Skocz do zawartości
zgk5

Cyfrak do 2500 złoty.

Rekomendowane odpowiedzi

1.TY mowisz o jakimś TIPie z allegro a ja o polecanym przez Ciebie adresie, http://www.interfoto.com.pl/ przejrzałem na szybko to co mnie interesowało i jak coś rzeczywiście było w miare tańsze to okazało się że używane.

 

2.Co do HS to jeżeli chodzi o aktualnie produkowane modele to ja znam tylko 3600HS(D) 5600HS(D) innych nie. I możesz być spokojny porównałem dobre modele.

 

3.A co do wadliwych modeli D7i to nie jest to parę sztuk tylko ładnych kilkanaście tysięcy sztuk. A wspomniałem o niech po polecałeś kupic uzywany a wtedy szansa trafienia na taki jednak jest, prawda.

 

4.I nie chodzi o To że któryś TIP będzie miał problemy że sprzedażą tylko o to że może być 100 innych przypadków losowych dla których zakończy działalność i zostajesz z ręką w nocniku (nie do końca -zasuwasz do niemiec albo USA) Na szczęście za rok wchodzimy do Uni i przynajmniej jedna rzecz się zmieni

 

epilog

Jak by na to nie patrzeć nowa z rachunkiem i jakąś gwarancją D7i to 3700 zł a to daleko od 2500 zł prawda, (koro mówimy o nowych to przecież D7 nie jest produkowany) a przecież wiadomo że zakup a paratu to nie koniec kosztów, dochodzi zakup akumulatorow, porządnej karty pamięci, szybkiej ładowarki

 

Z tym dokładaniem to niestety jest tak że zaczynamy od 2000 po podrodze przeglądamy że a ten model to ma to a tamten to i jeszcze jakieś akcesoria i coś --> potem wychodzi 5000

 

Dalsza dyskusja nie ma sensu obaj wiemy że D7i to świetna cyfrówka ale nie odpowiada podanym kryteriom cenowym i wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez ja ceny tez bralem z interfoto i z pierwszego lepszego sklepu internetowego dla porownania. Interfoto to nic innego jak TIP.. z jakas tam nazwa :)

 

Ceny ci podalem dla porownania - jesli 1000zl dla ciebie nie jest roznica w cenie.. no to sorry ;-)

 

 

Moze i kryteriom 2500zl nie odpowiada, ale powtarzam - co ma ktos placic tyle pieniadzy za szmelc lepiej dolozyc i kupic cos dobrego... przynajmniej bedzie wiedzial na co pieniadze wydal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i kryteriom 2500zl nie odpowiada, ale powtarzam - co ma ktos placic tyle pieniadzy za szmelc lepiej dolozyc i kupic cos dobrego... przynajmniej bedzie wiedzial na co pieniadze wydal.

 

ok wieć dołóż facetowi te 1300zł do D7i będzie ok :wink: wyjdzie na Twoje i "zgk5" (autor wątku) na pewno się ucieszy. Ale to już dogadajcie się na privie - bo mi już się nie chce gadać

 

 

Widzisz "zgk5" bedziesz miał minoltę Dimage7i "Czacha" Ci przysponsoruje :wink:

 

Pozdrawiam, bez odbioru :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe.. imho jak udalo mu sie uzbierac taka kwote to kilkaset zl wiecej az takiej roznicy mu nie zrobi

 

 

btw.. nowe d7i chodza po 3200... trzeba tylko sie potargowac ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kewstii Olkow, to proponuje odpuscic. Olympus w porownaniu z konkurencja wypada dosc blado. Kolory jakies nie bardzo, szumow dosc duzo... Ja nie polecam.

ze co :?: :?: :roll: :?: 8O 8O przejdz sie lepiej do jakiegos porzdnego sklepu i pogadaj z fachowcami.. olympus bardzo dobra optyke :!: :!:

 

kolorów Ci brak :?: :lol: dobre sobie...

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

zoom 10 x rulezz

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol.. jak ty wierzysz w to co ci sprzedawca laduje to zycze powodzenia...

