Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX Titan X 12 GB GDDR5 / GTX 980 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

@Devil

 

Jak to jest z serwisem Twojego MSI kupionego w Komputroniku. Na stronie pisze, że gwarancja wynosi 3 lata w serwisie zewnętrznym. Rozumiem, że gdyby Ci coś siadło w karcie, to wysyłasz przez te 3 lata do Komputronika i oni sie dalej bawią z naprawą ,ewentualnie wymianą. Nie musisz samemu wysyłać do MSI Polska.

 

W X-komie jest tylko 2-letnia gwarancja tej karty (!?)

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Osobiście bym dał sobie spokój z OC tej karty."

Tez nie bede cudowal - wrzuciłem taktowania takie jak ma ZOTAC ! EXTREME AMP!, Sprawdzilem na Heaven Benchmarku, teraz od jakiegos czasu pracuje Furmark, zadnych artefaktow, wszystko wyglada na calkiem ok. Chyba tak zostawie 

post-205395-0-66593000-1436001048_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Furmark to straszna grzałka, więc jak on nie wywali artów i w takim Cryis 3 będzie stabilnie to można uznać że z kartą wszystko ok.

 

 

@Passt to mój pierwszy zakup w komputroniku (nie licząc słuchawek niegdyś kupionych w Karen bo to ta sama firma). Tak więc nic nie odsyłałem do nich .Ale myśle że możn odesłać bezpośrednio do producenta. Tyle że ja w razie czego będę wysysłał jako niezgodność z umową ,więc powinno to przyspieszyć ew wymianę/naprawę.  

 

Ale póki co karta działa stabilnie. Nie miałem dosłownie ani razu wywalenie sterownika czy jakiejś zwiechy nawet przy 79'C w czasie grania w Crysis 3. Wspomniam o nim bo to jedna z niewielu gier, która dobrze sprawdza stabilność kompa. Zarówno procesor i karty graficznej. Oba podzespoły są mocno katowane w tej grze. Dochodzi też kwestia samego zasilacza czy sobie poradzi pod takim obciążeniem. Mam co prawda BQ 700W, ale z przed kilku lat. Bez wtyczek PIN 8. Tylko 2x 6 pin.  Także miałem wątpliwości czy będzie stabilnie. Ale i tak mam zamiar go wymienić na coś nowszego. Jeszcze tylko nie wiem na co.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

 

w sumie dawno nie było testu zasilaczy.

 

Ja mam już drugiego Corsaira i póki co jestem zadowolony, więc mogę tę marke polecić. Pierwszego sprzedałem bratu i chodzi ten egzemplarz w sumie już jakieś 8-9 lat.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQ to też dobra marka i nie zdziwie się jak wezmę kolejny od nich. Tyle że z pełni odpinanymi kablami, bo obecny ma tylko częściowo odpinane.   I raczej wezmę z myślą o SLI, bo kto wie co mi do głowy przyjdzie ;) Także min 750W i taki raczej wezmę.

 

Obecnie:

 

http://www.3dmark.com/3dm/7618079

 

 

1440/7700. Przy 7800 wywala sterownik.  Rdzenia dalej nie daje bo temperatura już ok 81'C.

 

EDIT. No i przy 7700 też wywaliło sterownik w Heaven. Także wracam do 1425/7600. 2 testy 3DMark/Heaven i znów jest stabilnie.   Temperatura w pokoju 25'C na zewnątrz 32'C. Temperatura GPU 80'C, gdzie wczoraj przy tych samych ustawieniach było 77-78. Także za gorąco troszke na testy.  W nocy miałem nawet 75'C  max. Także coś w tym jest.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w jakiś sposób ogranicza. Są miejsca gdzie Crysis 3 mocno obciąża CPU i tam są spadki do 60FPS.  Głównie z wysoką trawą.  Wymiana platformy przydałby się. Widać to po wyniku 3DMarka nawet że jest niżej. O ile Graphic Score jest na poiomie 20K to Score jest na poziomie 14.5K. Podejrzewam że na takim i5 4690K @ 4.4 ghz byłoby dużo lepiej.   Jednak na razie daje sobie spokój z wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedynie zbija power limit w 3dmarku fire strike. Tak cały czas stabilne 1465mhz w wieśku 3, gta 5 itd. 

