Skocz do zawartości
kasi

Komputer do gier do ~8000 zł + 2000~ na monitor, klawiature i mysz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuje zakupić komputer do gier, chciałbym żeby to była maszyna która pozwoli mi pograć w większość gier przy ładnej grafice i conajmniej 60 fps

 

Rozdzielczość 1080p jest dla mnie w zupełności wystarczająca (przynajmniej na razie)

 

I teraz moje pytanie, ponieważ widziałem zestaw za 6300, zacząłem się zastanawiać w co warto zainwestować ponad ten limit, czy w ogóle opłaca się inwestować więcej w taki komputer?

 

Ogólny limit na cały zestaw (z monitorem, klawiaturą i myszką) wyznaczyłem sobie na 10k, ale jest to dość płynna wartość.

 

Sugerując się poradnikami z waszej strony wybrałem sobie

monitor  Benq XL2411Z

klawiatura Corsair K95

mysz Corsair M90

Czy są to dobre dobre wybory czy może w ich cenach są jakieś lepsze możliwości?

 

Tak więc mając taki zestaw

 

Zasilacz XFX Black Edition XTR 550W Fully Modular 135mm 80+ Gold

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho Rev. B

Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA (SH-224DB/BEBE)

Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 (F3-17000CL9D-8GBXM)

Dysk SSD Plextor 128GB, SATA III ( transfer do 520MB/s ) (PX-128M6S)

Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX (BX80646I74790K) - Devil's Canyon

Karta graficzna Palit GeForce GTX 980 JetStream 4GB GDDR5 (256 Bit) DVI, mHDMI,3xmDP (NE5X980014G2J)

Płyta główna MSI Z97 GAMING 7, Intel Z97, 4xDDR3, 1xM2, VGA, GbLAN, ATX (Z97 GAMING 7)

 

Co ewentualnie opłaca się wymienić, dokupić itp by zwiększyć wydajność komputera?

Lub ew. gdybym miał możliwość zakupić w podobnej cenie do ceny tego zestawu komputer NTT GAME W999G w wersji IEM 05 czy byłoby to bardziej opłacalnym wyjściem?

A może jakoś zmodyfikować ten zestaw pod kątem przyszłej rozbudowy/wymiany komponentów?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez kasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady, aż tak bogaty to nie jestem xD

 

No chyba że z zestawem za 6300 jako resztą komponentów się faktycznie to opłaca to w sumie jestem skłonny rozważyć

 

Chciałem też dodać że nie wymagam żeby wszystko na ultra na maksa chodziło, chcę po prostu grać w dobrej jakości grafiki w nadchodzące gry

Edytowane przez kasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tesel .

 

Żartujesz z tym Titanem X ?

 

Owszem karta mocna ale za droga w stosunku do tego co oferuje , do tego ma pewno głośne chłodzenie .

 

Kosztuje ponad 5 k zł .

 

Co do zestawu - zasilacz na początek do zmiany , budżet 8 k zł a zasilacz z certyfikatem 80+ Bronze , wstawił bym tutaj XFX XTR 550W - certyfikat 80+ Gold , w pełni modularne okablowanie i tryb półpasywny .

 

Karta do zmiany , GTX980 za drogi w stosunku do swoch osiągów , lepszym wyjściem jest GTX970 mimo problemów z pamięcią , które zresztą przy FHD nie powinny być tak dokuczliwe .

 

np. Asus GTX970 4GB DDR5 Strix za 1650 zł .

 

Monitor który wybrałeś to tragedia , matryca TN i tyle w temacie .

 

Dell U2414H dużo lepszy i w dodatku tańszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zmieniony

 

Co do monitora, czy ten Dell nie ma przypadkiem odświeżania 60Hz? Bo raczej jestem nastawiony na odświeżanie 120/144Hz więc jeśli ten Benq nie jest rozsądną opcją to raczej jestem skłonny dopłacić do lepszego...

 

Co do karty, czy różnica w wydajności między GTX 970 a GTX 980 jest tak znikoma że się nie opłaca brać GTX 980? A może lepiej zainwestować w SLI z GTX 970? Jak wyglądają różnice w wydajności między tymi trzema opcjami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka zmieniona

Pamięci też zmienione

 

Może ktoś odpowedzieć na pytania odnośnie karty graficznej tzn. które rozwiązanie będzie najwydajniejsze i najprostsze? Bo czytałem coś że nie wszystkie gry mają zoptymalizowane profile pod SLI, więc zostaje wybór pomiędzy 970 a 980. Czy warto wziąć 970 i potem wymienić na 980Ti?

Edytowane przez kasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do monitora, czy ten Dell nie ma przypadkiem odświeżania 60Hz? Bo raczej jestem nastawiony na odświeżanie 120/144Hz więc jeśli ten Benq nie jest rozsądną opcją to raczej jestem skłonny dopłacić do lepszego...

 

Widzę, że marketing ma się dobrze, i tak nie zauważysz różnicy powyżej 75Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że marketing ma się dobrze, i tak nie zauważysz różnicy powyżej 75Hz.