 

 

ty mi nie pokazuj zdjec w takich mikroskopijnych rozmiarach bo ja sie sampli 1:1 naogladalem wiecej niz ty zdjec olkiem zrobiles ;-) i wiem co mowie bo z fotografia mam doczynienia od paru ladnych lat... rozpietosc tonalna pozostawia sporo do zyczenia, zas jakosc optyki jest taka sobie - i czego by ci super znajacy sprzedawca nie wciasnal to i tak to niczego nie zmieni... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dolacze sie do dyskusji i spytam co byscie polecali tak do 4000zl, i zeby to bylo w miare dostepne w sklepach. I co powiecie na http://www.pstryk.pl kupowal ktos u nich bo ceny na niektory sprzet sa sporo lepsze niz w innych sklepach

no tutaj w tym przedziale cenowym (4000zł) to raczej ja i Czacha polecimy ten sam model. Przestudiuj wątek to bedziesz wiedział o który aparat chodzi :wink:

 

 

ale na pstryku kosztuje 4999 zł :evil:

 

tutaj kupisz za 3799

 

http://www.producent.pl/pintonel/detal.php3?id=1

 

na Allegro nowe z fakturą i gwarancją to też jakieś 3600-3700zł

a najlepiej wycieczka na giełdę FOTO do Stodoły w Wawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim sie na cos zdecydujesz to musisz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> potencjanlny aparat do reki i zobaczyc jak ci lezy

 

niektorzy chwala Sonego F717, ale ja bym tej maszkary za Chiny Ludowe nie kupil ;-)

 

Przejzyj allegro.pl i popatrz na ceny.. co jest dostepnego za te pieniazki.

 

Wogle to powiedz co chcesz focic. Jakie tematy? Do czego ci ten aparat potrzebny? Jak jestes fetyszem i snobem jak ja, to kupuj cos a'la lustrzankowego ;-) :D

 

Tanszym sklepem od "pstryka" jest chyba http://www.e-oko.pl/index.php3

 

 

Za 3900zl mozesz miec Canona D30 8O 8O Nie jest to sprzet nowy, troche uzywany.. ale dostajesz gwarancje na rok czasu - wiec strachu nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W kewstii Olkow, to proponuje odpuscic. Olympus w porownaniu z konkurencja wypada dosc blado. Kolory jakies nie bardzo, szumow dosc duzo... Ja nie polecam.

ze co :?: :?: :roll: :?: 8O 8O przejdz sie lepiej do jakiegos porzdnego sklepu i pogadaj z fachowcami.. olympus bardzo dobra optyke :!: :!:

 

kolorów Ci brak :?: :lol: dobre sobie...

 

 

http://www.toya.net.pl/~magic/kszo/P6030889a.JPG

http://www.toya.net.pl/~magic/kszo/P6030886a.JPG

 

http://www.toya.net.pl/~magic/kszo/P6030893a.JPG

http://www.toya.net.pl/~magic/kszo/P6030904.JPG

 

http://www.toya.net.pl/~magic/kszo/P6030980.JPG

zoom 10 x rulezz

http://www.toya.net.pl/~magic/lodzbynight/P6271384.jpg

http://www.toya.net.pl/~magic/lodzbynight/P6271398.jpg

http://www.toya.net.pl/~magic/lodzbynight/P6271421.jpg

http://www.toya.net.pl/~magic/lodzbynight/P6271426.jpg

http://www.toya.net.pl/~magic/lodzbynight/P6271446.jpg

http://www.toya.net.pl/~magic/dzialka/P6171278.JPG

http://www.toya.net.pl/~magic/dzialka/P6171283.jpghttp://www.toya.net.pl/~magic/1_trening/P7011463.JPG

No mnie tu nic nie brakuje, a zreszta znam to doskonale z autopsji, dzisiaj wieczorkiem postaram sie wrzucic kilka zdjec z mojego Olympusa C740 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czhcha, to nie w jednym sklepie sie pytalem o porade, a pozatym w jednym z nich pracuje moj kolega wiec by mi za darmo nie sciemnial.... powiedzial pierwsy jest canon drugi olympus... dopiero potem reszta....a on zajmuje sie tym zawodowo juz kilka ładnych latek, a pozatm przez kilka dni bawil sie taka zabawka jak c740.