 

@Marucins jak śrubeczki? ;) Bo widzę że blok od EK masz, rozumiem że lekko dokręcałeś?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, chyba trafila mi sie rowniez felerna sztuka 980ti od MSI. Karta pochodzi kilka minut i dochodzi do temperatury krytycznej wylaczajac komputer. Wiatraki sie kreca, a w uefi i nawet w windowsie w poczatkowej fazie karta sie wylacza. Sprawdzalem w obu slotach.. Karta z proline i dzisiaj sie tam przespaceruje zapytac co i jak. Dodatkowo pojawiaja sie artefakty po dluzszej chwili. Najwidoczniej problem nie dotyczy samych G1 Gaming od Gigusia.

Dodatkowo plyta glowna sypie bledami (MSI GAMING5) razem z Tridentami 2400/cl10, w dual channel nie odpala sie w ogole, z jedna chodzi kilka minut po pierwszym resecie i wywala blad 26. Niestety, tu tez nie jest ciekawie, bo na zintegrowanej rowniez wywalalo mi pod koniec dnia artefakty, ale plyta tak czy siak idzie na gwarancje bo od poczatku robila psikusy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za model ? Referencyjny czy niereferncyjny.  U mnie wszystko w najlepszym porządku. Aczkolwiek wczoraj przy załadowaniu mapy w BF4 wywaliło mi od razu błąd DX11. Taki którego wcześniej nie widziałem. W nazwie błędu była podana nazwa karty 980Ti. Także nie wiem. Tyle że to było zaraz po załadowaniu obrazu z gry. Minęła sekunda i bach.  Odpaliłem ponownie i było ok, ale zegary pracowały na def ustawieniach czyli 1341 boost i 7000 pamięci. Mimo że w MSI Afterburner było ustawione inaczej. Dopiero ustawienie profiliu ponownie spowodowało że zegary wskoczyły wyżej. Tak więc nie wiem czy do końca jest stabilnie z tymi zegarami. Póki co sytuacja się nie powtórzyła.  Obecnie Benche, Crysis 3 , Wiedźmin 3, BF4 (poza tym jednym błędem) cały czas stabilnie. Zegary 1425/7600. Tak to obecnie wygląda z ustawieniami Heaven na Extreme  z AAx8:

 

 

 

 

post-15334-0-35021100-1436263795_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, chyba trafila mi sie rowniez felerna sztuka 980ti od MSI. Karta pochodzi kilka minut i dochodzi do temperatury krytycznej wylaczajac komputer. Wiatraki sie kreca, a w uefi i nawet w windowsie w poczatkowej fazie karta sie wylacza. Sprawdzalem w obu slotach.. Karta z proline i dzisiaj sie tam przespaceruje zapytac co i jak. Dodatkowo pojawiaja sie artefakty po dluzszej chwili. Najwidoczniej problem nie dotyczy samych G1 Gaming od Gigusia.

 

Dodatkowo plyta glowna sypie bledami (MSI GAMING5) razem z Tridentami 2400/cl10, w dual channel nie odpala sie w ogole, z jedna chodzi kilka minut po pierwszym resecie i wywala blad 26. Niestety, tu tez nie jest ciekawie, bo na zintegrowanej rowniez wywalalo mi pod koniec dnia artefakty, ale plyta tak czy siak idzie na gwarancje bo od poczatku robila psikusy. 

 

Nie koniecznie karta, sprawdź ją w innym PC jak możesz, u znajomego chociażby. Wszystko wskazuje na mobasa tak naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, model niereferencyjny - Gaming 6. 

 

Gosu, dla spokoju ducha jeszcze sprawdze na innej plycie GPU i RAM - myslisz ze mobo dawaloby tak czadu na GPU? Myslalem, ze mobo sobie, ale karty przez PCI jakos mi nie przegrzeje samo z siebie. No nic, sprawdze rzeczywiscie, bo oddam im na gwarancje do proline, oni odsylaja prosto do msi a pozniej sobie czekaj w nieskonczonosc.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, model niereferencyjny - Gaming 6. 

