Skocz do zawartości
Stefek259

Laptop za ok 3000 zł do programowania

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się kupić laptopa, mam na ten cel około trzech tysięcy złotych. Chętnie wydam mniej, ale z drugiej strony chciałbym na nim popracować kilka ładnych lat, więc jeśli miałbym wyłożyć o 500 złotych więcej na laptopa o klasę lepszego to zdecyduję się. Tak jak napisałem w temacie, ma być to laptop do programowania oraz pobocznych prac czyli korzystania z maila, chrome, komunikatorów itp. Komputer będzie większość czasu spędzał w jednym miejscu z wyjatkiem przejazdu na uczelnię, ale to tylko w weekendy, więc nie zależy mi jakoś specjalnie by był wybitnie lekki. Poza tym nie zamierzam na nim grać w żadne gry. Postawiłem sobie kilka wymogów o różnych priorytetach. Oto one:

 

Bardzo ważne:

- szybki i wydajny;

- dysk SSD - obecnie mam 500 GB danych, więc dopuszczam taką opcję, że będę miał 128 czy 256 GB dysk SSD + zewnętrzny 250-500 GB HDD;

- rozdzielczość ekranu przynajmniej FullHD - ekran w okolicach 13-15 cali, aby nadal to był mobilny komputer - pewnie i tak dokupię zewnętrzny monitor do domu;

- solidne wykonanie i kultura pracy - nie chciałbym za dwa lata zobaczyć, że mój laptop się rozpada, więc np. uluminiowa obudowa bardzo wskazana;

- matowy ekran

 

Co chciałbym mieć, ale nie musi być (im wyżej tym ważniejsze):

- ekran ze szkła Gorilla Glass - za dużo się nasłuchałem, że komuś telefon czy laptop upadł i ma po ekranie;

- wolne gniazdo na RAM - jakbym za np. 3 lata zauważył, że laptop już nie wydala to bym sobie dokupił dodatkową kość i z 4 GB zrobiłbym 8 czy z 8 zrobiłbym 16;

- ze 3-4 gniazda USB - nie do końca się orientuje jak to działa, ale jeśli dobrze rozumiem to płyta główna obsługuję daną ilość portów USB (powiedzmy np. 6), ale producent może zdecydować się udostępnić tylko 2 porty, tak? W takim przypadku jestem gotów dokupić sobie jakiś rozgałęziacz (o ile coś takiego istnieje);

- gwarancja kilkuletnia;

- podświetlana i wygodna do pisania klawiatura - w najgorszym przypadku podepnę sobie zewnętrzną;

- dotykowy ekran

 

Mało ważne:

- system - mam swojego legalnego win 8.1, pewnie od razu po zakupie będę robił format dysku, więc laptop z systemem to dodatkowy niepotrzebny wydatek, ale z już zainstalowanym systemem też kupię;

- praca na baterii - nie spodziewam się dłuższych braków w dostawie prądu;

- waga - byle przeniesienie laptopa nie stanowiło większego problemu

 

O takich sprawach jak to, że napęd optyczny to niepotrzebne zajmowanie miejsca czy że głośniki nie mają najmniejszego znaczenia nawet nie wspominam, bo to chyba oczywiste.

 

Bardzo serdzenie proszę Was o pomoc przy wyborze laptopa. Rozumiem, że wymogów jest sporo, ale na pewno znajdzie się coś co spełnia jak nie wszystkie to przynajmniej większość moich wymogów. Mam kilka swoich typów, ale nie chciałbym niczego sugerować, więc może później dopytam. 

Przyjmę też każdą krytykę moich pomysłów + rozważę każdy Wasz pomysł.

 

Na koniec jeszcze dopytam: czy wbudowany SSD + HDD to taki dobry pomysł czy jednak zdecydowalibyście się na sam SSD a HDD osobno poza obudową?

 

Z góry serdeczne dzięki. :)

Edytowane przez Stefek259

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie biznesowy Asus Pro B451 z i5m + 8GB RAM + SSD. Procesor wysoko taktowany z turbo, sporo pamieci RAM i dysk SSD. Posiada matowy ekran FullHD o przekątnej 14", podświetlaną klawiaturę, porządną jakość wykonania i najważniejsze 3 letnią gwarancję domowej naprawy i 3 lata gwary na baterie

 

Taniej HP Envy X360 z i5ulv + 8GB RAM + SSD. Laptop kownertowalny z obracanym dotykowym ekranem o rozdzielczości FullHD. Procesor słabszy o wydajności i3m, obudowa całkiem niezła, podświetlana klawiatura jest. gwarancja standardowa 2 lata.

 

z konsumenckich sprzętów jest jeszcze Lenovo Y50 z i5m + 8GB RAM. Wydajność jak w Asusie, plusem mocniejsza karta graficzna jeśli masz zamiar pograć. Duży dysk SSD 256GB jest, podświetlana klawiatura i matowa matryca FHD również.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie biznesowy Asus Pro B451 z i5m + 8GB RAM + SSD. Procesor wysoko taktowany z turbo, sporo pamieci RAM i dysk SSD. Posiada matowy ekran FullHD o przekątnej 14", podświetlaną klawiaturę, porządną jakość wykonania i najważniejsze 3 letnią gwarancję domowej naprawy i 3 lata gwary na baterie

 

Taniej HP Envy X360 z i5ulv + 8GB RAM + SSD. Laptop kownertowalny z obracanym dotykowym ekranem o rozdzielczości FullHD. Procesor słabszy o wydajności i3m, obudowa całkiem niezła, gwarancja standardowa

 

Dzięki za te typy.

