Skocz do zawartości
PanRafall

Klawiatura mechaniczna [600zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam klawiatury mechanicznej. Zależy mi na wytrzymałości i wygodzie w używaniu. Głośność klawiszy mnie nie interesuje, bo mam nadzieję, że drzwi od pokoju są w stanie zatrzymać ten dźwięk. Tylko czy mikrofon będzie wyłapywał te klikania?

Wcześniej używałem Microsoft Sidewinder x6. Gram głowie w Cs'a i LoL'a, więc klawiatura może mieć makro, ale w sidewider i tak nie korzystałem z tej opcji. Co do przełączników to naczytałem się tak dużo opinii, że już sam nie wiem co wybrać. Najlepsze by były jakieś gamingowe przełączniki - Cherry MX Brown/Red, bo gram pól-profesjonalnie w LoL'a. Potrafię też od czasu do czasu dużo pisać - redy będą przeszkadzać? 

 

Moje propozycje to:

  • Corsair Vengeance K70 (tylko redy) btw. Mógłby ktoś mi powiedzieć czym się różni Vengeance od Corsair Gaming K70 Cherry MX Red Switch Mechanical Keyboard?
  • Logitech G710+
  • CM Storm Trigger Z
  • Razer BlackWidow Ultimate 2014 (tutaj są razer Green Switch, ktoś wie czy te przełączniki są dobre? Bo dużo osób poleca ta klawe)

 

Czekam na jakieś opinie, może ktoś coś doradzi, bądź poleci inną klawiaturę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech G710+ używam do pracy i gier. Jak na mechaniczną jest cicha,ma fabrycznie gumowe oringi. Switche brown bardzo mi pasują i do pisania i do gier - taki kompromis. Mam w szafie Razer BlackWidow Ultimate 2013 ze switchami blue - cholernie głośna, switche blue bardzo dobrze sprawdzają się do pisania, ale już średnio do gier. Nie znam charakterystyki switchy green - to jakiś autorski wynalazek Razera. To ciągle jest Blackwidow, więc podejrzewam, że będzie bardzo głośna.

 

Edit: Razer ma z [gluteus maximus] soft. U mnie Synapse powodował dziwne zachowanie myszy, dlatego go wywaliłem. Wolę soft Logiego - funkcjonalny i też daje możliwość nagrywania makr, a do tego nie  łączy się niepotrzebnie z netem, jak robił to Synapse.

 

710+ brudzi się bardziej od Blackwidowa, jeśli to ma dla Ciebie znaczenie.

Edytowane przez grzechotnik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam charakterystyki switchy green - to jakiś autorski wynalazek Razera. 

Znalazlem info, ze sa to Kailah, tylko z licencja razera. 

 

Wolę soft Logiego - funkcjonalny i też daje możliwość nagrywania makr, a do tego nie  łączy się niepotrzebnie z netem, jak robił to Synapse.

Logi = Logitech? Także sobie chwalę, bo mam właśnie myszke i headset od nich, bardzo intuicyjny i ma kilka fajnych opcji, ale z razerowym nie mialem do czynienia, dzieki za ostrzezenie :)

 

710+ brudzi się bardziej od Blackwidowa, jeśli to ma dla Ciebie znaczenie.

Dla mnie to nie ma znaczenia. Zawsze można wyczyścić.

 

Ogólnie z opinii ludzi na forach itp. to dużo poleca K70 i także mi podpadła do gustu smile.png Ale tego logiego g710+ również, moze troche mniej, ale też są dobre opinie :D jeszcze mam czas na zdecydowanie do jutra/pon. Może ktoś mi wymieni co je różni? oprócz switch'ów smile.png

 
I mam jeszcze jedno pytanie, czym różni się Blackwidow od k70? Bo nie wiem czy opłaca się dopłacać do tej k70. Albo inaczej skonstruuję zagadnienie: 
  • co ogólnie różni się w klawiaturach z działów cenowych - powiedzmy tych za 600+ zł i tych za 300+zł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazlem info, ze sa to Kailah, tylko z licencja razera. 

 

Logi = Logitech? Także sobie chwalę, bo mam właśnie myszke i headset od nich, bardzo intuicyjny i ma kilka fajnych opcji, ale z razerowym nie mialem do czynienia, dzieki za ostrzezenie :)

 

Dla mnie to nie ma znaczenia. Zawsze można wyczyścić.

 

Ogólnie z opinii ludzi na forach itp. to dużo poleca K70 i także mi podpadła do gustu smile.png Ale tego logiego g710+ również, moze troche mniej, ale też są dobre opinie :D jeszcze mam czas na zdecydowanie do jutra/pon. Może ktoś mi wymieni co je różni? oprócz switch'ów smile.png

 
I mam jeszcze jedno pytanie, czym różni się Blackwidow od k70? Bo nie wiem czy opłaca się dopłacać do tej k70. Albo inaczej skonstruuję zagadnienie: 
  • co ogólnie różni się w klawiaturach z działów cenowych - powiedzmy tych za 600+ zł i tych za 300+zł?

