Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!
Zwracam się do was z wielką prośbą o rozwiązanie mojego problemu z partycją recovery, z którym męczę się już przez 2 tyg. Myślałem, że znam się na na komputerach, ale ten problem udowodnił iż jestem w tych tematach zupełnie zielony.. Wszystko zaczęło się od komunikatu "Nie można odnaleźć środowiska odzyskiwania. Włóż nośnik instalacji lub odzyskiwania systemu Windows, a następnie uruchom ponownie komputer przy użyciu tego nośnika." podczas próby przywrócenia systemu laptopa (Sony VAIO Fit E SVF1521H1E WINDOWS 8.1) do ustawień fabrycznych. No więc próbowałem robić to również przez dedykowany program Vaio Care, który też nie widzi partycji recovery. Partycja recovery znajduje się na dysku, toteż za pomocą pewnego programu skopiowałem dane z tej partycji dokładniej folder "sources", w którym znajduje się między innymi folder AutoRun, plik install.wim itp. Wydaje mi się, że dane nie są uszkodzone w żaden sposób, po prostu po ostatnim przywracaniu do ustawień fabrycznych i podzieleniu partycji C: na drugą coś się sypło w odnośnikach do recovery. Teraz moje pytanie do was: Czy da się wykorzystać w jakis sposób te pliki z partycji recovery, które przekopiowałem? Zaznaczę, że skopiowałem raz folder "sources" do pendrive 32GB, ale komputer nadal nie widział obrazu systemu.. Nie wiem czy nie trzeba było dodatkowo bootować pendrive(w każdym bądź razie nie robiłem tego i po prostu skopiowałem folder). Być może jest jakiś inny sposób na przywrócenie Win8 do ustawień fabrycznych? Z góry dzięki za odpowiedzi ;-)
 
P.S. Jeśli nie uda mi się wykorzystać tych plików recovery to po prostu zbootuje pendrive, wgram instalkę z systemem Win8.1 zainstaluje go, wpisze klucz(lecz słyszałem, że gdy klucz jest przypisany do biosu to nie będę musiał tego robić), zainstaluje wszystkie sterowniki do komputera ze strony producenta Sony, które już mam zassane na drugim, bezawaryjnym komputerze. Tu pojawia się kolejne pytanie: Czy wszystkie klawisze standardowe oraz te funkcyjne, będą poprawnie działały?
 
Do tematu zamieszczam wszystkie screenshoty, które zrobiłem, żeby jaśniej opisać sytuację :-)
 

 

post-217002-0-37624900-1426803641_thumb.png

post-217002-0-03746200-1426803645_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś wywnioskowałem że używałeś jakiś programów do recovery, z tekstu nie wynikało że próbowałeś tego ;)

 

Po włączeniu lapka klikaj cały czas przycisk F10 i zrób zdjęcie bym mógł zobaczyć czy można zrobić to tą drogą.

 

Czyżby zbędne nabijanie postów? albo mi się zdaje :P

Pisz konkretnie, to nie będę musiał dopytywać ;)

Edytowane przez Catalyst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik Panowie.

 

Te wszystkie dodatkowe partycje są puste, nie da rady więc tak. Nawet rozruch odbywa się nie z dodatkowej partycji tylko z C:

 

Poczytaj czy z install.wim da się zrobić bootowalną instalkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadaj te wątki.

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2729438.html

https://community.sony.pl/t5/notebooki-i-akcesoria/problem-z-partycja-recovery-po-podzieleniu-dysku-na-partycje/td-p/1757239

http://www.techsupportforum.com/forums/f217/sony-vaio-recovery-partition-374052.html

http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=5452.0

http://dariuszdahm.pl/partycja-recovery-samsung-recovery-solution-5

http://peb.pl/3727342-post32.html

 

Mógłbyś też od kogoś z tym samym modelem zrobić obraz dysku łącznie z recovery (np Acronis True Image) i z dysku usb polecieć całość, później rozszerzyć swój dysk na pełen obszar i sprawa załatwiona. 

 

Ja rozumiem, że partycję recovery masz na penku?

 

Ja pierwsze co zrobiłem to recovery wywaliłem, bo miałem DVD Recovery disk, więc na cholerę ma mi zabierać te gigabajty z SSD.

 

Z kluczem to nie jest takie proste, jeżeli nie masz instalki Win 8.1 od producenta, jak masz, to tak, klucz sam załapie.

 

Na szybko, z tych linków, powinieneś umieć samemu zrobić sobie recovery. Ja nie miałem za bardzo czasu czytać "od dechy, do dechy"

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Catalyst:

Przyciski od F1-F12 nie działają podczas uruchamiania sie laptopa. W laptopach od Sony(a przynajmniej w moim modelu) jest dedykowany przycisk "Assist" i to z niego uruchamia się menu od Sony i to z niego jedynie można uruchomić BIOSA, zrobić recovery itp. Dla ścisłości tam też mi nie widzi partycji recovery :c

A co do tego pisania to spoko, następnym razem będę lepiej wyjaśniał o co mi chodzi :D

 

Klaus:

To właśnie po to założyłem ten temat, żeby od was dowiedzieć się cokolwiek na temat instalacji systemu np. z "install.wim"

 

NostradamuSek:

*Acronis jest płatny z tego co się orientuję, czy może znalazłem coś innego?

*Co do zrobienia backupu z innego lapka to mógłbym mieć dostęp do innego lapka w wersji białej (ten sam model tylko ja mam czarny).

*Partycję recovery miałem na pendrive, ale nie był mój i byłem zmuszony przekopiować ją na komputer.

*Jak ja wywalę partycję recovery to nie będę miał gdzie jej trzymać. Mógłbym kupić pendrive 32/64GB i tam przekopiować, ale nie mam jeszcze pewności czy to wszystko będzie działać. No i ja mam dysk HDD więc tak źle z pojemnością nie mam, gorzej z prędkością :P

*Co do instalki Windows 8 to niby jest na tej partycji recovery, wraz ze wszystkimi sterownikami do lapka. Właśnie dlatego tak mi zależy na  tej partycji recovery.

*Co do tych tematów, które mi podesłałeś to zapoznam się z nimi jeszcze dzisiaj ;-) Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...