Skocz do zawartości
tassiek

intel hd 4600 vs amd hd5670

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, buduje komputer do zastosowań mutimedialno biòrowych, będzie to drugi PC w domu. Będzie miał on procesor pentium g3220 z intel hd 4600, a w szafie zalega mi amd hd 5670 ktòrego bardzo rzadko użwam do naprawy innych sprzętòw. Zastanawiam się czy używanie amd zamiast integry przyniesie jakiś wzrost wydajności, a jeśli przyniesie to czy będzie on proporcjonalny do wzrostu zużycia energii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pozbądź się złudzenia, że w G3220 jest grafika 4600. Tam jest grafika Intel HD, czyli dwukrotnie słabsza.

 

Zaś odpowiadając na pytanie: HD 5670 będzie wyraźnie szybszy, wzrost wydajności będzie kilkukrotny lub kilkunastokrotny (zależnie od zastosowania).

 

W zastosowaniach biurowych jednak tej różnicy nie dostrzeżesz. Ma to znaczenie dla przypadku gier oraz aplikacji które potrafią korzystać z GPU (typu Photoshop).

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta integra wcale nie jest taka słaba, z powodzeniem idzie pograć w gierki na niej, a wrzucanie do budy tego amd, może jedynie spowodować wzrost zużycia prądu w domu. W żaden sposób ta integra nie ograniczy Cię w pracy biurowej na komputerze, czy też oglądania filmików(bo nie wiem o jakich multimediach mówisz) dlatego nie ma sensu się pchać w tego amd i niech lepiej dalej leży w szafie skoro nie ma być z niego użytku. Ja sobie gram w cs:go na integrze i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...