To nie dokładnie tak jest, bo widać różnicę. Choć z takim odświerzaniem to tylko matryca TN, którą pogardzam. Mam i tak IPSa 60Hz i dobrze mi z tym, przynajmniej przy ultra mogę się pozachwycać ładną grafą i ładnymi kolorami. Ale jeśli kolega to zawodowiec w CSa (lub inną grą gdzie wyciąga min. 100fspów i jest to gra akcji) to niech kupuje TN 144/120Hz. Ale taka TNka to po prostu do 99% używania kompa do gier. Znośna TNka z takim odświerzaniem całkiem przyzwoitymi kolorami (chociaż i tak gorszymi od IPSa za 900zł) kosztuje ponad 2000zł. Ja w grach które teraz wychodzą na ultra i tak tyle fpsów nie wyciągam i uzywam go duzo do pracy, więc oczy też oszczędzam.

Płytka zmieniona

Pamięci też zmienione

 

Może ktoś odpowedzieć na pytania odnośnie karty graficznej tzn. które rozwiązanie będzie najwydajniejsze i najprostsze? Bo czytałem coś że nie wszystkie gry mają zoptymalizowane profile pod SLI, więc zostaje wybór pomiędzy 970 a 980. Czy warto wziąć 970 i potem wymienić na 980Ti?

Oczywiście najlepszy wybór to GTX970, aferą się nie przejmuj, a jak tylko fullHD to tym bardziej na to uwagi nie zwracaj. z SLI raczej bywają kłopoty i pamięć się nie mnoży czyli i tak 4GB jest nawet na 3 kartach w SLI.

 

GTX980 tylko jeśli zostało ci kasy i wtedy nawet warto.

 

Na GTX980Ti jeszcze sobie poczekamy i koszt to min. 3500zł, ale z powodzeniem 4000zł może kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Jeśli chodzi o monitor 120Hz to zajrzyj na stronę:
http://www.blurbusters.com
i wybierz z tych, które polecają.
BenQ ma najlepszy motion blur reduction(strobowanie) i input lag.
Nie słuchaj ludzi, którzy piszą, że różnicy nie widać. Różnicę widać i czuć(responsywność) powie ci to każdy kto kupił i używa monitora 120Hz, a osoby, które mają 60Hz będą zaprzeczać bo mają 60Hz i jak przestawią na 75Hz to nie widzą różnicy i jeszcze inne głupoty wymyślą. Co do kolorów (pomijam kąty widzenia bo i tak jak grasz to siedzisz naprzeciwko monitora-swoją drogą na xl2411Z nie ma żadnego problemu w patrzeniu na monitor od boku, jedynie patrząc od dołu, ale i tak lepej niż w innych TN) używałem telewizora IPS jako monitora, 2 monitorów VA i TV na VA i nie widzę zbytniej różnicy w kolorach, ale za to różnica płynności i responsywności na duży plus dla TN 120Hz + strobe. Ludzie potrafią zrywać folię matową z ekranu bo kolorki, a na argument, że nic nie widać oprócz odbijanego światła odpowiedzą tylko "i co z tego"... Nie ma co popadać w skrajności. Monitor IPS 120Hz kosztuje krocie, więc pozostaje TN lub VA, ale VA zbyt mocno smużą.
Monitor do gier? 120Hz to najlepszy wybór. Który wybrać? Xl2411Z będzie najtańszy i najlepszy z tych tańszych.
Droższe do ok. 2000zł? Monitory z gsync są za ok. 3000zł i dodatkowo strobowania i gsync nie da się włączyć jednocześnie, więc nie widzę konkurencji. Możesz rozważyć zakup xl2420z/xl2720z. Mają lepszą bardziej zwartą obudowę, wbudowany odbiornik do okularów 3D, guziki dotykowe, osobny kontroler i dostajesz torbę do transportu monitora i inne gadżety i to chyba na tyle różnic, xl2720z ma troszkę inną matrycę i oczywiście większy o 3cale.
Jeśli nie wiesz o co chodzi z tym całym crosstalk, problemami z benq v1 i innymi to możesz śmiało pytać albo poszperać w moich wypowiedziach ze 2 razy tłumaczyłem co i jak albo zajrzyj:
http://www.blurbusters.com/benq/strobe-utility/Obecnie w sklepach dostępne są monitory v2 i v3, więc problemu nie ma. Oczywiście możesz dostać jakiegoś leżaka, ale wtedy po prostu zwrócisz i kupisz w innym sklepie.
Jeśli chodzi o kolory to fabrycznie rzeczywiście trochę ssą pałkę. W jednej z recenzji recenzent podrzucił profile kolorów, które znacznie poprawiają kolory-podsyłałem gdzieś na forum link teraz nie chce mi się szukać.
Jak masz jakieś wątpliwości możesz pisać na prv bo tematy na purepc otwieram losowo jak mi się nudzi i raczej tu nie odpiszę.