 

Gosu, dla spokoju ducha jeszcze sprawdze na innej plycie GPU i RAM - myslisz ze mobo dawaloby tak czadu na GPU? Myslalem, ze mobo sobie, ale karty przez PCI jakos mi nie przegrzeje samo z siebie. No nic, sprawdze rzeczywiscie, bo oddam im na gwarancje do proline, oni odsylaja prosto do msi a pozniej sobie czekaj w nieskonczonosc.. 

Jak najbardziej to może być wina mobasa, nie takie rzeczy widziałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo plyta glowna sypie bledami (MSI GAMING5) razem z Tridentami 2400/cl10, w dual channel nie odpala sie w ogole, z jedna chodzi kilka minut po pierwszym resecie i wywala blad 26. Niestety, tu tez nie jest ciekawie, bo na zintegrowanej rowniez wywalalo mi pod koniec dnia artefakty, ale plyta tak czy siak idzie na gwarancje bo od poczatku robila psikusy. 

Nie pierwsza i nie ostatnia płyta ze spartaczonym biosem od msi, pewnie jak zwykle źle ustawia timingi na konkretnym dzielniku i stąd problemy ze stabilnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, albo i stety - sprawdzilem karte na gaming3 od msi i 4460 i karta chodzila na trybie polpasywnym, czego na gaming5 nie zastalem.. od poczatku chodzily wiatraki i z czasem sie przegrzewal - jest szansa, ze to zasilacz? Czy tylko mobo? 

 

RAM na tej samej plycie nie odpalal w ogole na kazdym ze slotow, cos mi sie zdaje, ze tez odesle. Co myslicie? Bez XMP powinien sie odpalic na tych 1.5v i 1600 mhz, a tu glucho. Kingstony ruszyly bez zajakniecia, a na tridentach po chwili sie wylaczyl (glosniczek odlaczony, ale pewnie pipkal sobie o ramie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do Tytanowego klubu.

Pierwszy epizod to referent. ASIC coś koło 67% jako tako śmigał na 1450MHz. Wybrałem z uwagi na cenę, a karta i tak miała iść pod wodę. Niestety przez tydzień producent nie chciał mi odpisać czy mogę zerwać plomby, więc niech idą w pi*du.

Dziś akt drugi. Doszedł Giguś G1. ASIC 69,9%, karta bez problemu robi 1514MHz (co było moim marzeniem :)), na 1550 zdarzyło jej się zawisnąć, ale za bardzo nie walczyłem nawet. Wadą jest niestety konieczność zamontowana uniwersalnego bloku, dorobienia radiatorów na VRM i dania dmuchawy. Ale mam już to przećwiczone - profil w Aquasuite mam, więc luzik.

Z niniejszego miejsca dziękuję MSI za żwawe podejście do pytań zadawanych przez klienta. Co prawda ponad 200PLN stówek jestem w plecy, ale przynajmniej zamontuję blok bez łaski.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedynie zbija power limit w 3dmarku fire strike. Tak cały czas stabilne 1465mhz w wieśku 3, gta 5 itd. 

 

@Marucins jak śrubeczki? ;) Bo widzę że blok od EK masz, rozumiem że lekko dokręcałeś?

Daj spokój. Śrubkologia! :)

Masa śrub wykręcona przykręcone te od EKWB w wyczuciem ;) (nigdy nie miałem nic od nich ale to takie Apple - z wierzchu ładnie ale jak przyjrzysz się to nędza).

Backplate musiałem odkręcać i raz jeszcze przykręcać - nie był idealnie wpasowany (dziesiąta milimetra im zjechała). Co do bloczku to jest OK. Aż dziw bierze że tak dobrze wycinają je patrząc na zastosowanie zwykłych śrub, a nie tych ze sprężynką, które mają dociskać rdzeń do cłodzenia.

 

Lancer, ASIC nie przesądza o kręceniu tym bardziej na "wodzie".

Był trzeba iść w stronę EVGA jak miał być referent.

