Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX Titan X 12 GB GDDR5 / GTX 980 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

15370.jpg

Ostatnie dni zdominowały premiery kart graficznych Radeon R9 300/Fury X, jednak pomimo ofensywy AMD absolutnie nie zapominamy o konkurencyjnych rozwiązaniach, zwłaszcza iż przybywa niereferencyjnych modeli GeForce GTX 980 Ti. Flagowy okręt NVIDII przybrany w autorskie systemy chłodzenia, będzie prawdopodobnie głównym obiektem zainteresowania amatorów bezkompromisowej wydajności, których oczekiwania są wprost proporcjonalne do zasobności portfela. Pytanie o najlepszy możliwy wybór pozostaje jeszcze nierozstrzygnięte, ale bardzo ciekawie zapowiada się chociażby ASUS STRIX GeForce GTX 980 Ti DirectCU III. Urządzenie otrzymało potężny system chłodzenia z trzema wentylatorami, odświeżone wzornictwo i solidnie podniesione zegary, mające pomóc ASUS-owi w zdobyciu tytułu najlepszej karty graficznej z górnej półki.

 
Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na chwilę obecną mamy w/w ASUS STRIXa, oraz:

 

1. http://www.guru3d.com/articles-pages/msi-geforce-gtx-980-ti-gaming-oc-review,1.html

2. http://www.guru3d.com/articles_pages/zotac_geforce_gtx_980_ti_amp_extreme_review,1.html

3. http://www.guru3d.com/news-story/exclusive-review-gigabyte-geforce-gtx-980-ti-g1-gaming-soc-edition.html

 

Jest jeszcze Clasified od EVGA ale nie dojrzałem nigdzie testów.

 

Zastanawiam się nad modelem. Jakieś ciekawe uwagi userów danych marek ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdź lub po prostu  nie oglądaj mojej zajebiaszczej kołdry. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cóż przyrost niezły. Bo na GTX 770 miałem ok 66 klatek. Karta na razie poszła na 1415/7420. Wyżej póki co nie potrzebue. Aha boost bez OC to 1341mhz. Także całkiem ładnie. Karta po OC nie jest specjalnie głośna. IMO cichsza niż GTX 770 również MSI Gaming. Temperatura maksymalna to ok 78'C, ale na zewnątrz gorąco. W pokoju pewnie ok 24'C.

post-15334-0-28628700-1435845135_thumb.jpg

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem. Nie miałem czasu pościelić. Dopiero co z roboty wróćiłem. Tu jest test 3Dmark. IMO troche mało. Ale przypuszczam że to procka wina. Na razie platformy nie zmieniam, bo jako to mi starczy i5 2500K. Kartę zmieniłem z myślą o wymianie monitora na 1440p i oby starczyła na długo, bo więcej takiego zakupu nie dokonam.  Ew proc na jakiś 8 rdzeniowiec w przyszłości jak zajdzie taka potrzeba, a ówczesne gry to wykorzystają.

 

 

http://www.3dmark.com/3dm/7592337

 

 

Wiedźmin 3 na szybko w miejscach gdzie miałem największa spadki do 24 mam ok 50 teraz. Wszystko na Uber z Hairworks. Jest moc ;)

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ustawiłem na 1425/7608 i tak już zostawię. Nie ma co katować karty za bardzo. Popchnąłem nieco pamięci, bo w teście ASUSA widze że wysoko poszły. Ale nie będe tak mocno ich katował.   

 

 

aha ASIC 72,3 %. Karta jest dość chłodna i nie hałasuje przy tym. Na chwilę obecną jestem zadowolony. W grach brak przycinek i ciągle powyżej 60 FPS z wyjątkiem Wiedźmina 3. Czuć różnice w działaniu gier. Zwłaszcza takich jak Crysis 3, gdzie mam po 80-90 klatek w miejsach gdzie było ich 50.   Także zapas wydajności jest spory i myśle żeby spokojnie zamawiać monitor 27'  1440p., IPS ,144 hz. Ale to za jakieś parę miesięcy. Może do tego czasu pojawi się więcej modeli, bo póki co znalazłem tylko tego Acera z 3200 zł w Mediamarkt. IMO drugie tyle nie wydam i licze na spadek do  min. 2700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, mam problem.