 

Kailh/Razer nigdy nie kupuj, totalny chlam - jesli mechaniczna klawiatura to tylko ze switchami Cherry albo Topre.

W miare tanie jak na to co oferuja, sa klawiatury Cooler Master, Cherry switche w dowolnych kolorach praktycznie, z podswietleniem i bez, do wyboru do koloru.

 

O ile poruszamy sie w przestrzeni klawiatur ze switchami Cherry, to te 300 pln da Ci lepsze wykonanie, inna wielkosc, inny kolor podswietlenia, inny plastik przyciskow. Generalnie jest to przestrzen, ktora mozna okreslic jako "luksusowa", o ile dobrze mnie rozumiesz ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Z mojej strony poleciłbym tobie Corsaira K70 z czerwonymi przełącznikami, używam go na co dzień, fajne profilowane klawisze dla graczy które dostajesz w zestawie, nie są zamontowane, trzeba samemu to zrobić. 

Przyciski reagują już po lekkim nacisku, klawiaturka wprawdzie nie posiada klawiszy "makr" które możemy sobie przypisać lecz jakość wykonania jest niezła, podświetlanie mamy 3 stopniowe lub całkowicie je wyłączyć, można także pojedynczo podświetlać klawisze. Dla graczy idealna, wizualnie może się niepodobać bo dość surowy desing, ale w porównaniu do Logitecha to całkiem inna liga, podobno w Logi pękają klawisze, nie wiem na ile to prawda ale wpisałem jako ciekawostkę. :)

Edytowane przez Catalyst
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten luksus mi jest w ogóle nie potrzebny, jedyne co jest dobre w tym luksusie to jakość produktu, ale powiedzmy ze klawa z 400zl tez mi szybko się nie zepsuje chyba ;o i dlatego się zastanawiam czy nie lepiej zaoszczędzić te 300 zł na np. myszkę, która da więcej możliwości.

Mógłby ktoś polecić mi jakąś klawę 200-400 zł najlepiej z mx brown? poczytałbym sobie i podjął decyzje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale to znajdziesz chyba Tesoro ;) bez podświetlenia.

oo tutaj

http://allegro.pl/klawiatura-tesoro-durandal-g1n-cherry-mx-brown-i5143299606.html

red też się znajdzie

http://allegro.pl/klawiatura-tesoro-durandal-g1n-cherry-mx-red-24h-i5108801622.html

 

Ja osobiście to używam właśnie K70 + Logitech G700 dlatego mogłem dodać parę słów od siebie, o Tesoro tylko słyszałem, podobno dobrze się sprawują, znajomy ma i chwali sobie. :)

Edytowane przez Catalyst
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, bo ponownie zastanawiam się nad kupnem klawiatury.

Nadal zastanawiam się czy opłaca się wydawać ~600 zł na K70, jeśli mógłbym kupić za 400 CMStorm QuickFire Ultimate na brownach, czyli tak jak chce i nie było by problemów z dostaniem w Polsce.

Tylko teraz pytanie do was, czy warto dopłacić do k70? Jakie są różnice? Rzeczy typu makra, wejscia mic/audio czy podswietlenie :D Jedyne co przemawia mi, że k70 jest lepsze to jakość wykonania, ale CM też jakiś złych opinii nie ma.

 

Ale z drugiej strony podkładka pod nadgarstek by się przydała bo potrafię na prawdę długo siedzieć przy komputerze :) A CM QF Ultimate nie ma podkładki ;x W sumie mógłbym dopłacić do Trigger Z, ale za te 500 zł już bym wolał zamówić K70 z amazona za 130$ ~ 500 zł, tylko nie wiem ile mnie wyniesie przesyłka i zmiana waluty z pln, mógłby ktoś mi to opisać? Tzn. koszty zamawiania z zagranicy, bo ty byłby mój pierwszy raz. I gdzie najlepiej kupić? amazon? e-bay?

 

Chyba, że ktoś mi poleci jakąś dobrą mechaniczna z podkładką pod nadgarstek za te 200-400 zł. Tylko nie tesoro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi, to wybrałbym K70, pewnie dlatego że sam ją teraz używam i jestem zadowolony. Dostajesz do niej podkładkę która jest naprawdę wygodna, nie jest to goły plastik, dostajesz jeszcze klawisze profilowane do gier. WSAD i numeryczne. Na klawiaturze nie są widoczne aż tak ślady po palcach, jak np w Logitechach że cały klawisz po jakimś czasie zaczyna się błyszczyć, łatwość czyszczenia, bo wyciągasz specjalnym chwytem klawisze i możesz każdy po kolei wyczyścić.

