Skocz do zawartości
wojtas3129

Czy tak powinno wyglądać wnętrze PC? Jakaś kpina O_o

Rekomendowane odpowiedzi

no tak, zobacz na kolory (temperatury) "GTX 480 under load: 97.6°C"

  napisałem, że nie zawsze, a test pokazuje, że jest to możliwe i tyle z tej goownoburzy ...

ale wiadomo napierda..ć minusami zawsze miło ... jak to u nas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego samego powodu, z którego kaloryfer nigdy nie będzie miał więcej stopni, niż temperatura na piecu.

 

Druga sprawa, że nie bardzo rozumiem pojęcie "cieczy o niskiej temperaturze wrzenia". Równie dobrze w rurkach mogła by być woda demineralizowana, bo i tak większość układów scalonych w okolicach 90 stopni ma dość, a przy dłuższej pracy podziękuje.

Generalnie jednak rozsądek wymaga, by w układzie chłodzenia był płyn, który temperaturę wrzenia ma "trochę" wyżej, niż maksymalna temperatura, którą może ten układ osiągać. Do tego w układzie zamkniętym ważna jest niski współczynnik rozszerzalności temperaturowej - by nie rozszczelnić układu w skrajnym obciążeniu.

 

Wracając jednak do sedna. Skoro procesor/chip wraz z układem chłodzenia stanowią niejako całość (połączoną pastą termoprzewodzącą), to ciepło musi przechodzić w obie strony, bo to nie jest żadna kosmiczna technologia. Jak więc już ktoś wcześniej sugerował, jeśli radiator/rurki/cokolwiek miałoby temperaturę wyższą od procesora, to oddało by mu tą temperaturę właśnie przez tą pastę.

 

O, znalazłem:

565px-ConnectionCells_pl.svg.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, zobacz na kolory (temperatury) "GTX 480 under load: 97.6°C"

No i patrzę, i widzę, że pcb w okolicy gpu, sekcji zasilania ma 97.6°C, heatpipy mają w granicach 60°C.

 

napisałem, że nie zawsze, a test pokazuje, że jest to możliwe i tyle z tej goownoburzy ...

Test w ogóle nie potwierdza twojej teorii o czym wyżej. Masz Test potwierdzający? Dawaj śmiało.

 

ale wiadomo napierda..ć minusami zawsze miło ... jak to u nas ;)

No to pokaż przykład, że jest odwrotnie i pstryknę ci + 20 do reputacji, nie będziesz musiał z drugiego konta korygować reputacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty zacząłeś temat to ty mi udowodnij, bo jak na razie nie widzę twojej racji, właściwie to tymi testami tylko sie pogrążyłeś, bo radiator chipsetu ma kilkukrotnie mniejszą powierzchnię od grafiki

a z braku argumentów uderzasz w jakieś chore klimaty, co tylko potwierdza moją teorię o twojej frustracji, po fotach masz grubo po 30stce, liczyłem na wyższy poziom ... jak masz jakieś problemy to zostaw je w domu na mnie to nie robi wrażenia  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo radiator chipsetu ma kilkukrotnie mniejszą powierzchnię od grafiki

Możesz powiedzieć o jakiej płycie mówisz?

Ale kolega jeszcze nie ma drugiego konta. ;]

Fakt, to nie jego konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo radiator chipsetu ma kilkukrotnie mniejszą powierzchnię od grafiki

Jaki to ma związek z czymkolwiek o0

 

@TSRules

Proponuję opisać twoje badania nad temperaturą w twoim komputerze - jest (ogromna) szansa na nagrodę Nobla.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi człowiek z rana na forum a tu rodzi się nam nowy Newton i Einstein. I twardo się z każdym spiera że moja racja jest mojsza niż twojsza bo moja racja jest najmojsza... W 24h zmieniły się prawa fizyki? Ale kto ma Ci co udowodnić kolego? Wróć do podstawówki. Bo tam prawdopodobnie znajdziesz odpowiedź. Powierzchnia która wytwarza ciepło jest chłodniejsze od powierzchni która ma je odprowadzać? To w takim razie je odprowadza czy oddaje? Aż subskrybowalem sobie temat bo dobra dawka humoru zawsze w cenie.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez veritas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem z tel w słowniku miałem wpisane o dziwo Ainshtain powinno być Einstein. + dla ciebie za uwagę. Poprawione.

 

Ale kolego nikt ci nie chce tego udowadniać bo jest to zbyt proste i logiczne. Specjalnie dla ciebie efizyka.net.pl/cieplo-definicja_9355

Jeśli nie rozumiesz kilku prostych wzorów i definicji to szkoda dyskutować.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez veritas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, lepiej zamiast udowadniać, obrzucać się [ciach!]em jak małpy w zoo :wink2:

Oczywiście jak na razie pięknie Ci to wychodzi. Udowodniłeś najwyżej, że jesteś idiotą, ale ciągnij ten kabaret dalej, ewenementy na propsie.

 

http://www.medonet.pl/dolegliwosci,dolegliwosci-profil,1578950,1,oparzenia,index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, od 3-ech dni temat by już zakopany, veritas - musiałeś bawić się łopatą? wszystko zostało już tu powiedziane, reszta to tylko "dyskusja" w stylu "-Tak! -Nie!".

 

Dajcie już sobie wszyscy na luz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...