Skocz do zawartości
zetka1997

Komputer do gier za 7000zł składany w marcu 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chce złożyć komputer z takich komponentów jak poniżej: Oczywiście będę sam składał.

 

OBUDOWA: - Antec Twelve Hundred V3
ZASILACZ: - Be Quiet DARK POWER PRO P10-750W
PROCESOR: - I7-4790K BOX
COOLER Procesora: - Noctua nh-d14 albo Noctua nh-d15
PŁYTA: - GIGABYTE GA-Z97X-UD5H albo MSI Z97 Gaming 7
PAMIĘĆ RAM: - G.Skill DDR3 8GB (2x4GB) PC2400 CL10 (podobno leci na CL9 bez problemu)
KARTA GRAFICZNA: - ZOTAC GeForce GTX 970 AMP! Extreme Core Edition
DYSK SSD: - (na system WIN7 64Bit) - CRUCIAL 256MB ( Model: CT256MX100SSD1 )
DYSK SSHD: - (na całą resztę) SEAGATE SSHD 2TB ( Model: ST2000DX001 )

 

Moje pytanie i zarazem prośba do Was o zweryfikownaie, czy się gdzieś znacząco nie mylę :),
Kiedyś radziłem sobie z tym sam , ale ze względu na zmianę pracy wypadłem z rynku na dobrych parę lat,
i teraz poprostu teraz się  gubię w mnogości dostępnych rodzajów.

 

Chciałbym, bez problemu pograć w najnowsze gry w 1920x1200 (bo taki mam Monitor Dell 24" LED U2412M),

 

TEN ZESTAW CHCĘ PODKRĘCIĆ:

 

Procesor: -  do 4,7 GHZ (jak sztuka którą kupię na to pozwoli)
Pamięć: -  na CL9
Grafika: - myślę że narazie zostawie bez zmian bo chyba ZOTAC już wycisnął to co się dało.

 

Dzięki!!! za dobre rady z góry!
pozdrawiam
Zbigniew

Edytowane przez zetka1997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa sprzętu do zmiany .

 

Po co ci PSU 750W , w dodatku tak drogi ?

 

Do I7 + GTX970 spokojnie wystarczy dobre 550W np. XFX XTR 550W za 388 zł ,ponad 300 zł tańszy niż ten BQ .

 

Chłodzenie za drogie w stosunku do osiągów , w dodatku glut udający pastę termoprzewodzącą siedzacy pod IHS-em procka znacznie utrudnia przewodzenie ciepła rdzeń - radiator .

 

Max. co bym  tutaj wstawił to Thermalright HR-02 - Macho Rev. B za 209 zł .

 

Jak nie robisz SLI to max. co bym dał to MSI Z97 Gaming 3 , ww. płyty czy Gaming 5 to już przesada - o ile Gaming 5 / UD5H są przydatne przy CF/SLI to Gaming 7 to już przesada .

 

Kartę zmień na znacznie tańszego Asus Strix , chłodzna oraz cicha a przy tym zauważalnie tańsza .

 

HDD również zmień - po co ci hybryda jak masz normalny SSD , zresztą te 8GB pamięci NAND w przypadku SSHD nie wiele daje , wstaw tam normalne HDD w rodzaju WD Blue czy jakiegoś Seagate .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do listy oszczednosci mozna dorzucic ze 2-3stowy i zbic na obudowie.

pierwsze z brzegu :

400pln - Fractal R4

490 - Corsair Carbide 500R 

460 - Obsidian 450D

 

Dzięki za rady.

 

Ja nie napisałem że chcę oszczędzać, tylko ma być super komputer do gier i wszystkiego innego.  Zasilacz wolę żeby miał zapas i nie pracował na 80-90% swoich możliwości.

Płyta musi  mieć porządny układ zasilania , żeby procesor kręcić. Cooler chcę cichy i jednocześnie wydajny. Obudowa właśnie ta bo ma dobrze według mnie przynajmniej rozłożone wentylatory. Grafika dlatego ZOTAC bo ma najwyższe taktowania. Chcę grać ma max detalach w 1920x1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły marketingowy bełkto w większości .

 

Zasilacz 550W będzie jeszcze miał spory zapas mocy , GTX970 to niezbyt prądożerna karta ( mimo że proces technologiczny nadal ten sam co w serii 6xx/7xx ) .

 

Sekcja zasilania nie ma już aż takiego znaczenia jak kiedyś , w ogóle wybór płyty przy OC ma mniejsze znaczenie niż kiedyś a MSI Z97 Gaming 3 ma dość dobrą sekcję zasilania - do kręceniaI7 spokojnie wystarczy .

