Skocz do zawartości
aerial

3 monitory vs taktowanie karty w idle

Rekomendowane odpowiedzi

Problem następujący - po podłączeniu trzeciego ponitora pod gtx780, takty karty na rdzeniu w idle rosną do 692Mhz (z normalnych 325), i pamięci na max (z 325 na 3000) a co za tym idzie temperatura idzie w górę.

2 lub 1 monitor, nie ma takiego problemu.

Monitory to, 1200p przez displaypower i 2 monitory 768p przez dvi i vga.

Szukałem na ten temat, to ludzie niby używają programiku nvidia inspector, opcji  multi display power saver.

Problem polega na tym, ze jakakolwiek manipulacja tym programem, powoduje że na środkowym monitorze pojawia się szary migoczący obraz.

Coś jak tu:

 

Co więcej nawet po wyłączeniu tego programu całkiem, przywróceniu domyślnych ustawień, obraz na tym monitorze wraca, ale wyraźnie migocze, jakby odświeżanie było niższe. Dopiero po restartach wraca do normy.

Jakieś inne pomysły jak to ominąć? Chcę żeby takty spadały w idle tak jak przy 2 monitorach.

 

Tak swoją drogą, nie mam miernika mocy, o ile może wzrastać pobór karty, przy przejściu w ten tryb. Bez oc, no i obciążenie oscyluje w granicach kilku %, tylko takty rosną z 325 do 692 i mem do 3000.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś może podłączyć trzeci monitor pod wyjście z płyty głównej? Możliwe ze wyjście vga powoduje takie cyrki. Miałem podobny problem, tyle że na radeonie r9 290 - podpięcie jednego z monitorów pod integrę spowodowało spadek taktów pamięci do normalnego poziomu na idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...