Jump to content
Sign in to follow this  
Coen1

Lenovo Y510P rozdzielczość nie zawsze jest rozpoznawana przez programy

Recommended Posts

Hej,
jestem szczęśliwym posiadaczem Lenovo Y510P, dokładnie model 59-427620 (dokładna specyfikacja poniżej). Problem dosyć nietypowy, tak jak w temacie. Mam wrażenie, że niektóre software mają trudności z prawidłowym odczytaniem rozdzielczości (screen poniżej), na której operuje system - Windows 8.1 Pro N x64. Jest to mniejszość wśród programów, reszta działa bez zarzutu. Potężniejsze aplikacje 3D nie maja problemów, gdyż same ustalają rozdzielczość np. gry. W programach takich jak: CCleaner, Steam, Rainmeter, Tunngle, GoldWave, Skype okna, czcionki, ikony są rozmazane, tak jakby działały na mniejszej rozdzielczości i na siłę zostały rozciągnięte do większej. Rozdzielczość FHD w tej lini Lenovo nie była za popularna, producent zwykle wstawiał zwykłe HD (1366x768), więc mam też takie przeczucie jakby na silę wcisnęli to FHD i nie od końca im to wyszło stąd te zgrzyty w programach. Reinstalacja programów nie pomaga, nie w nich jest problem bo gdyby tak było, byłby to raczej odosobniony defekt. Windows działa normalnie. Laptop kupowałem bez systemu, sam go instalowałem - oryginał, żaden pirat. Wszystkie sterowniki posiadam i tak, są one aktualne. Problem nie należy do grupy uniemożliwiających pracę, raczej kuje w oczy i tyle. Jednak byłbym usatysfakcjonowany gdyby udało się znaleźć na to lekarstwo :)

 

Specyfikacja laptopa:

·        Procesor: Intel Core i7-4700MQ (4 rdzenie, od 2.40 GHz do 3.40 GHz, 6 MB cache)

·        Chipset: Intel HM86

·        Pamięć RAM: 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)

·        Dysk twardy: 1000 GB SATA 5400 obr., Express Cache 8 GB

·        Wbudowane napędy optyczne: Nagrywarka DVD+/-RW DualLayer

·        Typ ekranu: Matowy, LED

·        Przekątna ekranu: 15,6"

·        Nominalna rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)

·        Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 755M - 2048 MB GDDR5 (pamięć własna) + Intel HD Graphics 4600

 

Niestety żeby internet nie zniszczył jakości screena potrzebna jest jakość minimum mapy bitowej, więc tu macie link do pobrania.

 

http://bit.ly/DO_POBRANIA

 

Wiem, nie powinienem tak robić, przepraszam, ale jak próbowałem wstawić to na strony hostingowe to automatycznie pogarszało jakość i nie było widać różnicy. To jest jedyny sposób (jaki znam). Plik obrazu trzeba pobrać na komputer, pogląd generowany przez Dysk Google to jedynie skompresowany jpeg oryginału. Pobieramy przez przycisk na górze, nie przez pobierz obraz, gdyż wtedy pobierzecie tego jpega. Powinniście otrzymać 6 MB plik .bmp. Jak widać nagłówki okien są ostre ponieważ za nie odpowiada jeszcze system, resztą włada program i właśnie wtedy zaczynają się problemy.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.