Skocz do zawartości
Zygfryc

Nowy ram 2400vs1866vs1600? 8gbvs2x4? max~360zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Na początku konfiguracja: CPU: i5 2500k, MOB: Asrock P67 pro3, RAM: 1x4gb Goodram 1333mhz, Trafiła się okazja sprzedać te 4GB ~ 90zł, w zamian chciałem kupić 8GB, ale do końca nie wiem co wybrać, czytałem temat na głównej odnośnie taktowania ramu, ale nie wiem czy przy mojej platformie będzie to miało znaczenie? Żeby nie przedłużać zastanawiam się nad:

 

1. Pamięć GoodRam 8GB PC1866 DUAL 2 x 4GB CL9 

2. Pamięć HyperX Savage 2x4GB 2400MHz DDR3 CL11 

3. Crucial DDR3 2x4GB 1866MHz CL9 Ballistix Tactical - cena odstrasza ;/

 

Pytania:

1.2x4 czy 1x8?

2.2400? 1866? 1600?

3.Napiecie z tego co pamiętam dla mojej platformy 1.5, ale po wżyje 1866Mhz raczej wszystkie kości pracują na 1.65, czy to będzie bezpieczne napięcie dla moje platformy?

4.Czy nie lepiej dokupić 4Gb i nie kombinować?

Edytowane przez Zygfryc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja czytalem (mialem podobny dylemat) to oo wiele lepiej wybrac nizsze Mhz i mniejszy CL, de facto przelozy sie to na szybszy dostep.

 

Najwiekszy skok jest miedzy 1600 na 2133, potem juz 1-3 %. Ja wybralem 2133 cl9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NostradamuSek

Ok, dzięki za link, ale zapomniałem o jednej rzeczy posiadam jeszcze chłodzenie SP Fortis, wiec może być problem z wysokością radiatorów, ale to się da sprawdzić.

@ellahtiel

Dzięki za wytłumaczenie :P

 

Powiedzcie mi jeszcze jedno, na razie mam wszystko ustawione fabrycznie, (czyt. nie podkręcone), czyli jak kupił bym te ramy i włożył do komputera to one będą chodzić na 1333 MhZ, mogę ew obniżyć opóźnienia. A jak bym chciał żeby chodził szybciej musiał bym podkręcić procesor. Dobrze to kombinuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że w biosie włączysz profil XMP ( domyślnie jest wyłączony) i będą pracowały z max. taktowaniem i odpowiednim napięciem

Edytowane przez olddog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że w biosie włączysz profil XMP ( domyślnie jest wyłączony) i będą pracowały z max. taktowaniem i odpowiednim napięciem

Będą pracowały z zapisanymi w XMP parametrami, niekoniecznie z optymalnymi wartościami.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...