Z tymi monitorami Eizo coś było nie tak, ale nie potrafię sobie przypomnieć co (oprócz smużenia), ale jeśli bardzo zależy ci na kolorach to jest zawsze jakieś wyjście, ale najpierw bym na twoim miejscu poczytał. Te całe 240Hz to 120Hz+strobowanie i chyba jakieś czarne klatki dodatkowo czy coś(i właśnie tu coś było nie tak), które działa gorzej niż w BenQ.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kasi : 

jak wspomniano: SSD za maly. dwu albo czterokrotnie.

 

tak poza tym to wiele wiecej (rozsadnie) nie zawojujesz ponad zestaw "z edycji godz 22:13".

 

 

// i ps @kasi : nie edytuj zestawu w pierwszym poscie.  lepiej zmieniony pod spodem oryg., albo na dole watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o monitor 120Hz to zajrzyj na stronę:

http://www.blurbusters.com

i wybierz z tych, które polecają.

BenQ ma najlepszy motion blur reduction(strobowanie) i input lag.

Nie słuchaj ludzi, którzy piszą, że różnicy nie widać. Różnicę widać i czuć(responsywność) powie ci to każdy kto kupił i używa monitora 120Hz, a osoby, które mają 60Hz będą zaprzeczać bo mają 60Hz i jak przestawią na 75Hz to nie widzą różnicy i jeszcze inne głupoty wymyślą. Co do kolorów (pomijam kąty widzenia bo i tak jak grasz to siedzisz naprzeciwko monitora-swoją drogą na xl2411Z nie ma żadnego problemu w patrzeniu na monitor od boku, jedynie patrząc od dołu, ale i tak lepej niż w innych TN) używałem telewizora IPS jako monitora, 2 monitorów VA i TV na VA i nie widzę zbytniej różnicy w kolorach, ale za to różnica płynności i responsywności na duży plus dla TN 120Hz + strobe. Ludzie potrafią zrywać folię matową z ekranu bo kolorki, a na argument, że nic nie widać oprócz odbijanego światła odpowiedzą tylko "i co z tego"... Nie ma co popadać w skrajności. Monitor IPS 120Hz kosztuje krocie, więc pozostaje TN lub VA, ale VA zbyt mocno smużą.

Monitor do gier? 120Hz to najlepszy wybór. Który wybrać? Xl2411Z będzie najtańszy i najlepszy z tych tańszych.

Droższe do ok. 2000zł? Monitory z gsync są za ok. 3000zł i dodatkowo strobowania i gsync nie da się włączyć jednocześnie, więc nie widzę konkurencji. Możesz rozważyć zakup xl2420z/xl2720z. Mają lepszą bardziej zwartą obudowę, wbudowany odbiornik do okularów 3D, guziki dotykowe, osobny kontroler i dostajesz torbę do transportu monitora i inne gadżety i to chyba na tyle różnic, xl2720z ma troszkę inną matrycę i oczywiście większy o 3cale.

Jeśli nie wiesz o co chodzi z tym całym crosstalk, problemami z benq v1 i innymi to możesz śmiało pytać albo poszperać w moich wypowiedziach ze 2 razy tłumaczyłem co i jak albo zajrzyj:

http://www.blurbusters.com/benq/strobe-utility/Obecnie w sklepach dostępne są monitory v2 i v3, więc problemu nie ma. Oczywiście możesz dostać jakiegoś leżaka, ale wtedy po prostu zwrócisz i kupisz w innym sklepie.

Jeśli chodzi o kolory to fabrycznie rzeczywiście trochę ssą pałkę. W jednej z recenzji recenzent podrzucił profile kolorów, które znacznie poprawiają kolory-podsyłałem gdzieś na forum link teraz nie chce mi się szukać.

Jak masz jakieś wątpliwości możesz pisać na prv bo tematy na purepc otwieram losowo jak mi się nudzi i raczej tu nie odpiszę.

 

Z tymi monitorami Eizo coś było nie tak, ale nie potrafię sobie przypomnieć co (oprócz smużenia), ale jeśli bardzo zależy ci na kolorach to jest zawsze jakieś wyjście, ale najpierw bym na twoim miejscu poczytał. Te całe 240Hz to 120Hz+strobowanie i chyba jakieś czarne klatki dodatkowo czy coś(i właśnie tu coś było nie tak), które działa gorzej niż w BenQ.

 

Bolączką innych matryc niż TN przy 120/144Hz jest input lag.

Eizo FG2421 ma 120/240Hz, ale duży input lag, no i akurat w tym modelu (bo ogólnie EZIO ma świetne produkty), jest bardzo dużo matryc jakby wadliwych. Ale niektórzy kupili i są mega zadowoleni, bo kolory i kontrast genialne i TN do butow pod tym względem nie dorasta i zalety tak dużego odświerzania widać. Tylko duży input lag :(

 

Niestety zawsze coś za coś i to nie jest tylko tak, że TN ma gorsze kąty widzenia, ale i tak siedzisz przecież na wprost, jest więcej wad. Ale też póki co o IPS 144Hz kupić sobie można pomarzyć tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...