Skocz do zawartości
Kmil8

Klawiatura bez numpada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem klawiatury bez numpada, ponieważ mam mało miejsca na myszkę, a nie mogę nic zmienić w ustawieniu klawiatury+myszki na biurku. Zależy mi na wysokich skokach, ponieważ nie lubię tych płaskich klawiatur. Fajne byłoby też podświetlenie i mechaniczne przyciski. Szukam jak najtańszej wersji. Co dotąd znalazłem najtańszego:

 

http://www.ceneo.pl/18755763

 

A z tych fajnych:

 

http://www.ceneo.pl/26562441

 

Co byście mogli mi polecić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas temu postanowiłem, że nowe klawiatury będe kupował bez numpada. W życiu z tego nie korzystam (może to mieć związek z tym, że pierwszym x86 który miałem był laptop bez numpada), a powoduje nienaturalne ułożenie dłoni w trakcie grania.

 

Mam tego Zalmana i sobie chwalę. Więcej nie powiem bo klawiatury kupuję raz na kilka lat i nie mam wystarczającego przerobu ;)

Do czego używam:

- gram (zdecydowanie mniej niż bym chciał ;/)

- programuję (zdecydowania więcej niż bym chciał ;/)

 

W grach nie przeszkadza, aczkolwiek po przesiadce miałem problem bo czasami trzymając palce na klawie wciskałem jakiś klawisz i nawet tego nie czułem.

Programuje się bardzo przyjemnie i bez zastrzeżeń, no i ten dźwięk....

 

Pamiętaj, że ten Zalman ma jakieś "niemarkowe" przełączniki, które teoretycznie wytrzymują 2x mniej kilknięć niż "markowe". Biorąc pod uwagę ile to jest to i tak wątpliwe jest dożycie tago momentu...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...