 

Ja jeszcze dopiszę, bo myślałem, że HDMI to już standard, ale widzę, że jednak nie. Chciałbym mieć jeszcze port HDMI aby podpiąć się do zewnętrznego monitora. Teraz odchodzi się od VGA, więc myślę, że mogę mieć później problem ze znalezieniem monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus posiada mini display port - wystarczy przejściówka za pare groszy

 

Z małych lapków ale bez podświetlanej klawiatury masz bardzo lekkiego i cienkiego Acera V3-371 z i5ulv + 8GB RAM i dużym dyskiem 240GB. Posiada ekran 13,3" o rozdzielczości FullHD (Matowa!) oraz niezłej jakości obudowe

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzuć okiem na LEnovo z50 z i7ulv + gt840m + Full hd

 

ma dobre podzespoły

matryca full hd z duzym obszarem roboczym

Dysk ssd w zestawie

 

albo troche ddrozej

Hp probook 450 z i7ulv + FHD + SSD

jest to laptop z serii biznesowej o wysokiej jakości wykonania

MAtryca Full hd całkiem niezłej jakości

dysk ssd jest fabryczny. Dysk zewnętrzny proponuje dokupic jakis 7200rpm

Edytowane przez laprekuan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za sugestie! Naprawdę dużo mi pomogły. Mój dotychczasowy typ czyli Acer V3-371 tutaj również padł, ale przebiły go dwa inne laptopy i to nad nimi w chwili obecnej się zastanawiam.

 

Dell latitude 3540 z i5 ulv i HD8850m

vs
HP ProBook 450 z i7ulv + FHD + SSD

 
I odnośnie właśnie tych dwóch komputerów mam pytania. HP nie ma drugiego dysku, więc będę musiał go dokupić, a z tego wynika, że ceny wychodzą podobne. Specyfikacje są również dosyć podobne, różnice są przede wszystkim w procesorze i karcie graficznej. Zastanawiam się czy odczuję różnicę między i5 i i7 oraz jakie są różnice dla użytkownika między tymi dwoma kartami graficznymi. Przede wszystkim na podstawie tego podejmę decyzję, bo mniej ważne rzeczy (HP ma wolne gniazdo na RAM, Dell ma wbudowany dysk) się równoważą.
 
Poza tym ciekawi mnie co byście sami wybrali. Dell czy HP?
 

 

HDMI to standard telewizyjny i przy DVI i DP wymięka i to mocno, więc nie jest on też zalecany jako standard monitorów - doczytaj jeśli nie wierzysz. 

 

 

 

Wierzę na słowo, dzięki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po polsku ? Lepsza gwarancja i serwis? Ja myślałem, że to po prostu 2 określenia na 1 pojęcie.....

z tego co pamiętam w hp jest 2 lata jak się produkt zarejestruje jako os prywatna.

przedłużenei gwarancjai do 3 lat to koszt chyba pok 150zł


dell nei ma wbudowanego  dysku

Sklep wziałi wmontowałSSD w tym samym zcasie wymontowują dysk fabryczny i wsadzajac go w zewnętrzna podłączaną przez usb obudowę.

Takie same konfiguracja mozna zlalezc z hp ale stwierdziłęm, że lepiej miec ssd fabryczny a jak potrzebujesz magazynu to kupic jakis szybszy 7200rpm a nei wolne 5400rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiadomości. Chciałem Was przede wszystkim poprosić o rozwinięcie różnic między procesorami i kartami graficznymi. Wtedy już praktycznie będę miał cały obraz i będę mógł zdecydować się na zakup,

 

dell nei ma wbudowanego  dysku

Sklep wziałi wmontowałSSD w tym samym zcasie wymontowują dysk fabryczny i wsadzajac go w zewnętrzna podłączaną przez usb obudowę.

 

Mógłbyś to rozwinąć? Skąd to wiesz? Czy ja dobrze rozumiem, że dostałbym po prostu do laptopa osobny dysk do podłączania przez USB?

 

Zastanawiam się czy w tym HP albo w tym Dellu jest możliwość zamontowania drugiego dysku na stałe. Np. zamiast DVD.

 

Pozdrawiam. :)

Edytowane przez Stefek259

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za sugestie! Naprawdę dużo mi pomogły. Mój dotychczasowy typ czyli Acer V3-371 tutaj również padł, ale przebiły go dwa inne laptopy i to nad nimi w chwili obecnej się zastanawiam.

 

Dell latitude 3540 z i5 ulv i HD8850m

vs

HP ProBook 450 z i7ulv + FHD + SSD

 
I odnośnie właśnie tych dwóch komputerów mam pytania. HP nie ma drugiego dysku, więc będę musiał go dokupić, a z tego wynika, że ceny wychodzą podobne. Specyfikacje są również dosyć podobne, różnice są przede wszystkim w procesorze i karcie graficznej. Zastanawiam się czy odczuję różnicę między i5 i i7 oraz jakie są różnice dla użytkownika między tymi dwoma kartami graficznymi. Przede wszystkim na podstawie tego podejmę decyzję, bo mniej ważne rzeczy (HP ma wolne gniazdo na RAM, Dell ma wbudowany dysk) się równoważą.

w dellu bulisz za gpu ktore jest ci zbedne....

lepiej brac hp

co do dysku, wystarczy przezytac uwaznie specyfikacje

wszystko jaest napisane w karcie ofertowej

Edytowane przez laprekuan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...