Skocz do zawartości
Szymcio22

Pomoc dla poczatkujacego programisty.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 15 lat i takim moim marzeniem zwiazanym z praca jest praca jako programista ( cos z dziedziny informatyki ). W programowaniu jestem kompletnym noobem ale bardzo chcialbym sie tego nauczyc. I tutaj mam kilka pytan :

1) Od czego wogole zaczac ?

2) Jakie polecalibyscie poradniki ?

3) Czy programowanie to jest to samo co kodowanie ? Czy to sa dwie zupelnie inne rzeczy ?

4) Czy to juz nie jest zapozno na nauke tego ( programowania ) ?

Bardzo prosze o pomoc poniewaz jest to dla mnie bardzo wazne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim marzeniem zwiazanym z praca jest praca jako programista ( cos z dziedziny informatyki ). W programowaniu jestem kompletnym noobem ale bardzo chcialbym sie tego nauczyc

1. W pracy programisty bardzo ważna jest logika, której w Twojej wypowiedzi nie ma za grosz;

skąd wiesz, że Twoim marzeniem związanym z pracą jest programowanie, jeżeli jesteś kompletnym noobem, ergo nawet nie wiesz, czy masz do tego jakiekolwiek predyspozycje? Bo robienie przez całe życie czegoś, do czego się nie nadajesz, to mordęga, nie praca.

 

2. "Coś z dziedziny informatyki" to obecnie tak szerokie pojęcie, że...

 

3. Zacząłbym np. od dokładnego poznania tego, czym jest programowanie. Można być programistom, a można być klepaczem kodu. Drugich jest na pęczki, pierwszych powoli ze świecą szukać. Jak będziesz wiedzieć, na czym polega różnica, to będziesz wiedzieć od czego zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można być programistom, a można być klepaczem kodu. Drugich jest na pęczki, pierwszych powoli ze świecą szukać. Jak będziesz wiedzieć, na czym polega różnica, to będziesz wiedzieć od czego zacząć.

 

Dzięki Bogu jestem programistą. Więc ten podział mnie nie dotyczy, uff...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie załamuj się dziaciaku! Ucz się matematyki, pójdź do technikum a później polibuda. Na naukę programowania na pewno nie jest za późno. Zacznij od darmowych kursów programowania na internecie. Możesz być kimkolwiek sobie wymarzysz, no może poza marzeniem o tym, żeby być Jonasem - tak zajebisty nie masz szans być.

Edytowane przez Kilokush
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że klepać kod można w różnym celu i różnych językach. Można robić strony, systemy CMS i inne korporacyjne zboczeństwa. Można też robić proste aplikacje na telefony, aplikacje na kompy oraz duże systemy zarządzania dla firm. Wszystko to wiąże się programowaniem, czyli dobrą znajomością jednego lub nawet kilku języków jednocześnie.

 

Jak nie trzęsie ci się ręka i nie masz wstrętu do programów graficznych, to możesz też zostać grafikiem - projektowanie stron, projektowanie reklamówek, projektowanie czegokolwiek - w CAD możesz robić projekty domów, urządzeń i wszystkiego, co ktoś inny potem wyprodukuje.

 

Nikt tutaj cię nie zna i nie zna twoich preferencji, więc nie ma sensu, by wskazywać ci konkretny kierunek. Przeglądnij oferty pracy, poczytaj z czym konkretna praca się wiąże i zastanów się, czy chciałbyś to robić.

 

Zawsze też możesz zostać zawodowym graczem lub np testerem gier, aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu jestem programistą. Więc ten podział mnie nie dotyczy, uff...

Czyli nie wydaje mi się - mam ostatnio ciężkie ataki dysleksji, których nie powstrzymuje automatycznie sprawdzanie pisowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak coś źle napiszę, to się nie kompiluje i podkreśla gdzie mam poprawić, więc nie muszę się starać ;p

 

No akurat by się skompilowało, bo w liczbie mnogiej, to jest poprawne słowo np. "Udało się to programistom z Politechniki Gdańskiej". No i co by było? ;P Sigsegv ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 lat to ty za stary jesteś do nauki. Słuchaj rad powyżej: zaplanuj sobie edukację na najbliższe 10 lat, a w międzyczasie przeglądaj oferty pracy, żeby wiedzieć który framework do JS jest obecnie trendi.

No ku*wa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 lat to ty za stary jesteś do nauki. Słuchaj rad powyżej: zaplanuj sobie edukację na najbliższe 10 lat, a w międzyczasie przeglądaj oferty pracy, żeby wiedzieć który framework do JS jest obecnie trendi.

No ku*wa.

 

Chyba sobie żartujesz. W zawodzie ma tyrać do 67 lat lub dłużej,, a ty wyjeżdżasz, że 9 lat edukacji jeszcze (średnia, wyższa) w trakcie może pobierać już praktyki i w wieku 24 lat wejść na rynek pracy ze względnie ukształtowaną wiedzą i jest za stary? Tym bardziej w profecji gdzie cały czas kształcisz się i rozwijasz? Dobre sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie żartujesz. W zawodzie ma tyrać do 67 lat lub dłużej,, a ty wyjeżdżasz, że 9 lat edukacji jeszcze (średnia, wyższa) w trakcie może pobierać już praktyki i w wieku 24 lat wejść na rynek pracy ze względnie ukształtowaną wiedzą i jest za stary? Tym bardziej w profecji gdzie cały czas kształcisz się i rozwijasz? Dobre sobie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Programista to nie prawnik czy lekarz. Jak chcesz, to po prostu to robisz. Bez względu na wiek i wykształcenie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...