Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX Titan X 12 GB GDDR5 / GTX 980 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze wczoraj na tych samych ustawieniach  gpu  podczas  testu w  Heaven  trzymalo  1470MHz

dzis juz  tylko  1447MHz   ?? loteria  co dziennie cos innego ?

Dodam ze  MSI afterburner wylaczony 

 

Co do  Furmarka to jest chyba najlepszym  wygrzewaczem  GPU  ,

ale tak jak napisal Radiergummi   Heaven jest lepszym  bardziej kompleksowym  testerem.

b.t.w

fAptffe.jpg

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15430.jpg

Kontynuując przegląd niereferencyjnych GeForce GTX 980 Ti, postanowiłem bliżej przyjrzeć się modelowi Palit GeForce GTX 980 Ti Super JetStream, który jest najszybszą odmianą Maxwella w ofercie tego producenta. Wcześniejsze doświadczenia z Gigabyte GeForce GTX 980 Ti G1 Gaming i ASUS STRIX GeForce GTX 980 Ti DirectCU III pozwalają już formułować pewne wnioski, ale pretendentów do tytułu króla wydajności nieustannie przybywa. Chociaż różnice między poszczególnymi kartami graficznymi okazują się stosunkowo niewielkie, zadziwiająco trudno jest wskazać idealne połączenie wydajności, kultury pracy systemu chłodzenia, nienagannego wyglądu i potencjału podkręcania. Przesadzam? Możliwe, ale wygórowane oczekiwania względem Palit GeForce GTX 980 Ti Super JetStream, podobnie jak innych autorskich konstrukcji są jednak całkowicie uzasadnione, mówimy bowiem o sprzęcie kosztującym ponad 3000 złotych. Tutaj nie można akceptować żadnych kompromisów.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie chce sprawdzić ;) weź się cofnij parę postów w tym temacie to nawet są tam moje posty i screeny. 1500 na core+boost ma wiele osób na TX, każdy kto przeszedł na WC ma to od ręki ponieważ wystarczy tylko wgrać bardzo agresywny bios z limitem na 150% lub w ogóle bez limitu (jeśli ktoś ma taką wolę). W ogóle nie wiem czemu Gosu ma być dla mnie jakiś wyznacznikiem ;)

 

http://cdn.overclock.net/1/1e/900x900px-LL-1ed2df87_gpuclocks.png

 

http://cdn.overclock.net/9/9a/9aeb6b6a_weird.jpeg

 

http://cdn.overclock.net/4/44/4446c582_fs8k3.jpeg

 

więcej mi się nie chce wklejać wszystko masz na ONT.

 

Nie jest żadnym wyznacznikiem. Przetoczyłem dla innych bo sporo osób traktuje go jako osobę która nie ściemnia.

I mimo tych 3 screenów nie wierzę ci że KAŻDY ma 1500+ BIOS tutaj nic nie da to samo wyższe napięcie. Troszkę kart się już sprzedało i ludzie przejrzeli na oczy że te ciekawsze rdzenie już swoją marketingowa magię zrobiły. Teraz czas na szara rzeczywistość ;)

 

 

 

//edytowano

Trzeba zrobić forumowe zestawienie, niech ludzie pochwalą się co mają (ASIC) i jaki wynik osiągnęli (wraz z walidacją wyników).

 

Gosu, przeczytaj wcześniej. Wypowiedź wydaje się jasna :)

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do  Furmarka to jest chyba najlepszym  wygrzewaczem  GPU ,

Furmark służy do ubijania kart graficznych w szczególności sekcji zasilania.

W obecnej chwili najlepiej sprawdzać stabilność karty w:

Heaven Benchmark 1.0, Wiedźmin 3, Tomb Raider 2013.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego sterowniki wykrywają furmarka i automatycznie obniżają taktowanie. Od czasu jak mi stabilnego przez kilka godzin w prime 95 z AVX Haswella wywaliło po 5 minutach grania w MWO to olałem kompletnie syntetyczne programiki do oceny stabilności OC.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego sterowniki wykrywają furmarka i automatycznie obniżają taktowanie.

Brednie wypisujesz!!!

Karta zrzuca taktowanie/napięcie podczas testu w Furmarku dlatego, że przekracza powerlimit! Sterownik nie ma nic do tego bo to od BIOSU karty graficznej zależy w którym momencie karta zacznie zmniejszać taktowanie/napięcie.

W niektórych grach możesz dojść do limitu Power i również będziesz miał zbijane taktowanie i napięcie ale żadna gra/benchmark nie obciąża tak jak Furmark bo ten również ciśnie sekcję zasilania stąd znacznie większy pobór i przekroczone limity Power.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to furmark może cisną sekcje zasilania :)

Może lepiej napisać ze wykorzystuje maxymalnie GPU które wtedy potrzebuje maximum "prundu" .