 

Acha zdjec od kwietnia zrobilem prawie 1800...wiec tyle to ich nie widziales... nie mam miejsca na stronie zeby ladowac oryginalny rozmiar 2048x1534....... powiem tak nie ma sie do czego przyczepic .... bo w sieci mam dla porownania zdjecia kumpla lustrzanki EOS, zdjecia skanowane skanerem negatywow... i sa one jakosciowo porownywalna... poza rozdzielczoscia oczywiscie... zreszta ten kumpel tez był zdziwiony mozliwosiami mojego aparatu.... c740 uwazam za najlepszy aparat z duzym zoomem w tym przedziale cenowym

 

a G3 bym nie kupil, bo byl drozysz o jakies 800zkotych a po drugie zoom tylko 4x,.. a to jest dla mnie stanowczo za malo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. brak mi slow po prostu... nawet mi sie tego komentowac nie chce co napisales.. Jesli ty porownujesz jakosc zdjec z lustrzanki do jakiegos gownianego cyfraka i twierdzisz ze nie ma praktycznie roznicy.. no to gratuluje wiedzy.. zarowno twojej jak i kolegi ktory to skanowal czy tez wykonal te zdjecia.. a moze monitor zmien :P

 

a jesli niektorzy z was oceniaja jakosc zdjec danego aparatu na podstawie zdjec o rozmiarze 640x480.... bez komentarza rowniez 8O 8O 8O

 

 

padaczka i tyle.. :? :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj to ja widze ze ty nie masz pojecia o czym mowisz....

 

PS monito mam bardzo dobry... bo SAMSUNG 757DFX....

 

lustraznka ma przewge w mozliwosciach ustawien maualnych, regulacji ostrosci itp... ten sam kadr wzrobiony lustrznaka i dobrym cyfrakiem bedzie wygladal tak ze sam nie bedziesz wiedzial ktory jest lepszy.... i chodzi mi tu o odbitki... jakbys zobaczyl odbitki z tego cyfraka to bys wiedzial o czym mowie...

 

owszem lustraznki nie da sie zastapic cyfrowym kompaktem w pelni ale nie mozna powiedziec ze zdjecia z kompaktu sa cyfrowego kompaktu sa gorsze ! tym bardziej nazywac c740 kompaktem to chyba tez przesada.... gdzies wyczytalem ze nazywaja go raczej aparatem dla ludzi kreatywnych... bo faktem ma mozliwosci znacznie wieksze niz klasyczny cyfrowy kompakt...

 

Ps. powiedz mi lepiej jak zes taki madry czego brakuje tym zdjeciom ? :lol: :lol:

 

Dołączona grafika

w cenie 49 zlotych mozna dokupic tulejke (foto) i dzieki temu montowac rozne konwertery jak macro, tele, filtry i inne.....

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

znajdz mi drugi taki aparat w tej cenie :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja piernicze, brak mi slow panowie... fachowcy z was niesamowici :lol:

 

slyszal ktos z was o czyms takim jak rozdzielczosc obrazu? najwidoczniej nie, wiec co ja bede z wami dyskootowal...

 

miro, w zyciu takiego ignoranta nie wiedzialem.. jak juz pokazujesz zdjecia z to pokaz zdjecia ostre i nie poruszone z prawidlowo dobranymi warunkami expozycji

 

dobra.. dla mnie koniec tematu. widze ze zyjecie we wlasnym gettcie... tylko jak wyjdziecie do ludzi ktorzy znaja sie na fotografii nie mowcie im takich rzeczy jak tutaj, bo was wysmieja prosto w oczy i nie beda wiecej z wami chcieli rozmawiac...

 

prawie 8 lat zajmuje sie fotografia ale takich herezji w zyciu nie slyszalem... a jak ktos podpiera sie tym co pisze producent badz sprzedawca o danym aparacie... oh ludzie ludzie.. rece opadaja..