 

Macho jest ciche i wydajne a przy tym znacznie tańsze , z powodu gluta pod IHS-em na prawdę nie ma sensu brać lepszych chłodzeń .

 

Asusa podkręcisz w 2-3 minuty do zegarów tego Zotaca a kasa zostanie w kieszeni .

 

Do tego różnica taktować to mniej niż 100 mhz w przypadku GPU , grach to tyle co nic - Zotac będzie miał 2-3 fps więcej i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

1. Ja nie napisałem że chcę oszczędzać, tylko ma być super komputer do gier i wszystkiego innego. 

2. Zasilacz wolę żeby miał zapas i nie pracował na 80-90% swoich możliwości.

3. Płyta musi  mieć porządny układ zasilania , żeby procesor kręcić.

4. Cooler chcę cichy i jednocześnie wydajny.

5. Obudowa właśnie ta bo ma dobrze według mnie przynajmniej rozłożone wentylatory.

(...)

ad1. super komputery masz na liscie TOP500.  

pytasz gdziej jest glupio to ci mowimy.  gotowke mozna dorzucic zawsze do innych rzeczy.

 

ad2. jak bardzo chcesz dobra zasilke to mozesz 'platinum'. np. Seasonica 660XP2

ad3. 12faz, fajnie pieknie. 6 tez starczy.

ad4. jesli chcesz wykorzystac potencjal NH-D15 to raczej na HEDT;2011-3.

ad5. niewielka roznica. odpusc. 2-3setki w kieszeni.  w okolicach 400-500 jest troche dobrych skrzynek ATX.

 

3setki z obudowy dorzucic do MX100 512GB zamiast 256.  to ma sens.  antec za 750pln nie ma sensu.

ogolnie to zbierajac tak oszczednosci wyjdzie latwo 1000pln i zamiast gtx970 doczlapiesz do 980  ;]

 

// PS ad4 : żeby nie było : na i5-4690K siedzi mi akurat Noctua. model NH-U14S.  i sie nudzi.  D15 nudzic sie bedzie podwojnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły marketingowy bełkto w większości .

 

Zasilacz 550W będzie jeszcze miał spory zapas mocy , GTX970 to niezbyt prądożerna karta ( mimo że proces technologiczny nadal ten sam co w serii 6xx/7xx ) .

 

Sekcja zasilania nie ma już aż takiego znaczenia jak kiedyś , w ogóle wybór płyty przy OC ma mniejsze znaczenie niż kiedyś a MSI Z97 Gaming 3 ma dość dobrą sekcję zasilania - do kręceniaI7 spokojnie wystarczy .

 

Macho jest ciche i wydajne a przy tym znacznie tańsze , z powodu gluta pod IHS-em na prawdę nie ma sensu brać lepszych chłodzeń .

 

Asusa podkręcisz w 2-3 minuty do zegarów tego Zotaca a kasa zostanie w kieszeni .

 

Do tego różnica taktować to mniej niż 100 mhz w przypadku GPU , grach to tyle co nic - Zotac będzie miał 2-3 fps więcej i tyle .

 

1. Obudowę i zasilacz chcę na dłużej, dlatego taki wybór. To że dziś nie potrzeba tyle WAT to nie znaczy że jutro nie będzie trzeba. Ale Seasonic 660XP2 to naprawdę ciekawa propozycja muszę przyznać),  a temperatura w budzie to podstawa według mnie i od tego trzeba wszystko zacząć jeżeli chodzi o podkręcanie. Nie wykluczam, że po Waszych radach może jeszcze coś zmienię jeżeli chodzi o obudowę. Chciałbym żeby obudowa +zasilacz została mi na dobrych parę lat a resztę co jakiś czas chciałbym odświeżać , czyli   (CPU/GPU/RAM)

 

2. Procesor oskalpuję i gluta się pozbędę jak będzie taka potrzeba.

 

3. ASUS Strix GTX970 to ciekawa propozycja , tylko czy poleci na tych ustawieniach co ZOTAC to już druga sprawa. ZOTAC oprócz rdzenia ma jeszcze pamięci na 7200MHz co jest 200MHz więcej niż standard i  to robi następne FPS w grach.

 

4. Jak dodasz wszystkie 2-3 klatki (jak napisałeś)  które możesz zyskać z  podciągniętych CPU/GPU/Pamięci itd......  to może się uzbierać z 10 albo więcej a to już może dużo zmienić. Bo granie w  40-50 FPS a 50-60 FPS to dla mnie różnica w płynności i to znaczna. 

 

Np. w Crysis 3 w 1920x1200 na full detalach to myślę ,  że będzie biednie wyglądał na tym kompie. Dlatego 2-3 klatki też są dla mnie ważne. 

