Skocz do zawartości
KPiN

Stare dobre strzelanki?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Poleci ktoś dobre starsze strzelanki (czy ogólnie gry akcji) na pc?

Korzystałem wcześniej (głównie) z serwisu metacritic, który do gier na ps3 był bardzo pomocny, ale do starszych tytułów pc już nie tak bardzo.

Konkretnie np. HalfLife2 i FarCry1 po godzinie-dwóch już tak mnie znudziły, że nie wróciłem (a recenzje 9-10/10). Rewolucyjna fizyka i grafika na tamte czasy, nie wytrzymały dnia dzisiejszego...

Ale już np. FEAR1 i Riddick1: gry genialne, w ogóle się nie zestarzały, dać nową oprawę graficzną i można jeszcze raz sprzedawać jako tytuł AAA.

 

Ogólnie zachęcam do dyskusji i dzięki z góry za tytuły.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelanki w starym stylu?

 

Oczywiście podstawa, to Unreal, UT i Quake 2. Ale z genialnych tytułów to również Sin, Shogo, System Shock (zwłaszcza dwójka), RTCW, Blood 2, Soldier of Fortune, czy Gore.

 

Ta ostatnia jest nawet obecnie dostępna za darmo:

http://www.gamershell.com/download_29560.shtml

+ patch:

http://www.gamershell.com/download_29562.shtml

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unreal , UT'99 & UT2004 , Quake III Arena , Sof 1 i 2 , pierwszty HL + dodatki oraz HL:Uplink ( demo pierwszego HL ) - HL masz także w wersji Source , projekt nazywa się Black Mesa ; SW Jedi Knight 2 : Jedi Outcast oraz Jedi Academy .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym dodać, że gram na PC od niedawna, więc nawet oczywiste klasyki są mile widziane ;)

dzisiaj skończyłem medal of honor aa, coś pięknego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelanki w starym stylu?

 

Oczywiście podstawa, to Unreal, UT i Quake 2. Ale z genialnych tytułów to również Sin, Shogo, System Shock (zwłaszcza dwójka), RTCW, Blood 2, Soldier of Fortune, czy Gore.

 

Ta ostatnia jest nawet obecnie dostępna za darmo:

http://www.gamershell.com/download_29560.shtml

+ patch:

http://www.gamershell.com/download_29562.shtml

 

System Shocki to świetne gry, choć moim zdaniem nie bardzo mieszczą się w definicji "strzelanki". Ale i tak warto (szczególnie, że dwójka z modami wygląda nawet znośnie, jedynka może być zbyt dużym szokiem).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich klasycznych "kill'em all" to dobre tytuły to pierwszy Painkiller i dodatek BOOH (reszty nie tykaj, za bardzo śmierdzą g***em) i Serious Sam First Encounter i Second Encounter - tylko nie wersje HD, a oryginalne. Te pierwsze zostały okrojone z wielu elementów, a Newton's Nightmare w dwójce HD to tragedia - praktycznie zniszczyli jeden z najlepszych etapów w historii wszystkich FPS.

Edytowane przez Dammeron
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System Shocki to świetne gry, choć moim zdaniem nie bardzo mieszczą się w definicji "strzelanki". Ale i tak warto (szczególnie, że dwójka z modami wygląda nawet znośnie, jedynka może być zbyt dużym szokiem).

Nie muszą być to typowe strzelaniny. Podałem za przykład Kroniki Riddicka, gdzie strzelania było stosunkowo mało, a bardzo mi się podobał.

 

I też nie muszą być to gry z XX. wieku. Dopóki nie wyczerpę tytułów 2000+ to trochę mi szkoda radeona r9 i monitora fhd ;]

 

Dzięki serdeczne wszystkim. Każde kolejne propozycje mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max payn 1,2 - obowiązkowe
Prey - rewelacja.
obcy - klimat nad klimaty - 3 rasy grywalne

 

edit

 

pisząc obcy miałem na myśli alien vs predator ;)

Edytowane przez artuditu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...