Zakupilem dzis Gigabyte 980ti g1, po pojawieniu sie w domu grafika ruszyla.

Zachecony testem na pure pc, korzystajac z afterburnera podnioslem odrobine taktowanie rdzenia - ot, 100mhz. Nie ruszalem napiec. W 3dmarku bylo swietnie, karta pracowala stabilnie.

Po restarcie okazalo sie, ze zaczely pojawiac sie drobne artefakty - wrocilem wiec do ustawien afterburnera, przywrocilem domyslne. Wszystko bylo ok, do czasu kiedy zechcialem odpalic Crysisa 3 (na stockowych taktowaniach), gra sie wywalila, komputer sie zawiesil, restart. Przy kolejnym zaladowaniu systemu na pulpicie pojawily sie artefakty. Kolejny restart - artefakty pojawiaja sie juz na ekranie ladowania Win 8 i w ogole nie moge uruchomic systemu. Raz jest to czarny ekran, a raz klasyczne artefakty. Nie ma sposobu, zeby uruchomic system przez normalne logowanie. Co ciekawe i istotne - na wczesniejszej karcie graficznej sie uruchamia,

nowa grafika nie ma tez problemu ( 980ti) z dzialaniem kiedy windows laduje sie w trybie awaryjnym, wszystko wyswietlane jest normalnie, bez problemu.

 

Wyglada tak, jakby windows zafiksowal sie na zbyt wysokich taktowaniach ? Nie znam rozwiazania, wiec musze prosic was o pomoc.

 

Podsumowujac :

-po podnieieniu samego taktowania rdzenia pojawily sie artefakty

-przywrocilem ustawienia domyslne

-na ustawieniach domyslnych wywalil sie (blad kernel, sterownik ekranu utracil sprawnosc) Crysis

-pojawily sie artefakty na ekranie

-po restarcie windows nie wstaje w normalnym trybie logowania

-wszystko dziala w trybie awaryjnym

 

Rozwiazanie ? Help :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej prądu?

konfig?

Konfig :

i5 2500k --> 4.4ghz

8gb ram ripjaws 2133 (2x4)

SSD OCZ  Vertex 450 120 gb

Zasilacz cooler master 900 w http://www.coolermaster.com/service/support/model/RS-900-AAAA-A3/

 

 

Co masz na mysli mowiac "wiecej pradu" ?

 

Odinstalowanie sterownikow w trybie awaryjnym i zainstalowanie ponownie nie pomoglo - windows nie wstaje z 980ti.

Zalozylem 780 super jet stream -> dziala bez problemow, system wstaje i hula.

Edytowane przez deamian_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli mowiac "wiecej pradu" ?

To że nie podałeś konfiguracji w tym zasilacza.

 

Zasilacz potężny, powinien dawać radę bez problemu. 

Zanim odeślesz kartę, warto sprawdzić ją na nowszej płycie, czy nie robi jakichś fochów ze względu na mobo. Różne rzeczy się zdarzają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie podałeś konfiguracji w tym zasilacza.

 

Zasilacz potężny, powinien dawać radę bez problemu. 

Zanim odeślesz kartę, warto sprawdzić ją na nowszej płycie, czy nie robi jakichś fochów ze względu na mobo. Różne rzeczy się zdarzają. 

skoro dziala w trybie awaryjnym, a w windowsie nie, to zalozylem ze jest to jakis problem ze sterownikami - robie format, korzystajac z 780. Po zainstalowaniu systemu moze ruszy.

Niestety nie mam dostepu do innej plyty ;/ Plyta Asrock p67 pro 3.