Chyba że gracie też np.  i powiecie coś jak to chodzi u Was i na jakim sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dziś jest moda na energooszczędność , każda kolejna generacja kart ma mniejszy pobór prądu niż poprzednia , procki tak samo .

 

2. A potrafisz to zrobić ?

 

Pomijam to że wtedy tracisz gwarancję na procka .

 

3. Nie 200 mhz tylko jakieś 50 mhz , 7 200 mhz to jest efektywne taktowanie pamięci DDR5 , jej rzeczywiste takty to w tym przypadku 1 800 mhz , Asus ma ramy @ 1 750 mhz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dziś jest moda na energooszczędność , każda kolejna generacja kart ma mniejszy pobór prądu niż poprzednia , procki tak samo .

 

2. A potrafisz to zrobić ?

 

Pomijam to że wtedy tracisz gwarancję na procka .

 

3. Nie 200 mhz tylko jakieś 50 mhz , 7 200 mhz to jest efektywne taktowanie pamięci DDR5 , jej rzeczywiste takty to w tym przypadku 1 800 mhz , Asus ma ramy @ 1 750 mhz .

 

1. Widziałeś ile bierze pod obciążeniem najnowszy GeForce GTX Titan X ?   380 W !  tak że nie do końca się zgodzę że 550W to przyszłościowy zasilacz.

    A może za rok / dwa będę go chciał mieć bo cena spadnie do 2000zł. Ten Seasonic 660XP2  660W to myślę absolutne minimum jest na tą chwilę przy moich potrzebach.

 

2. Nie ściągałem nigdy IHS, ale nie widzę problemu patrząc na filmiki na YOUTUBE. Gwarancję mogę sobie odpuścić. Miałem już bardzo dużo procesorów i jeszcze mi żaden nie padł, a kręcone były bardzo wysoko.

 

3. Tak jak pisałem , każdy MHz się liczy jak zliczysz z wszystkich podzespołów. Znam to z doświadczenia, jak grałem i brakowało niewiele do płynności i wkurzało to jak diabli. 

Edytowane przez zetka1997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu:

http://www.benchmark.pl/produkt/ranking/gigabyte-geforce-gtx-titan-x

na dole:

 

TDP : 250W

Pobór mocy w spoczynku: 78W 

Pobór mocy pod obciążeniem: 380W

To jest pobór z gniazdka całej platformy

 

tu masz ile pobiera sama karta:

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_Titan_X/27.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm....  czyli 275 W max.

 

Tak patrzę na testy np. Crysis 3 na full detalach to w 1920x1080 ma koło 40 klatek na GTX970 tak że bieda. Tym bardziej, że u mnie jest 1920x1200.

Dopiero chyba na GFX Titan X  (cena ok. 5000zł)  będzie można w to pograć, a miałem nadzieję że na kompie za te pieniądze to już będzie śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to Ty wyczytałeś. Ja mam ok 50 klatek średnio na GTX 770 i 1680x1050 i MSAA X2. Więc na GTX 970 będziesz miał ok 60 spokojnie.

No tak czytam od dwóch tygodni i głupieję już. Na Youtube też widziałem testy to spadają klatki poniżej 30 .

A jak się ma procesor  I7-4790K do GTX970 , nie będzie jej ograniczał ?

Edytowane przez zetka1997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu ma ją ograniczać. To aż nadto.

No bo widzę że już 6 rdzeni i 8 rdzeni jest.  Ale chyba dużo się zmieniło i procesory teraz wyprzedziły trochę karty graficzne.

Np. na moim aktualnym kompie Core2Duo E8400 jak podkręcę z 3500Mhz na ok. 4000Mhz to grafika GeForce GTX 275 dostaje kopa jakieś 30% w Benchmarkach. Tak że tu widać że procesor ją blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie to są już procki nawet 15-rdzeniowe , choć kosztują krocie i nie bardzo nadają się do domowych zastosowań .

 

Obecnie gry są pisane tak że nie są w stanie wykorzystać więcej niż 4 rdzeni , nawet to czasami jest trudne .

 

Może PS4 / X0 coś w tej w kwestii zmienią ale nie sądzę .

 

Procki wcale nie wyprzedziły kart , prędzej karty wyprzedziły procki i to znacznie - zależy jak na to patrzeć , czy tylko czysta moc obliczeniowa czy także to co w stanie są robić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie to są już procki nawet 15-rdzeniowe , choć kosztują krocie i nie bardzo nadają się do domowych zastosowań .

 

Obecnie gry są pisane tak że nie są w stanie wykorzystać więcej niż 4 rdzeni , nawet to czasami jest trudne .

 

Może PS4 / X0 coś w tej w kwestii zmienią ale nie sądzę .

