Skocz do zawartości
Dumian

Modyfikacja zestawu pod nowsze gry [procesor] [karta graficzna] [gry]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W grudniu 2012 zakupiłem pełen zestaw komputerowy na płycie ASRock B75 Pro3-M z tego artykułu http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_grudzien_2012_poradnik_zakupowy?page=0,5

jedyna różnica to karta graficzna: Gigabyte Radeon HD 7790 OC 1GB.

Swoją drogą bardzo fajna i pomocna seria artykułów, z zestawu jestem bardzo zadowolony, tym razem chciałbym go nieco ulepszyć i tu ponownie szukam pomocy PurePC :wink2:

Chciałbym zmodernizować zestaw aby sprostał grom z nieco wyższymi wymaganiami niż dotychczas. W zasadzie tylko o gry tutaj chodzi bo do wszystkich innych zastosowań obecny zestaw mi wystarcza.

Czy przy obecnej karcie graficznej jest sens inwestować w lepszy procesor (z sieci wygrzebałem kilka polecanych modeli: Intel Core i5 3470 / i5-3570K / I5-4670K)? Czy moglibyście polecić modyfikację zestawu o komponenty które pozwolą odpalić gry takie jak:

Mortal Kombat X
Wymagania: http://store.steampowered.com/app/307780/

Dead or Alive 5
Wymagania: http://store.steampowered.com/app/311730/

Oczywiście nie zależy mi na wysokich detalach, ważna jest dla mnie płynność i komfort rozgrywki na niższych ustawieniach.

Czy z powyższym zestawem jest w ogóle sens modyfikacji pod gry tego kalibru czy raczej trzeba by rozejrzeć się za innym zestawem / zainwestować w konsole?

Z góry dzięki za pomoc i komentarze w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam konkretnego budżetu, bardziej chodzi mi o opłacalność modyfikowania takiego zestawu biorąc pod uwagę stosunek ceny do wydajności. Ponieważ obecnie komputer daje rade do wszystkiego poza nowszymi grami, to może zwyczajnie lepiej kupić konsolę, której cena z tego co sprawdzałem jest zbliżona do takiego i7. Nie bardzo orientuję się obecnie w sprzęcie komputerowym, stąd właśnie prośba o poradę;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za sam procek i7K zapłaciłby tyle co za konsole. Szczerze jak myślisz głównie o tych  2 grach to kup konsole (PS4).  Ale jak chcesz grać w inne nowsze gry to proponuje szukać używki i5 3470 + do tego jakiś Radeon R9 270/280. IMO to lepsze rozwiązanie niż kupowanie konsoli na którą prawie w ogóle nie ma obecnie dobrych gier. Te pojawią się dopiero za rok lub dwa.

 

 

Wymagania są raczej przesadzone. Gry powinny działać na i5 bez problemu

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.


 


Racja z tymi wymaganiami, często też wydają mi się trochę na wyrost i obecnie gry które teoretycznie nie powinny chodzić za dobrze, chodzą całkiem nieźle. Za PC przemawia jeszcze całkiem spora kolekcja gier które mam na Steam do ogrania i ogólnie tańsze ceny gier.


 


Z drugiej strony jestem fanem bijatyk i na horyzoncie pojawia się Tekken 7, niby są jakieś plotki o PC, ale póki co to nic wiarygodnego.


 


Podsumowując w kwestii modyfikacji kompa to i5 3470 + Radeon R9 270/280. Czy może jeszcze jakiś inne opcje warto rozważyć?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...