To jest tak z tymi testami stabilności gpu jak z testowanie podkreconego cpu za pomocą super .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msi_gtx_980_ti_gaming_test_review_mini_1

Niereferencyjnych modeli GeForce GTX 980 Ti systematycznie przybywa i praktycznie każdy szanujący się producent zaprezentował już przynajmniej jedną autorską konstrukcję, będącą potencjalnie najszybszą kartą graficzną napędzaną rdzeniem GM200-310-A1 Maxwell. Dotychczas w naszej redakcji sprawdziliśmy Gigabyte GTX 980 Ti G1 Gaming, ASUS STRIX GTX 980 Ti DirectCU III oraz Palit GTX 980 Ti Super JetStream, natomiast listę najważniejszych zamyka MSI GeForce GTX 980 Ti Gaming, któremu dokładnie przyjrzymy się dzisiaj. Konkurencja poprzeczkę zawiesiła horrendalnie wysoko, aczkolwiek wskazanie zdecydowanego faworyta byłoby trudnym zadaniem - każdemu bowiem czegoś brakuje do absolutnej doskonałości, Może MSI GeForce GTX 980 Ti Gaming połączy wszystkie najbardziej pożądane elementy w zgrabną całość?

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to furmark może cisną sekcje zasilania :)

Może lepiej napisać ze wykorzystuje maxymalnie GPU które wtedy potrzebuje maximum "prundu" .

To jest tak z tymi testami stabilności gpu jak z testowanie podkreconego cpu za pomocą super .

 

Sekcja zasilania podczas testów Furmarkiem dostaje mocno po tyłku dlatego nie radzę korzystać z tego programu szczególnie osobom, które mają wgrane zmodowany BIOS podnoszący limit Power.

Zmierz sobie pobór prądu watomierzem i temperaturę sekcji zasilania laserowym miernikiem podczas normalnej rozgrywki np Wiedźmin3 a później zrób to samo tylko podczas testu Furmarkiem.

Zobaczysz wtedy jaka jest różnica temperatur na sekcji zasilania - sekcja zasilania w Furmarku się gotuje! Jedynie limity power w BIOSIE trzymają kartę bo gdybyś przesunął limit wysoko i włączył Furmarka to nic nie stoi na przeszkodzie by taki GTX970 podczas katowania wciągał ponad 450W

 

Testy stabilności GPU wykonuje się w grach, tych najbardziej obciążających np. Wiedźmin3, Tomb Raider 2013. Jeżeli w takich grach nie wywala Ci karty to w pozostałych, mniej wymagających od GPU nie wywali ;)

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest żadnym wyznacznikiem. Przetoczyłem dla innych bo sporo osób traktuje go jako osobę która nie ściemnia.

I mimo tych 3 screenów nie wierzę ci że KAŻDY ma 1500+ BIOS tutaj nic nie da to samo wyższe napięcie. Troszkę kart się już sprzedało i ludzie przejrzeli na oczy że te ciekawsze rdzenie już swoją marketingowa magię zrobiły. Teraz czas na szara rzeczywistość ;)

 

Nie za bardzo rozumiem, o co ci chodzi. TX i 980TI to nie jest do końca to samo. Różnica na korzyść TX to 3072 CUDA Cores do 2816 CUDA Cores, i 192 TMU do 176, pomijając 12 do 6Gb, chyba nie trzeba być Einsteinem, aby widzieć że różnica to ok. 9% i taka faktycznie jest różnica w różnicy fizycznej, 12 GB to wartość dla 4K, na razie 6Gb jest prawie na styk dla 4K i to nie zawsze, do 5K już nie a takie monitory też ludzie mają. Więc do takich rozdzielczości nie wstawia się SLI/3way/4way z 980TI, tylko z TX (do czasu nowych lepszych GPU). Rdzenie mają identyczny potencjał OC, 1500 jest do osiągniecia nawet bez WC, hybrydy, ale co ja tam wiem...

 

Różnica pomiędzy TX a 980TI to zawsze pomijając v.ram będzie to 9% na plus dla TX ze specyfikacji i zależnie od warunków 5-10% na plus w wydajności. Jak chcesz zaklinać rzeczywistość to możesz oczywiście to robić, nikt ci tego w końcu nie zabroni.