 

tak wiec milo bylo panowie, wyrobilem sobie zdanie o fachowosci tego forum dzieki wam

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze jedna drobna uwage, moze to wam da do myslenia..

 

dobrej jakosci cyfrak 5mpixeli robi fotki o rozmiarze 2500x1900 zas rozdzielczosci takiego zdjecia wynosi 300dpi - minimum przy robieniu wydrukow

 

Zas klatka filmu 35mm o rozmiarach 3760 x 5640 w rozdzielczosci obrazu 4000 dpi jest odpowiednikiem 21.2 mpixeli !!!!

 

a moze ktos z was slyszal o srednim formacie? wiecie jakie tam sa rozdzielczosci? pewnie nie, to powiem ze ok. 50mln pixeli :P to jest gdzies tak 16.000x15.000 pixeli..

 

 

jesli komus te "dpi" nic nie mowia, to niech zerknie na to prosze

Dołączona grafika

 

.. a tak to wyglada w porownaniu z 4000dpi

 

Dołączona grafika

 

 

 

.. ale przeciez ten smieszny olek robi tak samo dobre zdjecia jak analog, tylko ze ma nieco mniejsza wielkosc obrazu... lol, rotfl i hgw co jeszcze

 

 

wnioski wyciagnijcie sami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja piernicze, brak mi slow panowie... fachowcy z was niesamowici :lol:

 

slyszal ktos z was o czyms takim jak rozdzielczosc obrazu? najwidoczniej nie, wiec co ja bede z wami dyskootowal...

 

miro, w zyciu takiego ignoranta nie wiedzialem.. jak juz pokazujesz zdjecia z to pokaz zdjecia ostre i nie poruszone z prawidlowo dobranymi warunkami expozycji

 

dobra.. dla mnie koniec tematu. widze ze zyjecie we wlasnym gettcie... tylko jak wyjdziecie do ludzi ktorzy znaja sie na fotografii nie mowcie im takich rzeczy jak tutaj, bo was wysmieja prosto w oczy i nie beda wiecej z wami chcieli rozmawiac...  

 

prawie 8 lat zajmuje sie fotografia ale takich herezji w zyciu nie slyszalem... a jak ktos podpiera sie tym co pisze producent badz sprzedawca o danym aparacie... oh ludzie ludzie.. rece opadaja..

 

tak wiec milo bylo panowie, wyrobilem sobie zdanie o fachowosci tego forum dzieki wam

 

EOT

 

Dobra, spoko, nie unoś się tak bardzo....

Nie każdy musi znac tak dogłębnie temat jak Ty (...)

Jak masz rację to argumentuj rzeczowo i konkretnie - a jak się dasz wyprowadzić z równowagi to nic z tego dobrego nie będzie.

Ja i Forum na pewno zyskuje na takiej żywej polemice (żeby nie napisać inaczej).

(...) Już wiem sporo więcej niż wiedziałem.

 

Minoltę Dimage 7i mogę faktycznie qpić poniżej 3000 zeta:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14330729

 

Ale myślę teraz o olympusie C5050

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14567420

 

To jest nowy model podobnie jak C750, lecz kilka stów droższy

ma 5Mpx ale zoom optyczny tylko x3, ale czy to zrokompensuje cenę.

Czy jest to udany model Olympusa :?: :?: :?:

Który jest lepszy, co sądzisz o tych dwóch aparatach ??

A ponadto zauważyłem, że zaczyna się zacierać różnica cenowa pomiędzy C740 i C750 - wynosi już około 300 - 400zeta.

Wiem, że Olympus nie jest Twoim faworytem ale jak już z tych trzech

to który :?: :?: :?:

C5050 ( 2800 zeta)

C750 ( 2500 zeta)

C740 ( 2100 zeta)

 

z góry thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za te emocje, ale po prostu juz nie wytrzymuje jesli panowie nie maja pojecia w danym temacie a glos zabieraja - to sie chyba lamerstwem nazywa z tego co pamietam.. ;-)

 

Zamiast C5050 lepiej pomysl o Canonie G2/G3 - wydaje mi sie byc lepszym wyborem.

