Skocz do zawartości
MithrilWarior

Płyta Assus P5B Deluxe niewchodzi do Biosu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Otóż zakupiłem sobie na allegro płytę Asus P5B Deluxe, wszystko podpiąłem prawidłowo, kable i podzespoły ale płyta nie rusza, zapala się dioda (stan:on-czerwona) kręcą sie wentylatory i na karcie i na procesorze z tym że z maksymalną prędkością, a ekran się nie wyświetla.
Podpiąłem więc na nowo pod starą płytę i wszystko śmiga.
Wiem że prawdopodobnie kupiłem felerną płytę jednak proszę o rady czy i jak ewentualnie znaleźć przyczynę usterki.
Odpalałem ją na innej baterii CMOS oraz na różnych kościach RAM w różnych slotach i na innej karcie graficznej w różnych slotach pci-e.
Płyta posiada gniazdo zasilania procesora atx 12v 8 pin, a ja mam wtyczke 4 pin.
Dodatkowo wyczysciłem socket z resztek (minimalne ilości) starej, białej pasty termoprzewodzącej.
Dodam jeszcze że żadna z kości ramu które posiadam nie jest na liście kompatybilności tej płyty.
Próbowałem podpinać "na pająka" żadnych sygnałów z biosu.
Czy na 100% płyta jest nie do odratowania?
Czytałem również o kościach diagnostycznych POST i o programatorze biosu
Robiłem clear cmos z pozycji 1-2 na 2- (piny), wyciągałem baterie.
Już naprawdę nie wiem co robić,a jeśli naprawa ma przekroczyc wartość płyty to ja dziękuje.

Mój PC:
MOBO: Asus p5vd2-vm (dotychczas)
PSU: Fortron FSP-400-60-GHN(85)
GPU: Sapphire radeon hd 4850 512mb.
CPU: Intel core 2 duo e6700
RAM: 1gb ddr2 samsung 667mhz+1gb goodram 667mhz+ 2gb goodram 800mhz
HDD: hitachi sata II 250gb

Z góry dziękuje za pomoc i cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up.

 

A czytałeś dokładnie jego post ?

 

Pisze że podmieniał bateryjkę , zresztą nawet jak by to była padająca bateryjka to płyta powinna ruszyć ( chyba że bateria była by kompletnie rozładowana ) .

 

Trzeba by było sprawdzić co padło - od biosu zaczynając , niestety taka zabawa może kosztować więcej niż warta jest płyta .

 

Koszt diagnostyki to 30-80 zł , naprawa biosu - 50-200 zł  *

 

Chyba że padło co innego ale wtedy powiedzą ci co padło i ile będzie kosztować naprawa .

 

 

* - Ceny na podstawie tego co znalazłem w sieci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...