Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX Titan X 12 GB GDDR5 / GTX 980 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z kartą Gigabyte 980 Ti G1 Gaming, co jakiś czas gdy uruchomię komputer dostaję komunikat "sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność" na dodatek cały pulpit jest w czarnych prostokątach (załączam zdjęcie), restart komputera pomaga rozwiązać problem i przez parę dni jest normalnie. Aktualnie zainstalowany sterownik to 355.82, próbowałem starszych jak 353.62, ale problem nadal występuje. Karta nie jest podkręcona, ani nie chodzi na fabrycznym OC, temperatura w normie 33 stopnie, zegary Core 1152/1241 Mhz pamięć 7010 Mhz.

Pełna specyfikacja komputera to:

procesor i7-3770 3.4 GHz

płyta główna Asus P8Z77V-LE

zasilacz Corsair HX750i 750W

pamięć ram G.Skill RipjawsX DDR3 8 GB 2133MHz CL9

Dysk SSD Crucial MX100 250 GB

Windows 7

Dodam, że problem nie występuje podczas gry czy innych czynności na komputerze tylko od razu po uruchomieniu. Co może być problemem, komputer przez miesiąc działał perfekcyjnie.

 

post-218032-0-69747800-1441727492_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj nieco obnizyc taktowania rdzenia i pamieci ponizej fabrycznych. Jak problem sie bedzie powtarzal to bym wyslal do serwisu. W zasadzie juz masz podstawe by wyslac bo w trakcie  uruchomienia karta nie pracuje ma max takowaniu. Ew sprawdz na innym kompie karte.. Ale raczej karta sie sypie. Jest to dosc powszechne w przypadku Gigabyte;a i kart z serii 980 Ti

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu karty fabryczne OC trzeba włączyć w profilu OC Guru II więc to nie jest problem, chciałem tylko zaznaczyć, że nie jest ani trochę podkręcona. Przeinstaluje sterownik jeszcze raz, tym razem może użyję DDU, jak nie pomoże to spróbuję obniżyć taktowanie i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rozumiem. Mi chodzilo o obnizenie taktowan ponizej fabrycznych. Czyli ustawieniu ponizej takich jakie sie ma po wlozeniu karty do kompa i  zainstalowaniu sterownikow ze strony NV. Czyli bez dodatkowego softu od Gigabyte i profili OC. I to domyslne taktowanie obnizyc nawet o 100 mhz. Ale raczej to nic nie da skoro w Idle wali artami, gdy taktowanie nie przekacza pewnie 600 mhz zaraz po urucchomieniu. Moga to byc walniete pamieci. Czasem tak jest ze wywala w windzie a w grach nie.Sprobuj tez wyjac calkowicie karte i wlaczyc zintegrowana.. Ew podepnij dodatkowe zasilanie do plyty glownej. Znajduje sie ono blisko slotu PCI'ex tego w ktorym montujesz karte. Wejscie to zwykly molex. Moze pomoze.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z dnia na dzień jest coraz gorzej, tym razem sypie już bsodami. Pozostaje mi wysłanie do serwisu do morele. Myślicie, że nie będą mieli problemu z rozpoznaniem problemu? Tak żeby nie powiedzieli, że wina leży po mojej stronie, a nie karty?

post-218032-0-14734800-1441801124_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisal w pierwszym poscie ze komp dzialal dobrze wiec raczej minelo 14 dni. Mozna sprobowac niezgodnosci towaru z umowa. Poczytaj na necie cos na ten temat. Osobiscie nigdy nie oddawalem w ten sposob sprzetu. Ba ostatnio na gwarancje to ja wyslalem cos ladne pare lat temu, I oby jak najdluzej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, obecnie mam Evga 780ti referenta, jestem zadowolony z wydajności, ale gram w 1080p co niestety na 27 calach nie wygląda najlepiej, zamierzam przejść na uhd lub 3440x1440. Praktycznie wszyscy wymieniliście swoje 780/ti na 980ti, nie będę pytał czy się opłaca mając na uwadze infantylność tego pytania. Interesują mnie wrażenia po przesiadce. Martwi mnie jednak czy to nie jest za późno? Kiedy realnie wyjdzie nowa seria? Jak taka 980ti poradzi sobie w 2160p na średnich detalach? Interesuje mnie wyłącznie granie w stałych 60fps z włączonym v sync - nie gram w MP CSy itd. Warto w ogóle bawić się w uhd na jednej 980ti czy to nie zagra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe za bardzo kręcił, bo mam 40 lat. Trzyma takty referent na 980ti? Na 780ti karta dochodzi do 83c i potrafi zejść do 1071-1084-1097 mhz. Właśnie też wziąłbym evge, żeby zmienić pastę czy tam usunąć limity tdp z bios bez strachu. Miałem kiedyś autorskiego msi 480 to wentyl terkotał, czekałem miesiąc na rma i jak odesłali to dalej terkotał, potem 680 Asusa to pasta wyschła. Wydaje mi się, że referent pewniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma 40 lat do kręcenia :)

 

Ja też mam tyle i kręcę ile tylkoo można...