 

PS. ja maja D7i w stanie idealnym, bez zadnej ryski sprzedalem za 3tys zl + 2 dodatkowe komplety accu + torba + pare innych dodatkow... trzeba po prostu dobrze trafic ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownanie szumow pomiedzy Olkiem C5050 (lewa kolumna) a G3'ka (prawa kolumna) przy ISO100

 

pierwszy rzad - oryginal

2gi rzad - kanal czerwony

3ci rzad - kanal zielony

4ty rzad - kanal niebieski

 

ISO 100

Dołączona grafika

ISO 200

Dołączona grafika

Tutaj chyba nie ma czego komentowac..

 

Co do ostrosci, pomimo ze G3 ma mniejsza matryce i troche slabsza rozdzielczosc przez to.. to i tak wypada znacznie lepiej niz C5050 biorac pod uwage jakosc ogolna zdjec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za te emocje, ale po prostu juz nie wytrzymuje jesli panowie nie maja pojecia w danym temacie a glos zabieraja - to sie chyba lamerstwem nazywa z tego co pamietam.. ;-)

 

Zamiast C5050 lepiej pomysl o Canonie G2/G3 - wydaje mi sie byc lepszym wyborem.

 

PS. ja maja D7i w stanie idealnym, bez zadnej ryski sprzedalem za 3tys zl + 2 dodatkowe komplety accu + torba + pare innych dodatkow... trzeba po prostu dobrze trafic ;-)

 

No to szkoda, że nie trafiłem na Ciebie z tą D7i.

 

Czyli jednak Canon zamiast Olympusa. :?: :?: :?:

Pewnie wszystkie te aparaty o których dyskutujemy są niezłe i trudno wskazać który jest ogólnie lepszy.

Ten kto ma C740 czy C750 powie, że właśnie ten aparat w tej klasie jest najlepszy, z koleji posadacze Canona powiedzą to samo G2.

A może się mylę ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za te emocje, ale po prostu juz nie wytrzymuje jesli panowie nie maja pojecia w danym temacie a glos zabieraja - to sie chyba lamerstwem nazywa z tego co pamietam.. ;-)

 

Zamiast C5050 lepiej pomysl o Canonie G2/G3 - wydaje mi sie byc lepszym wyborem.

 

PS. ja maja D7i w stanie idealnym, bez zadnej ryski sprzedalem za 3tys zl + 2 dodatkowe komplety accu + torba + pare innych dodatkow... trzeba po prostu dobrze trafic ;-)

 

No to szkoda, że nie trafiłem na Ciebie z tą D7i.

 

Czyli jednak Canon zamiast Olympusa. :?: :?: :?:

Pewnie wszystkie te aparaty o których dyskutujemy są niezłe i trudno wskazać który jest ogólnie lepszy.

Ten kto ma C740 czy C750 powie, że właśnie ten aparat w tej klasie jest najlepszy, z koleji posadacze Canona powiedzą to samo G2.

A może się mylę ???

Nie nie mylisz sie. Trafiles w samo sedno sprawy. Tylko tutaj jest taka kwestia, ze Czacha potraktowal to zbyt powaznie... Stary on nie kupuje aparatu do studia...

 

Dlatego ja przynajmniej wybralem Olka C740, mam zoom optyczny 10x i kilkanascie innych zalet, po drugie widzialem odbitki z obu aparatow wczesniej i z C740 oraz Canon G2 i jakos te z Olak wydaly mi sie bardziej naturalne. Rozawazlem G2, ale zoomu mi w nim zdecydowanie za malo chcieli dac :D :P

 

Wybor jest prosty. Sam sie zdecyduj.

Wez pod uwage www.steves-digicams.com; www.dpreview.com

 

 

:D

 

A czacha niech dalej dymi!!! :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kto ma C740 czy C750 powie, że właśnie ten aparat w tej klasie jest najlepszy, z koleji posadacze Canona powiedzą to samo G2.  