Nie wierzysz poczytaj - http://www.overclock.net/t/1546747/official-nvidia-geforce-gtx-titan-x-owners-club/0_100 to samo jest z GTX 980 Ti

 

Przyznam się gdy zobaczyłem kartę z ESC.pl myślałem że ku*wica mnie strzeli. Patrze... naklejka!!! Ale po uważnemu przyjrzeniu się i dotknięciu palcem na szczęście nie naklejają na śruby :)

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje założenie było takie, że wykręcone 980Ti jednak są szybsze niż TX, ale widzę, że się pomyliłem, więc rozumiem, że Gosu chce zostawić "flagowca".

 

 

Witam, przejrzałem posty więc odpiszę TX zawsze będzie szybszy od 980Ti średnio o 5%, to jaka będzie faktyczna różnica będzie zależeć tylko od pracy core/mem, fizyczni nie ma możliwość aby kiedykolwiek 980TI była szybsza. Jeśli chodzi o ilość v.ramu, to 6GB jest całkiem sensowną wartością nawet dla 4K, ale jak ma się 12 to ma się tylko lepiej. To że na testach karty niereferencyjne po OC są przed TX po OC, jest tylko dlatego, że portale nie mogę zapewne (umowa) użyć modyfikacji powyżej standardowej, no chyba że nie umieją zrobić OC (w co wątpię). Większość osób jest w stanie uzyskać core+boost na poziomie 1540-1620 (zależy od chłodzenia, ustawienia napięć), ale tak samo także się da na 980TI więc zawsze pozostaje te 5% na korzyść TX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alekde, wystarczy tych "Większość osób jest w stanie uzyskać core+boost na poziomie 1540-1620" są to bajki osoby która albo nie ma pojęcia o czym pisze albo nie chciała nawet zobaczyć jaka jest prawda.

To i ja stwierdzę że i7-4790K kręcą się doskonale a przy tym osiągają niskie temperatury http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_core_i74790k_devils_canyon_szybki_jak_diabli?page=0,11

Jedno i drugie to bajki. Poczytaj ile wykręcił Gosu a na ile chodzi mu 24/7.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alekde, wystarczy tych "Większość osób jest w stanie uzyskać core+boost na poziomie 1540-1620" są to bajki osoby która albo nie ma pojęcia o czym pisze albo nie chciała nawet zobaczyć jaka jest prawda.

To i ja stwierdzę że i7-4790K kręcą się doskonale a przy tym osiągają niskie temperatury http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_core_i74790k_devils_canyon_szybki_jak_diabli?page=0,11

Jedno i drugie to bajki. Poczytaj ile wykręcił Gosu a na ile chodzi mu 24/7.

 

U mnie CPU lata na 4.7 24/7 , maks robi 5 ghz ale potrzebne mu wtedy jest zbyt duże napięcie, co za tym idzie. Bez sensu taki układ :)

 

Co do kart, latają na def napięciach przy 1404/7600 więcej mi nie jest potrzebne.

Co prawda gdybym wgrał zmodowanego biosa , odblokowując wyższy PT to te 1480/1500 byłoby w ich zasięgu.

Ja zostawiłem sobie Titany X zamiast 980Ti ponieważ są po prostu szybsze.

Do SLI i tak i tak się referenty bierze, także bym dwóch 980 G1 nie kupował.

Kolejna sprawa to zapas vram, moc dwóch 980Ti czy Titanów X jest ogromna co za tym idzie można maksować każdy tytuł w 1440p + wysokie AA , tutaj 6gb vram potrafi być ograniczeniem w niektórych tytułach ale ogólnie i tak jest bardzo dobrze.

Natomiast 4k + AA , niestety...980Ti wymiekąja w GTA V czy AC Unity, granie w Shadow Of Mordor jest również problematyczne.

O Batmanie Arkham Knight to nawet nie wspominam, bo to jest pół grywalna produkcja ale też vram zżera ostro ;-)

 

 

Tak czy inaczej, jeżeli ktoś celuje w jedno GPU to śmiało polecam jakiegoś niereferenta 980 Ti, bardziej rozsądny wybór niż Titan X.

Testowałem te 980Ti które kupiłem i to są naprawdę świetne karty. Praktycznie jak Titany X, no ale jednak minimalne kompromisy przy nich są ;-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie  strach o  jakiekolwiek sensowne OC  z powodu temperatur w pokoju   28'C  :(

klima padla 2 tygodnie temu  miesiac po  gearancji  :/

Wynik w  Benchmarku chyba normalny jak na te  taktowanie gpu/mem.

