Skocz do zawartości
galaxy_938

Który system wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedź jest prosta - musisz sam sprawdzić który będzie Tobie bardziej odpowiadał. Na pyanie który jest lepszy będziesz miał 50:50 ponieważ każdy ma swoje gusta a o gustach się nie mówi. Dla mnie odpowiada Me, używam go już od roku i jest OK. Wcześniej używałem 98se i był dobry, dopóki nie zainstalowałem Me :)

 

Tak więc sam musisz potestować i wybrać odpowiednią wersję dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszy win to Win 2000 Pro a za nim Win XP HE lub Pro. Ja dużo nie gram w gierki także mi się podobają te windowsy, przeważnie siedze w necie, muzyka, film.

Przede wszystkim są stabilne.

 

Ale z tych 2 to lepiej 98 bo się mniej zawiesza od ME.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, uzywalem ME przez okolo 2 lata i nie mialem z nim zadnych problemow (na desktopie) IMO ME jest lepszy od 98SE (używalem wcześniej).

 

BTW na laptopie ME walil mi sie jak glupi przy wielu aplikacjach uruchomionych na raz i pomogl na to dopiero XPpro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał win me. Jakos nie trafia do mnie tte "krzenienie" ludzi mowiacych o tym systemie jaki to badziew itp. Tak samo nawijaja o XP lecz prawda jest taka ze albo słyszeli odkolegi o tym systemuie.. albo jkmieli to i cos sie neispodobało i " z płaczem" wrocili do tego pochranionego 98 :/ ;)

 

W ME jest powazny bład... u mnei przynajmniej. Otórz, jako posiadaz 2 adresów IP nie moge ich wrzucic tak aby dziaiały obydwa.. z tego co pamietam po restarcie zpostawał jeden :/

A tak system nei taki zły.. jest lepszy od 98. CHoc to jednak ta linnia 9x.. Tzeba sie zastanowic czy sie chce korzystac z takich sustemów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywalem dlugo 98 pozniej ME... IMHO lepszy ME, mniej problemu ze sterownikmi i przerwaniami, stabilniejszy, gierki jakos tak lepiej smigaly na nim, szybciej sie uruchamial, wygodniejszy interfejs... to tak co mi przyszlo do glowy ;-)

 

ale powinienes sam looknac na oba systemy i zdcydowac, ktory bardziej odpowiada twoim oczekiwaniom. i o wiele lepszym rozwiazaniem jest WinNT 5.0 albo 5.1

 

--

no i w ME dobrze jest wylaczyc kilka "zbednych" funkcji dzialajacych w tle np. odzyskiwanie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał win me. Jakos nie trafia do mnie tte "krzenienie" ludzi mowiacych o tym systemie jaki to badziew itp. Tak samo nawijaja o XP lecz prawda jest taka ze albo słyszeli odkolegi o tym systemuie...

Akurat w moim przypadku z Me miałem doczynienia ponad dwa lata i mogę spokojnie powiedzieć że to takie g.ó.w.n.o jakich mało. Ciężko mi było opuścić serię 9x na rzecz XP ale zrobiłem to, niedawno i nie żałuje. Do 9x już nigdy nie wrócę...

Jacek, niech zgadnę - masz zainstalowany 9x/Me?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samego poczatku jade na ME podpisuje sie pod powyzszymi pozytywnymi ocenami systemu :) I poraz kolejny powtarzam po instalacji Update via Net systemu i zabawa w ustawienia np. przez program X-Setup wtedy systemik dziala bardzo dobrze. Spoza rodziny 9x polecam W2K i nie polecam XP (hehehe i znowu sie zaczyna ale ja sie wylaczam...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk, czy ja wyglądam na szalenca? ;)

Mam XP od kad tylko zaistniał.. :) i emogł bym sobie pozwolic na korzystanie z win 98 :/ Miałem 98 pare miesiecy temu ale serwer zainstalowny na nim chodził by wyraznie gorzej niz na xp :/ Z reszta co xp to xp tez shit ale juz cos :) Win 23 - to juz jest cos... po iesiacu uzytkowania i zasmiecania go uruchamiał mi siee tak samo jak na pocatku, na xp po kilku dniach uzytkowania uruchamia dłuzej :/

 

Me dla mnie jest lepsze od 98 ale gorszy od xp....

 

Xon, masz na mysli uzycie opcji windows update? hm obo nie kumam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jednak polecił 98. miaem krótką niemiłą przygodę u kumpla gdzie odrazu po zainstalowaniu systemu a następnie sterownikach od dźwiękowej przed resetem dźwięk działał a po już nie. Z 98 nie było tego problemu:) dlatego wole go, pomimo że cały czas się wiesza :) (niedługo formacik 98)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie win Me, bo nowszy, bo ma więcej sterów, bo ma update, ale zastanawia mnie tylko jedno: dlaczego Microsoft tak szybko wycofał się z projektu Me i wszedł na całkiem inną platformę XP?. Widać nie wszystko było w nim do końca trafione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na takim konfigu to XP opada

najlepszy bedzie ME lub 2k

98 to nie wiem , mam po nim złe wspomnienia ( ciągłe zawieszanie przy starcie , )

Aco do ME , jest troche stabilniejszy od 98 i ładniejszy ( ikony i reszta wziete z 2k ) , mniej problemów ze sterami [ duzo ma w sobie ] ,

jedyne wady do chyba WMP 7 i przywacanie systemu [ pod ME jest nie przydatne , napewno na twoich dyskach nie bedzie ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne wady do chyba WMP 7 i przywacanie systemu [ pod ME jest nie przydatne , napewno na twoich dyskach nie bedzie ]

Nie ma przymusu zeby uzywam WMP7. Przywracanie systemu owszem zwalnia dzialanie systemu ale mozna je wylaczyc (dlatego pisalem o XSetup), a czemu ma byc nie przydatne to nie wiem jest to przydatne jesli instlujemy czesto duzo programow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA u siebie w xp zrezygnowałem z przywracania systemu. Doszedłem do wniosku ze jest mi onnie przydatny bo jak cos sie zwaliło to tak ze do windy juz nie dochodził start :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie win Me, bo nowszy, bo ma więcej sterów, bo ma update, ale zastanawia mnie tylko jedno: dlaczego Microsoft tak szybko wycofał się z projektu Me i wszedł na całkiem inną platformę XP?. Widać nie wszystko było w nim do końca trafione.

Microsoft stworzył win Me po to żeby wypełnić luke na rynku. W założeniach ten system miał nigdy nie powstać bo już od kilku lat było planowane przejście na platforme NT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie win Me, bo nowszy, bo ma więcej sterów, bo ma update, ale zastanawia mnie tylko jedno: dlaczego Microsoft tak szybko wycofał się z projektu Me i wszedł na całkiem inną platformę XP?. Widać nie wszystko było w nim do końca trafione.

Microsoft stworzył win Me po to żeby wypełnić luke na rynku. W założeniach ten system miał nigdy nie powstać bo już od kilku lat było planowane przejście na platforme NT.

Tak właśnie było :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...