 

ASIC i możliwości OC rdzenia - co za czasu :)

Edytowane przez Alekde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominając o różnicy w cenie. Zdecydowanie 980Ti jest lepszym wyborem jeśli patrząc na cene/wydajność.  I kto tu zaklina rzeczywistość. Nie ma w tym poście nic złośliwego .Stwierdzam tylko fakty za zakup TX'a jest nieopłacalny i tyle w temacie. VRam to nie wszystko. Jedna karta to i tak za mało do 4K. Czas pokaże jak się rozwinie 4K za 2-3 lata.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w 2K z DSR i już Wiedźmin 3 potrafi dostać zadyski. A co dopiero w 4K.  Nie wiem co przyniosą nowe gry i DX 12 za 2 lata.  Pamięc nie jest wykorzystana w pełni żeby nie było. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

Do Wiedźmina 3 w 4K to wystarcza 4GB vram ;)

Generalnie jak ktoś rozważa zakup pojedynczej karty to zdecydowanie lepszym, bardziej opłacalnym wyborem jest 980Ti. Co innego gdy rozważamy zakup 2 kart do SLI z myślą o grze w 4k + AA. W takiej sytuacji TitanX jest obowiązkowy i duża ilość pamięci przyda się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wiem.Chodziło mi  o zakupie jednej karty.    W przypadku dwóch raczej nie pakowałbym się w Ti tylko własnie TitanX. Ale mimo to cena zabija nawet ze ma 2 razy wiecej pamięci.  Może DX 12 coś na to pomoże, ale na to sobie poczekamy jeszcze długo.

 

3360x2100  na Uber z HW bez AA.  Czyli tyle ile udało mi się ustawić DSR. Monitor mam 1650x1080 i wyższej nie da się wybrać:

 

21397215c273f615m.jpg

 

 

Użycie pamięci VRam na poziomie 4.5 GB. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w 2K z DSR i już Wiedźmin 3 potrafi dostać zadyski. A co dopiero w 4K.  Nie wiem co przyniosą nowe gry i DX 12 za 2 lata.  Pamięc nie jest wykorzystana w pełni żeby nie było. 

 

wiedźmina nawet nie próbowałem ale Batman Arkham Asylum (city nie próbowałem), Bioshock Infinity AC4 latają w 4k przy czym musiałem wyłączyć AA to zabijało karty :P w AC4 dodatkowo PHYSX bez tego gry latają w 60fps. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alekde

W 99% przewaga TX nad 980Ti zamyka sie w 5% zakładając, że obie karty mają takie samo taktowanie ;)

 

no to jest oczywiste, ale bym napisał od 5-10% zależnie od warunków :)

 

 

Nie wspominając o różnicy w cenie. Zdecydowanie 980Ti jest lepszym wyborem jeśli patrząc na cene/wydajność.  I kto tu zaklina rzeczywistość. Nie ma w tym poście nic złośliwego .Stwierdzam tylko fakty za zakup TX'a jest nieopłacalny i tyle w temacie. VRam to nie wszystko. Jedna karta to i tak za mało do 4K. Czas pokaże jak się rozwinie 4K za 2-3 lata.

 

To zależy kto czego oczekuje, wcześniej miałem 3x Titan w 4K i było to na styk, 6GB (Titan) było na styk np. w Mordorze, GTA, Unity, 12GB to już całkowity spokój, nawet dla 5K min. dlatego nawet teraz wystarczy mi SLI z TX i nie wiem czy wstawię trzecią. Wcześniej miałem 3x280/2x5990/3x480/3x580/3x680/2x690/3xTitany i teraz dopiero mam SLI (wcześniejsze SLI to 8800). Jeśli ktoś ma 1440p/1600p to w sumie jeśli nie zależy mu na tych 5-10% wydajności to może pozostać przy 980TI. Różnice w cenie nie są takie duże ok. 1000-1200 PLN brutto. Do 4K obecnie SLI, poprzednio 3way, więc jest duży postęp.

 

Oczywiście 4K też można wrzucić w DSR jeśli ktoś chce, wtedy 12 będzie na styk, ale wtedy też trzeba już trzecie GPU. W sumie zawsze można znaleźć limit.

Edytowane przez Alekde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To zależy kto czego oczekuje, wcześniej miałem 3x Titan w 4K i było to na styk, 6GB (Titan) było na styk np. w Mordorze, GTA, Unity, 12GB to już całkowity spokój, nawet dla 5K min. dlatego nawet teraz wystarczy mi SLI z TX i nie wiem czy wstawię trzecią. Wcześniej miałem 3x280/2x5990/3x480/3x580/3x680/2x690/3xTitany i teraz dopiero mam SLI (wcześniejsze SLI to 8800). Jeśli ktoś ma 1440p/1600p to w sumie jeśli nie zależy mu na tych 5-10% wydajności to może pozostać przy 980TI. Różnice w cenie nie są takie duże ok. 1000-1200 PLN brutto. Do 4K obecnie SLI, poprzednio 3way, więc jest duży postęp.

