Skocz do zawartości
Ranger99

Komputer do gier 10k+ składany w kwietniu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
przeglądałem proponowane zestawy na marzec a dokładnie ten za 6300 (cena łączna wypisana na stronce 5950 zł):
http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2015?page=0,20

chce w nim wymienić:
 - grafika: 980 na Titana X (+ 3k zł)
 - procesor i7-4790K na i7-4790 ( - 200 zł)
 - wywalić napęd (- 60 zł)
 - ram: dodać jeszcze 2x 4GB ( + 360 zł)

Peryferia:
myszka: Nantec Genesis GX88 (~140 zł)
klawiatura: nie mam bladego pojęcia (~ 100 zł ??)
monitor: WQHD / QHD, matryca - byle nie TN, możę VA ? IPS ? Myślałem o tym: Overlord Tempest X270OC (120 HZ, IPS) tylko w polsce nigdzie go nie widzę... W każdym razie, 27" do WQ/Q HD.

Jeżeli jakieś warte uwagi UHD są, to mogę rozważyć "dopłatę".

 

Kilka pytań:
1. Czy PHANTEKS Enthoo Pro pomieści to wszystko i czy ewentualnie jest dla niego tańsza alternatywa (nie zależy mi na "ładnej" obudowie tyko na funkcjonalnej) ?
2. Czy XFX Pro Series TS 550W starczy aby to pociągnąć ?
3. Thermalright HR-02 Macho Rev.B - zawsze mnie to zastanawiało czemu oddzielne, box-owe nie starcza/starczy ?

4. Ile ewentualnie by kosztowało zrobienie z 16GB RAM'u - 32 ?
5. Jakiś monitor macie polecić? Nie ograniam tych wszystkich modeli niestety :(
6. Jakę klawiaturę polecacie?


Odnośnie pytań czemu procek bez "K" - nie chce kręcić tego zestawu więc odblokowany mnożnik mi nie potrzebny (no chyba, że się mylę to mnie wyprowadźcie z błędu).


Cena łączna wychodzi: 6000 + 3000 + 360 - 200 - 60 + 140 + 100 (klawiatura ??) + 300 (?? obudowa) = 9640 zł (buda + mysz + klawa)
Monitor +/-  2k zł ??
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci Titan X ? To kompletnie nieopłacalna karta. Weź GTX 980, a jak zabraknie mocy to dokupisz drugą. SLI z dwóch 980 tek wypadnie lepiej. Procka weź i7 4790K. Nawet bez OC ma w trybie turbo 4.4 ghz. Co do monitora to ew możesz sprowadzić jakiś na IPS i 120 hz lub poczekać aż pojawią się w Polsce, a do tego czasu kupić jakiś tani za 600 zł na przeczekanie. Sam czekam na takie monitory, bo TN to porażka IMO. Zestaw za 10K to wziąłbym lepszy zasilacz:

 

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-550w-fully-modular-135mm-80-gold-p1-550b-befx-628157/

 

Płyta pod SLI:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-5-intel-z97-4xddr3-1xm2-vga-gblan-atx-z97-gaming-5-640718/

 

Karta graficzna na razie jedna:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-980-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-gtx-980-gaming-4g-665623/

 

Do tego ten monitor:

 

http://www.morele.net/monitor-aoc-i2369vm-579267/

 

Lub rezygnacja z 120/144 hz i wzięcie tego monitora:

 

http://www.morele.net/monitor-dell-u2715h-210-adso-705494/

 

Co do pamięci to 16 GB to aż nadto do gier.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kiego ci Titan X , karta kompletnie nie opłacalna .

 

Droga i głośne chłodzenie , lepiej kupić na razie jedną GTX980 ( starczy do wszystkiego jak nie przesadzisz z detalami / rozdziałką ) i czekać na GTX980Ti / R9 390X , karty powinny oferować wydajność Titana X w znacznie niższej cenie .

 

A jak chcesz koniecznie dużej wydajności w grach to bierz 2xGTX980 , wyjdzie taniej i szybciej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce to bierze - kto bogatemu zabroni, poza tym kupowanie takich kart finansuje badania nad kolejnymi więc wszyscy na tym zyskamy. Poza tym polemizowałbym nad lepszością SLI - są produkcje w których to daje bardzo nie wiele, więc bezpieczniej mieć konfigurację z jedną kartą. Choć fakt - patrząc na cenę wydajność nie jest to najlepszy wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno bym nie zmieniał procka - i7K ma standardowo 4GHz i jeszcze można go podkręcic, poszukąłbym może innej płyty głównej

co do titana to jak chce grać w rozdziałce większej niz full hd to bym to jednak rożważył [a jak 4K to już na pewno] - bo dawać kupę kasy za kompa i nie grać na ultra to lipa [no i pewnie ten prestiz też oddziałuje na wyobraźnię]

przy tym budżecie można by brać ram 2x8GB [choc nie wiem za bardzo po co]

i ssdek nie mniejszy niz 256GB

Taki otóz jest zamiar, tylko że nie ma sensownych monitorów w UHD (same TN'y...., a jak juz się trafi jakiś IPS np. NEC'a to cena 4k+), dlatego celuje raczje w QHD.