 

EDYCJA: po zainstalowaniu systemu jeszcze raz komputer ruszyl na tym gigabyte, ale zastanawiam sie, czy wszystko jest ok. Printscreen z GPU-Z wyglada tak:

GPU Clock 1152 ? (zgodnie z deklaracja producenta miało być 1190 ? WTH ? )

Memory 1753 ?! 

 

Chyba czegoś nie łąpię. Wszystko jest w porządku ? 

post-205395-0-49534800-1435884664_thumb.jpg

Edytowane przez deamian_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doczytałem że po formacie działa. nie pozostaje nic innego jak jeszcze raz kartę podkręcić i odpalić gry. jeżeli będzie działać dobrze to ok jeżeli nie to wiadomo... 

 

u mnie sypało artefaktami nawet przy uruchamianiu kompa na logu płyty głównej asus'a 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne cyrki się dzieje :)

Uprzedzenie do GIGAfaila nie bierze się bezpodstawnie.

 

Powodzenia z ta kartą. Szybko sprawdzaj co i jak i oddawaj na wymianę. Szkoda twojego czasu i pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne cyrki się dzieje :)

Uprzedzenie do GIGAfaila nie bierze się bezpodstawnie.

 

Powodzenia z ta kartą. Szybko sprawdzaj co i jak i oddawaj na wymianę. Szkoda twojego czasu i pieniędzy.

Do takiego doszedlem wniosku - zakupiony i oplacony przez allegro w dniu wczorajszym, wiec mam 14 dni na rezygnacje.Odbieralem osobiscie, wiec  dzis sie do nich przejde i zapytam, czy wymienia od reki na inna sztuke.

Jesli wymienia na inna sztuke, to wezme, jesli beda chcieli kazac mi czekac i beda cos krecic, ze to moja wina, to odstapie od umowy, oddam grafike i poczekam na zwrot pieniedzy na konto.

Trzeba przyznac, ze konsument w naszym kraju ma jak paczek w masle ;-)

 

Jak myslicie, brac druga taka sama, czy machnac reka na gigabyte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ustawiłem na 1425/7608 i tak już zostawię. Nie ma co katować karty za bardzo. Popchnąłem nieco pamięci, bo w teście ASUSA widze że wysoko poszły. Ale nie będe tak mocno ich katował.   

 

 

aha ASIC 72,3 %. Karta jest dość chłodna i nie hałasuje przy tym. Na chwilę obecną jestem zadowolony. W grach brak przycinek i ciągle powyżej 60 FPS z wyjątkiem Wiedźmina 3. Czuć różnice w działaniu gier. Zwłaszcza takich jak Crysis 3, gdzie mam po 80-90 klatek w miejsach gdzie było ich 50.   Także zapas wydajności jest spory i myśle żeby spokojnie zamawiać monitor 27'  1440p., IPS ,144 hz. Ale to za jakieś parę miesięcy. Może do tego czasu pojawi się więcej modeli, bo póki co znalazłem tylko tego Acera z 3200 zł w Mediamarkt. IMO drugie tyle nie wydam i licze na spadek do  min. 2700 zł.

 

Piszesz, że nie hałasuje, a jakie ma max. temperatury w stresie. Ciekawe czy jeśli idzie o chłodzenie to bliżej jej do niereferencyjnego Asusa czy Gigabyte, bo te dwie firmy chyba się rozjechały w strategii chłodzenia GPU.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Odbieralem osobiscie, wiec  dzis sie do nich przejde i zapytam, czy wymienia od reki na inna sztuke.

Jesli wymienia na inna sztuke, to wezme, jesli beda chcieli kazac mi czekac i beda cos krecic, ze to moja wina, to odstapie od umowy, oddam grafike i poczekam na zwrot pieniedzy na konto.

Trzeba przyznac, ze konsument w naszym kraju ma jak paczek w masle ;-)

 

Jak myslicie, brac druga taka sama, czy machnac reka na gigabyte ?

