Skocz do zawartości
kruzyk

Asus X52N - po upgrade CPU widzi 2GB RAM z 4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moja dziewczyna ma laptopa Asus X52N-SX192. Ciężko znaleść dokładną specyfikację tego modelu (a nie np. całej grupy X52N) - np. nie ma nic o obsługiwanych prockach itp.

Na pewno jest na płycie głównej K52N.

Laptop ledwo zipał na Windows 7 64bit, więc dokupiłem drugą kość RAM 2GB. Zrobiło się trochę lepiej. Zmieniłem też system na Windows XP 32bit.

 

Po pół roku postanowiłem wymienić też CPU z AMD V140 (jeden rdzeń 2.3 GHz) na AMD P360 (dwa rdzenie 2.3 GHz).

Udało mi się dokopać do info, że taki procek będzie działał z tą płytą (tylko, że lapek bodajże HP jak pamiętam). BIOS od początku jest najnowszy jaki znalazłem.

 

Co się zadziało:

Podmieniłem CPU, odpaliłem kompa bez reinstalki systemu. Windows XP odpalił ale pokazywał:

- CPU Dual Core tylko, że 1.7 GHz

- RAM 2GB

 

Wyłączyłem, zmieniłem kości RAM miejscami i przywróciłem BIOS do domyślnych optymalnych ustawień.

Teraz Windows pokazuje prawidłowo procka ale BIOS i XP ciągle pokazują 2GB RAM.

 

Nie ma mnie teraz w domu, jak wrócę to odpalę lapka na poszczególnych kościach i zobaczę co wtedy.

Póki co może macie jakieś wskazówki albo doświadczenia i powiecie co jeszcze mogę zrobić?

 

/edyta dodaje, że w BIOSie nie ma żadnych ustawień typu C&Q, mnożnik itp... ;(

Edytowane przez kruzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz miałęm okazję sprawdzić.

 

Obie kości działają. Czarny ekran gdy odpalam kość 1 jak i 2 w drugim slocie.

 

Włożę z powrotem V140 i zobaczę, czy wróci do normy.


Po włożeniu z powrotem V140 widzi 4GB :(

 

Wina procka? Wszystkie piny są i są równe...

Czy wina BIOS/płyty/etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki są zgodne  z podstawką S1G4. Podejrzewam procka. Podobny przypadek był na forum ale z stacjonarnym cpu.. w dualu komp nie ruszał (okazało się że cpu miał urwany pin.. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...