Skocz do zawartości
Yogi311

PC do firmy 5000zł Corel Draw x5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

Znajomy poprosił mnie o skompletowanie zestawu pod Corel Draw x5 do 5k pln, ale im mniej tym lepiej bo jeszcze do tego dochodzą office windows i mysz+klawiatura oczywiscie na oprogramowanie jest przewidziany dodatkowy fundusz, jednakowoż miło by było zapłacić mniej :P

 

złożyłem coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/GwkKX7/

 

komp ma posłużyć przynajmniej 5lat w obecnej konfiguracji ( ewentualnie dokladka ramu wchodzi w grę ).

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy musi być nowe? Bo znalazłem ostatnio takie coś.

8 fizycznych rdzeni na 1366 powinno zmieść i7 (no chyba o czymś nie wiem).

Pod tą płytę lepiej wymienić obudowę na aquariusa, żeby pomieściła e-atx i zasilacz na 800w.

Poleciłbym jeszcze wziąć kolejne 8Gb dla grafika.

 

P.S. Dowiedz się, ile wykorzystuje wątków ten program (nie mogę znaleźć).

Edytowane przez mr.Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, w Cinebench podkręcony 4790k jest na poziomie 2x W5590 (8rdzeni 16 wątków) więc jednak nowsza technologia sporo daje oprócz gwarancji :D

 

Edit: Sorki pomyliłem się. Jest ciut niżej niż 2x W5590 ale (po podkręceniu) ciut wyżej niż 2x 5570, no ale to nie ważne patrząc na post niżej ;)

Edytowane przez krzyssp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego sprzętu to tak - 8gb wystarcza do grania, ale do grafiki może się przydać 16 - choć to zależy od tego co robi. Monitor - znów, zależy od charakteru pracy ale LG to raczej wyrób monitoropodobny niż monitor jeśli chodzi o kolory ;) http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem, ram to najmniejszy problem bo jeżeli 8GB bedzie mało to można w każdej chwili dołożyć do 16GB. Najbardziej zastanawiam się czy nie bedzie potrzebna karta graficzna, nie moge nic konkretnego znalezc o corelu x5 odnosnie akceleracji gpu. Co do monitora, to głównie chodzi o to, że czesto bedą dwa programy obok siebie odpalone stad tez 21:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złożyłem coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/GwkKX7/

 

komp ma posłużyć przynajmniej 5lat w obecnej konfiguracji ( ewentualnie dokladka ramu wchodzi w grę ).

Oj, taka maszyna i obudowa, która jest tutaj co najmniej nie namiejscu? Naprawdę dużo lepiej już dołożyć te kilka złotych chociaż do Brutusa M25 lub Z3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...