 

Uważaj, żeby Cię nie wykiwali z tym zwrotem w ciągu 14 dni.

http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/613575-zakupy-przez-internet-odbior-osobisty-zwrot-towaru.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawa sprawa... mój chodzi bez problemów. Mam nadzieję, że ten rok do Pascala wytrzyma :)

Ustabilizowałem OC na 1467/8000 (+100/+500) na standardowym napięciu.

Jest to zgodnie ze sztuką ;) -30 na rdzeniu od ustawień, na których sporadycznie wywalała.

Temperatury w normalnej grze ok 67-68C. Planuję wymianę mojej przedpotopowej obudowy na coś z wentylacją, także wtedy pewnie zejdę jeszcze niżej i będzie ciszej.

Obecnie pod obciążeniem głośniejszy od karty Gigabyte'a jest mój zasilacz, który też planuję wymienić.

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wysoko podkręcone karty przez producenta , które nie wyrabiają na fabrycznych ustawieniach to niestety normalka - nikt tego specjalnie nie selekcjonuje tylko wgrywają w biosie ustawienia jakie ich zdaniem każde gpu wytrzyma i jak przesadzą to potem efekty widać na forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że nie hałasuje, a jakie ma max. temperatury w stresie. Ciekawe czy jeśli idzie o chłodzenie to bliżej jej do niereferencyjnego Asusa czy Gigabyte, bo te dwie firmy chyba się rozjechały w strategii chłodzenia GPU.

Temperatury jak to w MSI bywa są  dość wysokie bo ok 72'C w grze Crysis 3. Wentylatory rozkrecają sie do 71-73%. Co daje slyszalny szum ale przy otwartej budzie. Przy zamknietej juz go ledwie  slychać. Gorzej jest w benchmarkach. Temperatura rosnie do 78 i tyle samo w procentach rozkręca sie chłodzenie. Ogolnie wentylatory zaczynają byc slyszalne tak od 75% przy zamknietej budzie. Jednak jest to szum niz wycie. Nie jest specjalnie glosny, ale słyszalny. IMO cichszy niż to co miałem w GTX 770 również  MSI Gaming.

A ze w benchmarki nie gram a za oknem goraco to mogę uznać że jest cichutko w trakcie grania. Piszczenia cewek nie usłyszałem . W idle 45'C. Wentylatory oczywiście nie pracują.

 

Co do Wiedźmina 3 to udało mi się włączyć DSR i uzyskać rozdzielczość 2520x1575.  FPS średnio to ok 40-45 klatek na sekundę. Wszystko na Uber bez AA z włączony HairWorks. Spadków poniżej 30 nie zauważyłem nawet przy wększej rozróbie.  Ale tym bym się nie przejmował bo IMO gra jest średnio zoptymalizowana w stosunku do oferowanej grafiki, która szału IMO nie robi.

 

 

Mały teścik z TR'a. Wszystko na max z TressFX + AA.  Dodam że rozdzielczość tego drugiego screena z mniejszą ilością klatek  2520x1575  (DSR) bez AA. Pierwszy obrazek to 1650x1080 z AA:

post-15334-0-65822200-1435931987_thumb.jpg

post-15334-0-63004700-1435933047_thumb.jpg

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj gigabyte zostal od reki wymieniony na drugiego. Sypal artefaktami po nagrzaniu nawet na standardowym taktowaniu. Wlasnie wlozylem drugiego - furmark dziala, niech sie troche spracuje. zobaczymy, czy cos wyrzuci ;)

 

1.25h pracy pod obciążeniem - przy podstawowym taktowaniu wszystko idealnie. 
 

Powiedzcie mi prosze, (zdaje sobie sprawe, ze przy ilosci dostepnych materialow pytanie jest absurdalne i zalatuje trollem, ale szczerze mowiac nie mam zaufania do filmikow na Youtube), jak w bezpieczny sposob podkrecic grafike. Tak w kilku prostych zdaniach. 

