Skocz do zawartości
marson

Jaka obudowa max do 300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Jaką obudowę moglibyście polecić w kwocie do 300 zł. czego oczekuję?

 

1. beznarzędziowy montarz podze społów

2. dużo zatok na dyski / napędy ( na tą chwilę mam 4 dyski i 2 napędy BR)

3. panel z portami USB 3.0 na froncie (conajmniej 2 sztuki)

4. ponieważ komputer stoi na biurku chciałbym by porty i włącznik były w zasięgu ręki - w sensie umieszczenia portów chodzi mi mniej więcej o coś takiego jak tu: http://photos01.strefamarek.allegro.pl/image-33214212-big.jpg

5. mile widziany byłby port esata na panelu

6. aha i myślę już o midi tower

 

Czy coś w tej cenie z tymi kryteriami się znajdzie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam żeby nie spamować:

 

Co polecacie z chłodzeniem o wysokości 165 mm, szerokość max 23 cm wysokość max 49 cm i usb 3.0 (chyba najlepiej przyszłościowo x2) filtry i fajny wygląd (a maty to już było by całkiem super)

 

ideałem był by Fractal Design Define R5 tylo ta cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam żeby nie spamować:

 

Co polecacie z chłodzeniem o wysokości 165 mm, szerokość max 23 cm wysokość max 49 cm i usb 3.0 (chyba najlepiej przyszłościowo x2) filtry i fajny wygląd (a maty to już było by całkiem super)

 

ideałem był by Fractal Design Define R5 tylo ta cena...

Powiem tak.

Miałem to niezmierne szczęście i udało mi się Define R5 kupić jeszcze przed skokiem ceny (13 lutego i to był ostatni dzwonek - 399zł).

 

Wcześniej miałem przyzwoitego Chifteca CH-01B-B-SL, stareńki był i drażnił mnie już hałas, bo trochę go słychać było. 

Po dłuuuugich poszukiwaniach i ogromnych wahaniach, kupiłem R5.

I to jest TO. Obudowa, jak dla mnie, idealna. Cisza, a temperatury o 3 stopnie tylko wyższe :D, tak że da się przeżyć.

 

Ale cena po podwyżce zabija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Define R5, zdecydowanie. Mogę polecić, tylko bez odsłaniania żadnej ze ścianek. O wiele ciszej, niż np z wentylatorem na dachu. Wcześniej też miałem jakiegoś starego Chiefteca. Różnica diametralna, w  ciszy i temperaturach na plus. Mnie się osobiscie nie podobają zbytnio te kratki na górze obudowy, w wersji 4 jakoś sensowniej to wyglądało.

Ale jak zobaczyłem cenę obecnie, to rzeczywiście przygnębiające. Też miałem szczęście i kupiłem za 399 zeta w lutym. Teraz bym raczej nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro/forum. Używane obudowy kosztują ułamek ceny nowych, za 300 można już całkiem fajną dostać. Z nowych to nie poszalejesz. Dla przykładu taki fractal R4 (wcale nie gorszy niż R5tka), to spokojnie za 200zł można dostać w bdb stanie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Define R5 kupić jeszcze przed skokiem ceny (13 lutego i to był ostatni dzwonek - 399zł).

 

Wcześniej miałem przyzwoitego Chifteca CH-01B-B-SL, stareńki był i drażnił mnie już hałas, bo trochę go słychać było. 

Po dłuuuugich poszukiwaniach i ogromnych wahaniach, kupiłem R5.

I to jest TO. Obudowa, jak dla mnie, idealna. Cisza, a temperatury o 3 stopnie tylko wyższe :D,

 

Czy po ustawieniu obrotów wentylatorów tak, by temperatura była taka sama, nadal Fractal Design Define R5 jest cichszy od Chieftec Bravo CH-01B-B-SL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po ustawieniu obrotów wentylatorów tak, by temperatura była taka sama, nadal Fractal Design Define R5 jest cichszy od Chieftec Bravo CH-01B-B-SL ?

 

Zdecydowanie tak.

 

Mam wiatraki skręcone na min. (5V) i czasami nie wiem czy komp jest włączony (muszę spojrzeć czy dioda się świeci :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(muszę spojrzeć czy dioda się świeci :D ).

 

Skoro już przy diodach jesteśmy. Właśnie zmontowałem komputer w Fractal Define R5 i czyżby ta obudowa nie miała diody "power" ? Ta duża, niebieska, to migocze jak SSD pracuje (czyli tradycyjny "HDD LED") ... i to wszystkie diody, czy czegoś nie podłączyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem bardziej ślepy niż niewidomy, oczywiście przy składaniu komputera nie zauważyłem kabelków od power LED. Inna sprawa, że kiedy pali się na niebiesko dioda power LED, to ciężko zobaczyć miganie niebieskiej diody od HDD (powinni dać czerwoną albo pomarańczową od HDD, to może by nie było problemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...