A może się mylę ???

Nie mam Canona i nie mialem... ale polecam go - twoja teoria nie zawsze sie zgadza ;-)

 

Chociaz patrzac na SpiderMAN'a dochodze do wniosku ze 95% ludzi postapilo by tak jak on i zachwalali by swoje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownanie szumow pomiedzy Olkiem C5050 (lewa kolumna) a G3'ka (prawa kolumna) przy ISO100

 

pierwszy rzad - oryginal

2gi rzad - kanal czerwony

3ci rzad - kanal zielony

4ty rzad - kanal niebieski

 

 

ISO 100

Dołączona grafika

ISO 200

Dołączona grafika

Tutaj chyba nie ma czego komentowac..

 

Co do ostrosci, pomimo ze G3 ma mniejsza matryce i troche slabsza rozdzielczosc przez to.. to i tak wypada znacznie lepiej niz C5050 biorac pod uwage jakosc ogolna zdjec

 

Z tego widać, że G3 wyraźnie miej szumi od C5050

Czyżby C5050 nie był zbyt dobrym modelem - tani specjalnie nie jest.

spróbuję poszukać na:

http://img.dpreview.com/reviews/

może znajdę porównanie C740 (C750) vs. np. G2 :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze jedna drobna uwage, moze to wam da do myslenia..

 

dobrej jakosci cyfrak 5mpixeli robi fotki o rozmiarze  2500x1900 zas rozdzielczosci takiego zdjecia wynosi 300dpi - minimum przy robieniu wydrukow

 

Zas klatka filmu 35mm o rozmiarach 3760 x 5640 w rozdzielczosci obrazu 4000 dpi jest odpowiednikiem 21.2 mpixeli !!!!

 

a moze ktos z was slyszal o srednim formacie? wiecie jakie tam sa rozdzielczosci? pewnie nie, to powiem ze ok. 50mln pixeli :P to jest gdzies tak 16.000x15.000 pixeli.. 

 

no tym pokazales dokladnie ze jednak nie wiesz do konca o czym mowisz :lol: :lol:

 

powiem tak :

1. ogladalem scany ze wspomnianej wczesniej lustrzanki canon wykonane na specjalnie do tego stworzynym skanerze negatywowym firmy Agfa...i :

a) przy łacznej rozdzielczosci 9 Mpix widoczne jest wyrazne ziarno co swiadczyo tym ze w praktyce rozdzielczosc z jaka to bylo skanowane byla wieksza niz rzeczywiscie potrzebna dla temtego negatywu (FUJI - dokladnie nie pamietam jaki, a kumpel siedi teraz w gdyni wiec nie mam jak skonsultowac)

B) po przecietnemu uzytkownikowi rozdzielczosc wieksza niz 5MPix skoro nikt raczej nie planuje robic z tego odbitek A3+ czy nawet A4.....

c) z matrycy 3,3MPix uzyskuje sie odbitki 18x13 o fotograficznej jakosci, i jakos nie czuje potrzeby wiekszych... wieksze uzywa sie dla folderow reklamowych, prezentacji....czyli zawodowo, a wtedy nie kupuje sie c740 tylko naprzyklad E10/20 lub EOS 10D......

d) mam odbitki 10x15 i jakos nie widac po nich ze byly robione cyfra

e) piszesz cos o 4000DPI po co Ci tyle :lol: :lol: :lol:

 

wszystko bym zrozumial gdybys napisal ze wolisz analogowym lustrzanke bo lubisz bo jest lepsze itd ale chcesz nas wszystkich uszczesliwic na sile.....

Wyglada to tak jakbys twierdzil ze BMW jest lepsze od Lan Rovera...... kazdy wie do czego uzwyany jest dany samochod i nie ma co dyskutowac...

 

Ps zeby nie bylo ze jestem posiadaczem c740 i chwale bo mam zatem polecam...

http://www.forum.olympus.hat.pl/viewtopic....p?t=296&start=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...