Co do dodatkowych wejść to jest tylko USB, bez jacka czy innych niepotrzebnych gadżetów. Prosta dobrze wykonana klawiatura mechaniczna. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że zostanę raczej przy CM QF ultimate. Ma dobre opinie wszystko czego potrzebuje, oprócz podkładki. Przede wszystkim jest MX brown w Polsce bezproblemowo ;) Będę zamawiał w następnym tygodniu, pewnie do tego czasu pozmieniam zdanie z 10 razy jak to ze mną ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze bloody mechaniczny i to znacznie tańszy. Już pół roku używam zalmana zm-k500 na dziadowskich Kailh i świetnie mi się sprawuje. Jedyne co mnie denerwuje, to że nie wiem kiedy przycisnąłem klawisz.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, po krótkiej przerwie wink.png Za bardzo mi się nie śpieszy z kupnem klawiatury, dlatego nie zaglądałem tu przez ten czas przerwy, ale teraz znów zacząłem myśleć nad kupnem CM Storm Quickfire Ultimate'a i wróciłem.

 

Pozwolę podsumować sobie wszystkie informacje (myślę, że przydadzą się osobie szukającej właśnie mechanika) jakie zebrałem przez ten cały czas poszukiwań.

Jak na początku tematu pisałem szukam klawiatury przede wszystkim do grania z przełącznikami MX brown (teraz, myślę jestem w stanie korzystać także z redów) do 600 zł, ale przeglądając rożne modele zauważyłem, że wraz z wzrostem ceny, oprócz oczywiście jakości produktu (z tego co wyczytałem to firmy typu Ducky/Das Keyboard/Filco górują nad resztą w sprawie jakości produktu, CM, Corsair, Q-Pady są za nimi, reszta firm to słabsze jakości albo totalny syf) - z czego jest wykonana, nadruki na klawiszach, kabel itp. różnią się one dodatkowymi bajerami typu podświetlenie, podkładka, makra, dodatkowe klawisze, funkcje multimedialne, antypoślizgowe klawisze itp. 

Co do modeli to moje pierwsze propozycje tj. k70, g700+, Blackwidow nie cieszą się zbyt dobrą opinią na temat jakości na polskich albo zagranicznych forach.

CM Trigger-Z i Qpad MK-85 tylko dodatkowa podkładka za 100 zł. 

Ozon Strike Battle jest kusząca, ale brak Numpada boli trochę - ogólnie dobre wrażenie.

 

Tutaj wkracza CM QF Ultimate - sprawdzona klawa ze wszystkim co potrzebuję. Porównując do takiego k70 nie posiada mark, podkładki i dodatkowych wejść. 

Jest jeszcze CM QF XT praktycznie to samo co Ultimate, ale wygląda brzydko w porównaniu do Ultimate. Co prawda kosztuje 80 zł mniej i jest mniej awaryjna - https://geekhack.org/index.php?topic=47287.0 W Ultimate Keycapsy są w stanie się popsuć i będzie problem ze znalezieniem zamienników ;(

 

W tym momencie mam dylemat pomiędzy XT, a Ultimate i może Strike battle. Czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam pół roku zm-k500 i stosunek ceny do jakości jest rewelacyjny. Lepsza od gumowej w tej cenie. Jasne nie ma funkcji z klawiatury za 600zł, czyli podkładki, podświetlenia i bloku numerycznego ale niczego z tego nie używam. Chociaż to po prostu różnice, sama w sobie nie jest gorsza.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano doszła mi XT. Tak wygląda na biurku

P3VQSx5.png

Jutro sobie pozmieniam klawisze wsad na te dodatkowe czerwone dołączane do klawiatury.

Co do klawiatury to nie będę się o niej rozpisywać bo wszystko można znaleźć na stornie producenta - http://gaming.coolermaster.com/en/products/keyboards/quickfirext/

Co do użytkowania to bardzo fajnie się kilka ;) A tacticle bumpa w brownach praktycznie nie czuje. Jedyny minus klawiatury jaki zauważyłem to dioda od win-lock key'a jak ją włączymy mocna daje w oczy wieczorem / w nocy :(

Do tego podłączyłem ją pod ps/2, żeby mieć full n-key i pobawić się rate'em odświeżania - i kiedy ustawiłem na 1ms to praktycznie nie dało się pisać :D Każde wciśnięcie klawisza powodowało od razu pojawieniu się na ekranie kilkunastu literek/cyfer zależnie od tego w co kliknąłem. Na szczęście jest to tylko zabawka i wróciłem do standardowego w klawiaturach (jak przypuszczam) 8ms odświeżania. Serio nie wiem po co jest ta opcja z 1ms ;o

 

I jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc i odpowiedzi, najbardziej pomocne dostały po plusach :)

Edytowane przez PanRafall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...