Skocz do zawartości
mervel

Bluescreen Asus GTX 970 DirectCU II Black OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nabyłem w/w kartę do mojego zestawu by usprawnić trochę grafę:

Intel i5-4440 3.10GHz 6MB BOX

Gigabyte GA-B85M-D3H (B85 2xPCI-E DDR3)

ASUS GeForce GTX660 2048MB 192bit DirectCu II OC PH

GoodRam 8gb 1600MHz Play CL9 Czerwon

SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus Standard

 

I jest mega problem ze sterami- Po włożeniu jej komp normalnie śmiga, ale po zainstalowaniu najnowszych sterów ze strony komp zaczyna długo się włączać i krótko po zalogowaniu do Win-a wywala albo BSOD mówiący o problemie ze sterami albo po prostu cały komp się zawiesza.

Powrót do starej karty i komp znów chodzi bez zarzutu.

Postanowiłem raz jeszcze spróbować i usunąłem wszelkie sterowniki graficzne+ usunięcie fizycznie wszelkich plików nvidii oraz wyczyściłem rejestr...ale ponownie po włożeniu karty jest ok do momentu zainstalowania sterów.

Byłej już dziś z kartą w sklepie i mogłem od ręki dostać zwrot, ale gość zaproponował wymianę na inny egzemplarz więc zdecydowałem że jeszcze jutro przetestuję model od GIGABYTE.

Myślicie że jest jakaś szansa, że inny producent i karta będzie działać skoro stery są takie same ? 

Przeczesałem wiele forów zagranicznych i z płytami gigabyte karta ta 'lubi' mieć problemy...

Edytowane przez Klaus
zbędne formatowanie tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może okazać się, że zasilacz niedomaga.

Paro-miesięczny zasilacz markowy 500w ma niedomagać do sprzętu, który +/- potrzebuje 400w wg kalkulatorów? 

Bardzo wątpię.

Zresztą komunikat przy każdym BSOD jest ten sam- problem ze sterami grafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to trochę dziwi, bo karta i procek razem mają TDP na poziomie 310W.

Tym bardziej, że jemu wywala już w samym windowsie w zasadzie bez obciążenia.

 

Próbowałeś wgrać same sterowniki karty, bez wodotrysków? Może weź jakieś starsze, albo te z płyty, ale same drivery, choć i tak to jest bez sensu, bo powinno działać od strzała.

Możliwe, że mu ta wtyczka 8 pin nie pozwala na pełne obciążenie, ale raczej te 8+6 leci po tych samych kablach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus

Jak sugerujesz sprawdzić zasilacz ? Nie mam możliwości podpięcia innego. Chyba teoria mocno naciągana, że zasiłka za słaba bo karta wiesza się ciągle w tym samym momencie- i samo pojawienie się ekranu logowania to jjuż wielki muł się robi. Nie wydaje mi się, że karta już by tak zżerała zasilacz. Tymbardziej, że poszukałem i sporo ludzi odpala tę kartę na słabszych zasilaczach.

W każdym razie jutro przetestuję wersję od Gigabyte i jeśli będzie to samo, to po prostu oddam i raczej poczekam na nowe Radki bo zapowiadają się dobrze

@NostradamuSek

tak, idzie 8+6 po tym samych kablach

Edytowane przez mervel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marvel, tutaj nie ma się co pieklić.

Raz, możesz poprosić, by ta twoja kartę w sklepie sprawdzili, zazwyczaj mają taką możliwość, od razu wyleci problem karty.

Dwa, zasilacz ma to co ma na tabliczce znamionowej, ale zawsze mogli coś skopać, więc podpięcie pod inny zasilacz też by ci rozjaśniło sprawę. Wtyczka 8 pin może być uszkodzona, możliwości sporo.

Masz możliwość sprawdzenia innej karty, też dobrze.

Wiem, że masz kabel 8+6 pin, ale nie wiem, czy lecą po tych samych żyłach. To w sumie też nie ważne, bo to i tak leci chyba z jednej lini 12V, więc te 432W powinieneś mieć dostępne.

 

Możesz jeszcze dla świętego spokoju zrobić reset biosa, reinstalację, bo windows często lubi sobie walnąć focha przy takiej zmianie, a odinstalowanie sterowników i czyszczenie rejestru może nie pomóc.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz system w trybie awaryjnym i usuń wszystkie karty graficzne w menadżerze urządzeń. Następnie wyczyść pozostałości po sterownikach jakimś driver cleanere. Ewentualnie jak masz wolną partycje spróbuj postawić na nowo system. Jak to nie pomoże to chyba karta padnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako serwisant powiem tak: każdą usterkę zaczyna się od sprawdzenia zasilania.

 

To jedyny podzespół, który ma wplyw na wszystkie urządzenia.

 

Trzeba ruszyć cztery litery i pożyczyć zasilacz dobrej marki minimum 500Wat i podpiąć go pod ten awaryjny komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety totalnie nie mam skąd wziąć innego zasilacza o podobnej lub lepszej mocy.

Tak czy inaczej wątpię że to zasilacz może być przyczyną bo do momentu zainstalowania sterów karta chodzi- po instalacji wywala BSOD z info o błędzie sterów i wiesza się zaraz po logowaniu do wina-więc karta jest w spoczynku.

Możnaby sprawdzić oczywiście reinstall windowsa, ale to wg mnie mija się z celem i szkoda zachodu dla samego sprawdzenia- jeśli Gigabyte też okaże się porażką to temat gtx 970 uznam za zakończony i poczekam na R9 380x

Edytowane przez mervel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety totalnie nie mam skąd wziąć innego zasilacza o podobnej lub lepszej mocy.

Tak czy inaczej wątpię że to zasilacz może być przyczyną bo do momentu zainstalowania sterów karta chodzi- po instalacji wywala BSOD z info o błędzie sterów i wiesza się zaraz po logowaniu do wina-więc karta jest w spoczynku.

Możnaby sprawdzić oczywiście reinstall windowsa, ale to wg mnie mija się z celem i szkoda zachodu dla samego sprawdzenia- jeśli Gigabyte też okaże się porażką to temat gtx 970 uznam za zakończony i poczekam na R9 380x

 

 

Wykonałeś czyszczenie programem DDU ?

 

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

Posiadasz miernik Voltomierz ?

 

Jeżeli tak, wykonaj pomiary woltomierzem na liniach 3.3, 5 i 12 Volt w Idle i pod obciążeniem.

 

Podaj wyniki tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy CPU był może podkręcany? Bios płyty głównej jest aktualny? Czy długie uruchamianie kompa tyczy się tylko ładowania systemu czy bios także dłużej bootuje? Karta troszkę waży, sprawdź czy dobrze leży w gnieździe ew. spróbuj ją czymś podeprzeć, oraz sprawdź czy gniazdo PCIE nie jest zabrudzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie karty na Gigabyte i śmiga bez problemu bez dokonania żadnych zmian (sterów nawet nie musiałem  przeinstalowywać). Wychodzi na to że może dana sztuka była uszkodzona.

Tak więc teoria z zasilaczem okazała się na szczęście chybiona.

Odnosząc się do jednego z powyższych komentarzy.... Karta może i udana, ale jednak sporo mankamentów od jej premiery się pojawiło (znikające pół giga pamięci czy słynne cewki) więc nadto bym jej nie gloryfikował.

Niemniej póki co śmiga i sprawuje się poprawnie. 

Edytowane przez mervel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...