 

Jak masz miejsce to można założyć Raijinteka morpheusa i mieć o połowę niższe temperatury 40 vs 80 :)

 

Generalnie referent trzyma takty do 82-83 stopni czyli jakieś ~1400 na rdzeniu...

Edytowane przez m@rcinpl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie będe za bardzo kręcił, bo mam 40 lat." - Nie mam pytań... :D

Tak absurdalnego argumentu w życiu nie słyszałem, ok zatem skoro masz 40 lat. To już jesteś za stary na dodatkową darmową wydajność?

Cholera, żebym ja za te 10 lat nie zdziadział tak, bo przecież w OC bawią się tylko młokosy... oO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe za bardzo kręcił, bo mam 40 lat. Trzyma takty referent na 980ti? Na 780ti karta dochodzi do 83c i potrafi zejść do 1071-1084-1097 mhz. Właśnie też wziąłbym evge, żeby zmienić pastę czy tam usunąć limity tdp z bios bez strachu. Miałem kiedyś autorskiego msi 480 to wentyl terkotał, czekałem miesiąc na rma i jak odesłali to dalej terkotał, potem 680 Asusa to pasta wyschła. Wydaje mi się, że referent pewniejszy.

Jesteś za stary by kręcić a kupujesz kartę do grania WTF ja się pytam ?! to może jej jednak nie kupuj, w końcu masz już 40 lat... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z dnia na dzień jest coraz gorzej, tym razem sypie już bsodami. Pozostaje mi wysłanie do serwisu do morele. Myślicie, że nie będą mieli problemu z rozpoznaniem problemu? Tak żeby nie powiedzieli, że wina leży po mojej stronie, a nie karty?

 

http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

 

moja sytuacja była nieco inna ale też chodziło o uszkodzoną kartę:

 

http://forum.purepc.pl/topic/360942-geforce-gtx-970-gtx-980-temat-zbiorczy/page-59?do=findComment&comment=3968562

 

koniec końców serwis wymienił kartę na nową

 

http://forum.purepc.pl/topic/360942-geforce-gtx-970-gtx-980-temat-zbiorczy/page-61?do=findComment&comment=3973814

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was uzywa polaczenia  HDMI do  amplitunera (audio-video) ?

Ano mam problem z  szumami , strasznie szumi po kazdym odtworzeniu strumienia  audio

i tylko wtedy  nie ma znaczenia jakim  programem odtwarzam , jak uruchomie kompa szumu nie slychac do czasu  pierwszego uruchomienia audio/video

sprawdzane na  kilku ostatnich sterownikach  355.60      355.82 i najnowszych 355.98

strasznei to  wkurzajace jak sprzet szumi jak za czasow tanich analogow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inno x3 na refie pcb nie ma plomb ale jak jest z gwarancją i czy oglądają śrubki nie jestem ci w stanie powiedzieć.Z odrobiną uporu można na martwej karcie bios obejrzeć(a zacieki bez problemu) a wtedy nawet sama evega się wypnie, ale jeśli nie masz zamiaru w to się bawić to bierz pierwszą lepszą bez pomb albo idź na ryzyko.

Edytowane przez areczek1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam ogromną prośbę do użytkowników karty GTX 980Ti dowolnego producenta byle karta nie była referentem.
Zakupiłem Fury x i pomimo, że karta jest b. cicha (na czym także mi zależy) to wykazuje wady, które całkowicie ją dyskwalifikują.
Jestem zainteresowany zatem zamianą na GTX 980Ti ale bardzo zależy mi na aktywnej funkcji UEFI GOP. Proszę zatem uprzejmych użytkowników tych kart o potwierdzenie programem GPUZ posiadania aktywnej funkcji Biosu UEFI.

2diou15.png

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze interesującego mnie modelu karty.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...