 

Oczywiście 4K też można wrzucić w DSR jeśli ktoś chce, wtedy 12 będzie na styk, ale wtedy też trzeba już trzecie GPU. W sumie zawsze można znaleźć limit.

 

3-way to wyrzucanie kasy w błoto: http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/AMD-Fury-X-vs-NVIDIA-GTX-980-Ti-2-and-3-Way-Multi-GPU-Performance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Furmark służy do ubijania kart graficznych w szczególności sekcji zasilania.

W obecnej chwili najlepiej sprawdzać stabilność karty w:

Heaven Benchmark 1.0, Wiedźmin 3, Tomb Raider 2013.

Niby dlaczego akurat 1.0? Aktualna wersja to 4.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro  temat zszedł na chłodzenie to może wie ktoś jak wypada ArcticStorm od ZOTAC i inne tego typu hybrydowe konstrukcje w porównaniu do zwykłego bloku wodnego? Czy jest duża różnica wydajności takiego wodno/powietrznego chłodzenia?

 

Proszę bardzo test twojego ZOTACa :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=nF7AVEJHrlQ

 

 

Nie za bardzo rozumiem, o co ci chodzi. TX i 980TI to nie jest do końca to samo. Różnica na korzyść TX to 3072 CUDA Cores do 2816 CUDA Cores, i 192 TMU do 176, pomijając 12 do 6Gb, chyba nie trzeba być Einsteinem, aby widzieć że różnica to ok. 9% i taka faktycznie jest różnica w różnicy fizycznej, 12 GB to wartość dla 4K, na razie 6Gb jest prawie na styk dla 4K i to nie zawsze, do 5K już nie a takie monitory też ludzie mają. Więc do takich rozdzielczości nie wstawia się SLI/3way/4way z 980TI, tylko z TX (do czasu nowych lepszych GPU). Rdzenie mają identyczny potencjał OC, 1500 jest do osiągniecia nawet bez WC, hybrydy, ale co ja tam wiem...

 

Różnica pomiędzy TX a 980TI to zawsze pomijając v.ram będzie to 9% na plus dla TX ze specyfikacji i zależnie od warunków 5-10% na plus w wydajności. Jak chcesz zaklinać rzeczywistość to możesz oczywiście to robić, nikt ci tego w końcu nie zabroni.

 

ASIC i możliwości OC rdzenia - co za czasu :)

 

Alekde ty tak naprawdę?

Co ma piernik do wiatraka, czemu wyjechałeś mi tu z jakąś różnicą między 980Ti a TX? Ja nawet o tym nic nie mówiłem. I zdaje sobie sprawę z różnicy w GM200-310 a GM200-400

 

Chyba że chciałeś przyłączyć się do dyskusji powyżej do innych, to proszę nie cytuj innych wypowiedzi :)

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między gtx 980ti a tx jest naprawdę pomijalna po OC, a dx12 i sumowanie ramu tuż tuż :)

 

Bawiąc się w 4K w cenie 2xTX mamy 3xGTX980ti, chociaż dla mnie granie w 60hz jest przeszłością.

Edytowane przez irokez85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między gtx 980ti a tx jest naprawdę pomijalna po OC, a dx12 i sumowanie ramu tuż tuż :)

 

Bawiąc się w 4K w cenie 2xTX mamy 3xGTX980ti, chociaż dla mnie granie w 60hz jest przeszłością.

 

Jakby nie patrzeć 5-10% i 6GB v.ram więcej dla 4K robi różnice, poza tym, tak samo jak ludzie nie chcą z 144Hz wrócić do 60Hz, tym bardziej jak ktoś ma 4K, lub 5K w życiu nie wróci do 1440p. (fullHD pomijam). Trzy 980Ti to chyba tylko do jednego celu -> FutureMark, do niskich rozdzielczości trzy to za dużo, procesor je zlimituje i obecnie max fps, do wysokich rozdzielczości brakuje v.ramu. Każdy wybiera to co jest mu potrzebne, może się tylko wydawać że NV nie wystopniowała segmentów.

 

 

Alekde ty tak naprawdę?

Co ma piernik do wiatraka, czemu wyjechałeś mi tu z jakąś różnicą między 980Ti a TX? Ja nawet o tym nic nie mówiłem. I zdaje sobie sprawę z różnicy w GM200-310 a GM200-400

 

Chyba że chciałeś przyłączyć się do dyskusji powyżej do innych, to proszę nie cytuj innych wypowiedzi :)

 

tak się napisało, w moim poście było jedna odpowiedź że i TX i 980TI mają identyczne możliwości OC (poza przypadkami skrajnymi wynikającymi z egzemplarza)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...