 

 

 

Po kiego ci Titan X , karta kompletnie nie opłacalna .

 

Droga i głośne chłodzenie , lepiej kupić na razie jedną GTX980 ( starczy do wszystkiego jak nie przesadzisz z detalami / rozdziałką ) i czekać na GTX980Ti / R9 390X , karty powinny oferować wydajność Titana X w znacznie niższej cenie .

 

A jak chcesz koniecznie dużej wydajności w grach to bierz 2xGTX980 , wyjdzie taniej i szybciej .

"Jak nie przesadzę z detalami i rozdziałką", nie po to wydaje tyle chajsu żeby nie przesadzać :) .

Co do 980Ti / 390X - czekałem wystarczająco długo, liczyłem że pojawi sie kwiecień/maj a tu przychodzi info, że 390X będzie w czerwcu a 980Ti lipiec/sierpień.

980 w SLI - i tu mnie masz, właśnie garniam jakies testy wydajności w stosunku do titana, generalnie jest "lepiej" ALE jeżeli coś nie kożysta z SLI to będzie działać jak na jadnej 980tce + mikroprzycięcia. Na yt jest fajny teścik:

https://www.youtube.com/watch?v=CpmuXd52Ce0

 

UHD + wysokie ustawienia (nie ultra), wychodzi na to że Titan ciągnie prawie tak samo jak 980 SLI (róznica 10 fpsów?) natomiast tam gdzie SLI nie jest wspierane Titan ma +40 w stosunku do SLI.

 

Co do procka OK, przekonaliście mnie do tego "K" :). Dalej obczajam monitory w celu znalezienia jakiegoś sensownego QHD / UHD (w UHD raczej wątpie że znajdę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Zamiast marnować pieniądze na titana...
Weź: 
-lepszą myszkę np. g502 lub g302
-klawiaturę mechaniczną
-monitor 120Hz z gsync np. Acer XB270HU

Obudowa?
http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r5-2xusb-3-0-czarna-fd-ca-def-r5-bk-690823/

Co do monitora to może lepiej wziąć jakiś ultra wide?

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak zakup karty za prawie 4.500 zł która po roku będzie miała wydajność karty z segmentu kart 1600-2000 rozumiem ze co rok wymieniasz kartę graficzną... Bo Titan na wartości straci w ciągu tego czasu pewnie połowę. Nie rozsadniejszym rozwiązaniem jest zakup zwykłego 980 za 2200 zł za rok sprzedajesz go za 1000 dokładasz kolejnego i za rok masz wydajniejsza kartę niż obecny Titana. Tu w ciągu w lat wydasz 3k zł i będziesz miał wydajniejszą nowszą kartę. A kupując Titana jednym strzałem wydajesz więcej za rok będzie mniej wydajniej a do tego powodzenia ze sprzedanie takiej karty. Nie dość że ciężko ją sprzedać to jeszcze tracisz tyle na wartości. Ale kto bogatemu zabroni karta graficzna za 4.500 a pewnie zasilacz i obudowa o łącznej wartości 300 zł...

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez veritas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@veritas 

może od razu mu zaproponuj jakiegoś budżetowego kompa - bo za rok bedzie on połowe wart [albo i nie]

 

po to kupuje kompa za 10K żeby sobie na ultra pograć a nie dziadować nad każdym groszem [bo inaczej by nam o tym powiedział]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na procesorze dyskach, i innych podzespołach tyle się nie traci. Więc atak w moją stronę nie na miejscu. Różnica w wydajności między 980 a tytanem nie jest adekwatna ponad 2x większej ceny. Do tego dochodzi głośnoś karty i inne mankamenty. Obudowa za 150 i zasilacz za 150 a karta za 4500 ty pewnie jeden z tych co zamiast grać to fapuje jak ma 15-20 fpsów więcej. Kupując 980 pogra na max. Pogra tak te kilka miechów braknie mu mocy dokupienia koleją 980 taniej i wydajniej. Bądź sprzeda pierwsza 980 po 3-6 miesiącach kupi nowego Radka. Każda opcja jest lepsza...

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez veritas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Każda opcja jest lepsza...

najpierw przeczytaj cały watek to się dowiesz dlaczego to ci nie wyjdzie [bo na razie chrzanisz o obudowie i zasilaczu jakieś głupoty]

 

dokupienie drugiej 980 - wychodzi niewiele taniej niż titan [pewnie mu używke proponujesz], [a musi sie meczyc do czasu kupna drugiego gtx, i nie zawsze sli jest ok]

radek to niewiadoma [dorówna wydajnościowo do titana czy nie, cenowo też nie wiadomo jak to bedzie]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...