 

Przy okazji chcialbym niejako  obalic mit ze kabel HDMI zakupiony rok temu ( hdmi 1.4 )

nie potrafi przepuscic sygnalu  4K 60Hz ,mam tak podlaczony PC do mojego TV 4K

( gniazdo HDMI 2.0 )  i filmy 4K nagrane w 60 fps  tak samo sa na TV odtwarzane.

Z tego jasno wynika ze  kable hdmi  1.4   - 2.0 to te same kable  tylko  jakos  trzeba  Leszczy oskubac   i sprzedac im  ten sam produkt 2x drozej .

 

 

iIVKKQs.jpg

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kart, latają na def napięciach przy 1404/7600 [...]

 

Dokładnie. I więcej nie potrzebujesz bo wszystko działa na zadowalającym cię poziomie.

Tak więc nie ma co gadać o jakichś dziwnych wartościach.

Karta kręci się dobrze to fakt. Ale wyżyłowywanie kilku MHz mija się z celem.

 

 

Jeszcze jedna kwestia odnoście OC. Czasami podbicie pamięci może zaszkodzić.

Przy podkręcaniu pamięci GDDR5 trzeba monitorować wyniki punktowe np. w benchmarku Heaven. Ten typ pamięci posiada "korekcję błędów". Przy zbyt mocnym OC do pewnego momentu nie będą pojawiać się artefakty na ekranie, gdyż będzie działać korekcja błędów. Aczkolwiek działanie mechanizmu korekcji powoduje zmniejszenie wydajności pamięci (a więc spadek ilości punktów w teście).

Tak więc kręcąc GDDR5 nie ciśniemy do oporu, gdyż może się okazać, że wydajność pamięci na karcie spadnie, zamiast wzrosnąć.

 

 

Zbiłem kilkadziesiąt MHz a wynik:

min z 36 na 40

max z 226 na 268

Niby niewiele ale skoro jest lepiej za mniej :)

 

copy.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alekde, wystarczy tych "Większość osób jest w stanie uzyskać core+boost na poziomie 1540-1620" są to bajki osoby która albo nie ma pojęcia o czym pisze albo nie chciała nawet zobaczyć jaka jest prawda.

To i ja stwierdzę że i7-4790K kręcą się doskonale a przy tym osiągają niskie temperatury http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_core_i74790k_devils_canyon_szybki_jak_diabli?page=0,11

Jedno i drugie to bajki. Poczytaj ile wykręcił Gosu a na ile chodzi mu 24/7.

 

no właśnie nie chce sprawdzić ;) weź się cofnij parę postów w tym temacie to nawet są tam moje posty i screeny. 1500 na core+boost ma wiele osób na TX, każdy kto przeszedł na WC ma to od ręki ponieważ wystarczy tylko wgrać bardzo agresywny bios z limitem na 150% lub w ogóle bez limitu (jeśli ktoś ma taką wolę). W ogóle nie wiem czemu Gosu ma być dla mnie jakiś wyznacznikiem ;)

 

http://cdn.overclock.net/1/1e/900x900px-LL-1ed2df87_gpuclocks.png

 

http://cdn.overclock.net/9/9a/9aeb6b6a_weird.jpeg

 

http://cdn.overclock.net/4/44/4446c582_fs8k3.jpeg

 

więcej mi się nie chce wklejać wszystko masz na ONT.

Edytowane przez Alekde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze kroki w oc  980Ti i maly zonk , moja karta z  automata powinna w  boost osiagac 1355MHz

tak albo i wiecej osiaga w wiekszosci gier 

ale  po odpaleniu  FurMark 1.15   taktowanie skacze pomiedzy  1100-1250MHz     WTF ??

temperatura GPU nie przekracza 65'C   power consumption max  69% TDP

 

przy okazji  ASIC mojego GPU to  77%

 

jakies sugestie ?

 

update:

Furmark 1.15 w trybie Extreme Burn   obniza taktowanie gpu do   900MHz    jaja jakies

jak jest zapas  TDP i temperatury ponizej  70'C

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...