 

Procki wcale nie wyprzedziły kart , prędzej karty wyprzedziły procki i to znacznie - zależy jak na to patrzeć , czy tylko czysta moc obliczeniowa czy także to co w stanie są robić .

 

Chodziło mi o to że 6 i 8 rdzeni w prockach jest na dziś do gier nie potrzebne , czyli procki są za bardzo do przodu w stosunku do kart graficznych ( oczywiście jeżeli chodzi tylko o gry )

 

Konsole odpadają. Ja potrzebuję komputer przede wszystkim do:  Internet / Gry / Filmy , i dodatkowo chcę go wziąć na firmę, tak że konsoli nie wezmę na pewno :)

 

Żebym mógł odliczyć VAT i wliczyć w koszty to każdy jeden podzespół  komputera nie może przekroczyć 485 EUR Brutto.(Mieszkam w Niemczech) 

 

Dlatego trzymam się tej GTX 970 na razie bo kosztuje około 400 EUR, ale najchętniej bym brał GTX 980 (Tylko że na razie najtańsza 560 EUR w Niemczech kosztuje)

 

Mam czas na złożenie kompa do końca czerwca, tak że mam nadzieję że może cena GTX 980 poleci w dół poniżej 2000zł (czyli około 485 EUR)  i ją wezmę do tego zestawu.

Edytowane przez zetka1997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu to będą GTX980 Ti i R9 390 .

 

Szczególnie ten drugi to łakomy konsek , z tego co słychać na sieci to ma mieć wydajność Titana X za znacznie mniejszą kasę .

 

To dobrze, niech wychodzą, GTX980 może spadnie poniżej 2000zł to ją wezmę , a jak spadną ceny tych nowych poniżej 2000zł to ją sprzedam i kupię coś lepszego. Procesor I7-4970K jest na tyle mocny że nie powinien ograniczać tych nowych modeli myślę. Ale zasilacz to jednak minimum 650 W nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do Was czy ta obudowa:  " Antec Twelve Hundred V3 " http://store.antec.com/gaming-series/twelve-hundred-v3.html jest na dzień dzisiejszy odpowiednia do podkręcania  zestawu który proponuję poniżej. Trochę pozmieniałem podzespoły

Wybrałem ją po co najmniej dwóch tygodniach poszukiwań. Cena około 700zł w Niemczech bo tu ją muszę kupić.

Rozstaw wentylatorów w niej najbardziej ze wszystkich obudów mi pasuje. 3 wlotowe z przodu + jeden boczny i wylotowe 2 z tyłu + jeden duży z góry.

Brakuje mi tylko wentylatora od spodu :(

 

Planowany zestaw:

 

OBUDOWA: - Antec Twelve Hundred V3
ZASILACZ: - Be Quiet DARK POWER PRO P10-750W albo Seasonic 660XP2  660W
PROCESOR: - I7-4790K BOX
COOLER Procesora: - Noctua nh-d14
PŁYTA: - GIGABYTE GA-Z97X-UD5H albo MSI Z97 Gaming 7 (albo jeszcze cos innego tańszego) nie chcę SLI, ale sekcja zasilania procka musi być bardzo dobra pod overclocking. 
PAMIĘĆ RAM: - G.Skill DDR3 8GB (2x4GB) PC2400 CL10 (podobno leci na CL9 bez problemu)
KARTA GRAFICZNA: - ZOTAC GeForce GTX 980 AMP! Extreme Edition
DYSK SSD: - (na system WIN7 64Bit) - CRUCIAL 256MB ( Model: CT256MX100SSD1 )

+ jakieś dobre HDD 2TB

 

Macie jakieś uwagi? Może coś doradzicie?  Mam trochę hamulec bo to obudowa z 2009 roku chyba jest .

Dawno nie modernizowałem sprzętu i nie chciał bym, źle kupić. Trochę się gubię w nowościach bo to jednak parę lat minęło. 

 

Dzięki z góry

Edytowane przez zetka1997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie jak w temacie, Czy Noctua NH-D15 wystarczy do podkręcenia i7 5820K na 4,5 Ghz ? Tyle by mnie całkowicie zadowalało.
Obudowa to Thermaltake Core V71.
Z góry bedą 2 wentylatory 200mm , z przodu też 2 wentylatory 200mm,
z tyłu wylotowy 140mm , od dołu 2szt. 120mm. Wszystkie chcę zamontować od Noctua
Koszyki z dyskami zostaną całkowicie usunięte. Dyski bedą zamontowane pionowo z prawej strony obudowy i nie będą widoczne.

Ma ktoś z Was ten procesor ? Na ile u Was poszedł i na jakim chłodzeniu ? Ma ktoś Noctua NH-D15 i może coś więcej powiedzieć.             

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...