 

W tej chwili mam zainstalowanego MSI Afterburner

Jak rozumiem zakladka Power Limit jest niegroźna ? zwiększenie limitu energii nie powinno zaszkodzić karcie, prawda ? 

 

Krótko mowiąc, mając na celu OC karty powinienem... powoli zwiekszac Taktowanie rdzenia i pamieci, pamietajac przy tym o przestawieniu Power Limit ? 

Rozumiem, że dotykanie suwaka "Core Voltage" jest co najmniej niewskazane ? 

 

Może to irracjonalne, ale mam do was większe zaufanie niż do filmików w internecie, a to moje pierwsze OC ;-) 

Wybaczcie nowicjuszowi. 

Edytowane przez deamian_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak mało fotek ale zabawy było co niemiara (śrubkologia):

 

DSC0245.jpg DSC0248.jpg DSC0250.jpg

Bloczek i backplate już siedzą na miejscu.

 

DSC0251.jpg DSC0259.jpg DSC0284.jpg

 

//edytowano

 

Sprawdziłem na co stać kartę przed modyfikacją BIOSU oraz bez podnoszenia napięcia.

 

Zegar 170MHz powodował jazdę.

Pamięci puściłem na 460MHz na 480 karta nie wyrabiała.

Przechwytywanie.png

Edytowane przez Marucins
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj gigabyte zostal od reki wymieniony na drugiego. Sypal artefaktami po nagrzaniu nawet na standardowym taktowaniu. Wlasnie wlozylem drugiego - furmark dziala, niech sie troche spracuje. zobaczymy, czy cos wyrzuci ;)

 

1.25h pracy pod obciążeniem - przy podstawowym taktowaniu wszystko idealnie. 

 

Powiedzcie mi prosze, (zdaje sobie sprawe, ze przy ilosci dostepnych materialow pytanie jest absurdalne i zalatuje trollem, ale szczerze mowiac nie mam zaufania do filmikow na Youtube), jak w bezpieczny sposob podkrecic grafike. Tak w kilku prostych zdaniach. 

 

W tej chwili mam zainstalowanego MSI Afterburner

Jak rozumiem zakladka Power Limit jest niegroźna ? zwiększenie limitu energii nie powinno zaszkodzić karcie, prawda ? 

 

Krótko mowiąc, mając na celu OC karty powinienem... powoli zwiekszac Taktowanie rdzenia i pamieci, pamietajac przy tym o przestawieniu Power Limit ? 

Rozumiem, że dotykanie suwaka "Core Voltage" jest co najmniej niewskazane ? 

 

Może to irracjonalne, ale mam do was większe zaufanie niż do filmików w internecie, a to moje pierwsze OC ;-)

Wybaczcie nowicjuszowi. 

 

Nie jest powiedziane, ze jest niewskazane. Ale im mniejsze napięcie tym lepiej. Karta po podbiciu napięcia mocniej się grzeje.  Osobiście bym dał sobie spokój z OC tej karty.  Ba jak masz możliwość to spróbuj ją sprzedać za 100 zł mniej. Może ktoś kupi. I weź MSI Gaming lub ASUS Strix.  A jak się nie da to cóż zostaw kartę tak jak jest. Boost powinien być dość wysoki i karta będzie ładnie śmigać. Szczerze po zwiększeniu tatkowania rdzenia nie zauważyłem jakieś wyraźnej różnicy w ilości FPS. Benchmarki to kwestia 2 klatek dosłownie. Ale jest to spowodowane tym, że karta bez OC boostuje do ponad 1300 mhz. Tak więc te kilkadziesiąt mhz więcej (obecnie 1425) nie robi dużej różnicy.  Więcej nie daje, bo nie mam zamiaru odsyłać karty do serwisu czy bawić się w wymiane. Moze mi się trafić gorsza sztuka co ledwie 1300 zrobi, a boost bedzie do 1279 jak podaje producent. Lub trafi się z piszczącymi cewkami.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...