tego potężna buda xigmatek, która ze wszystkim waży naprawdę sporo.  

 

W przypadku wentylatorów Noctue (bo tylko tymi steruję, Scythe z przodu na stałe 7V) puszczam je na 45% do 30C - 50% do 40C, profil w fan xpert asusa. Powyżej 55% (czyli ok 850rpm) są już słyszalne.

 

Za rok wymieniam całe LC na zewnętrzną chłodnicę typu MORA i do tego mała obudowa w standardzie mini-ITX :)

Edytowane przez irokez85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...