Skocz do zawartości
SoBigBadWolfie

Komputer Do Grania Na 3 Monitory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Serdecznie

 

Po rozczarowaniu jakim jest dla mnie PS4 postanowiłem wrócić do 

grania na PC. Chciałbym prosić o sprawdzenie komponentów jakie wybrałem oraz 

o pomoc w doborze pozostałych. 

Z dodatkowego info chciałem napisać, że mieszkam w Niemczech więc będę 

zamawiał z niemieckiego amazona. Na komputer wraz z monitorami mam przeznaczone max 1200 euro.

 

1. Procesor

 

I5-4590

 

2. Płyta główna

 

Gigabyte GA-H97-HD3

 

3. Ram

 

HyperX Savage HX316C9SRK2/8

 

4. Dysk Twardy 

 

WD 1TB Blue

 

Nadal nie wiem jaki zasilacz kupić czy 500W czy 600W? 

Czy R9 280X starczy do podłączenia 3 monitorów i spokojnego grania bez znacznego spadku fpsów?

Czy coś zmienić w tych częściach co podałem?

Z góry Dziękuję wszystkim za pomoc

I Serdecznie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o granie w Surround? Bo na 1 monitorze Full HD i reszta monitorów po prostu włączona z systemem i innymi bajerami starczy Ci właśnie 280x.

 

 

Jeżeli pojedynczy monitor masz fullhd to 280x na 100% klęknie i to nie na maksymalnych tylko na średnio-wysokich.

 

Sam mam 2 monitory (jeden FullHD, drugi 900p) i jakoś R9 270 uciąga mi np. Wieśka 2 na ultra (bez uberpróbkowania) na 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz uzyskać .

 

Jak to ma być Eyeinfinity to R9 280X będzie za słabe , tutaj nawet 290/290X czasami może mieć problemy .

 

Co innego jak obraz jest wyświetlany na jednym monitorze a 2 pozostałe to tylko monitory pomocnicze np. do statystyk czy pomocniczych programów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie chodzi mi o granie w Surround. MSI GTX 970 się spiszę? Myślę, też nad 1 monitorem w formacie 21:9 

 

Coś jak ten: 

http://www.amazon.de/29UM55-P-AEU-LED-Monitor-DisplayPort-Audioausgang-Reaktionszeit/dp/B00LP7ZH00/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1427572364&sr=1-1

 

I teraz rodzi się pytanie co potrzebuję by spokojnie na wysokich grać nie martwiąc się o dropy fpsów.

Edytowane przez SoBigBadWolfie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że 1 monitor to nie tryb NV Surround .

 

Do trybu Surround potrzebujesz 3 monitorów .

 

W trybie 2D muszą to być monitory 2 560 x 1 600 px , do trybu 3D wystarczy nawet monitor 720p tyle że muszą spełniać określone wymagania m.in. odświeżanie 120 hz i kompatybilność z 3D Vision .

 

A takich monitorów jest mało i są trudno dostępne , w dodatku praktycznie wszystkie to stare konstrukcje na matrycach TN .

 

Przy Surround 2D / 3D przydało by się zainstować w I7 oraz SSD , szybki ram 2 133 mhz / 2 400 mhz też wskazany .

 

Ten LG nie jest za dobry , ma dziwną proporcję obrazu - o wiele lepiej wypada klasyczne FHD albo monitor 1440p/1600 p .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram na sprzecie z podpisu w 21:9 i nie narzekam. Oczywiste jest, ze przy i5 bedzie znaczna poprawa stabilnosci fps, chociaz osobiscie duzych spadkow nie zauwazam. Dlatego moge spokojnie polecic karte r9 280(7950)++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się czy wybrać 3D Surround czy też grę w 21:9. Przeczytałem już internet 2 razy i im więcej wiem tym bardziej nie wiem co kupić. Na tym komputerze chce głównie grać w HotS'a Smite czy też różnego rodzaju strategie lecz też chciałbym na nim odpalić Project Cars. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...