Skocz do zawartości
Bustral

Monitor IPS z AdobeRGB do 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem w trakcie wyboru monitora do powszechnie uznawanej grafiki.

Zależy mi na tym aby monitor miał:

- do 24" wielkość ekranu

- minimum 300 cd/m2

- najlepiej zgodność AdobeRGB

- matryca IPS

- proporcje matrycy 16:9 a najlepiej by było 16:10

- rozdzielczość 1920 x 1200

To są modele nad którymi się zastanawiam:

- IIyama prolite XB2485WSU

- NEC EA244WMi

- Eizo CS240

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko, mam Gigabyte GeForce GTX 970 OC wiec uciągnie.

Jedyne co mnie wkurza to to, że z tego co zauważyłem przedziały cenowe monitorów to 1000-1700 i nagle jebs 3000 i w góre... oco chodzi?!, gdzie dobre monitory za 2500??!!?!


chyba jedynym dobrym wyjściem w tym przedziale jest DELL U2413H? co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widać, że nie wiesz, co to "specjalna karta graficzna"...

 

Geforce'y i Radeony obsługują max 8bit...

 

Do tego wybrałeś Nec Ea244WMi, który nie ma nawet 8bit, a liczysz na AdobeRGB... I smell bullshit...

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dammeron- z ręką na sercu mówię, iż owszem nie wiedziałem ze obsługują max 8bit ( nie znalazłem jak dotychczas informacji na ten temat) uważałem że nvidia maxwell do 4k jest równoznaczne z wysokim indeksem bit. 

 

Mógłbyś w takim razie polecić najlepszą opcję monitora do tej karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dell u 2413H, Asus PA249q... Eizo i Nec niestety ostatnio zawiedli z nowymi modelami z serii EA i EV - zamiast wpakować w nie normalne matryce z natywną obsługą 8bit (choćby i nawet ze standardowym gamutem), to znowu dali 6bit+FRC (bo taniej, a większość i tak nawet o tym nie wie).

 

Ogólnie to nie przekraczałbym na Twoim miejscu ceny 2000zł, jeśli nie masz karty pokroju Quadro, czy FirePro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autor tematu chyba nie wie czego dokladnie chce...

 

wybierasz pozycje miedzy modelem za 3000zl 10bit, a 1300zl na 6bit matrycy,

 

ja ci podpowiem co kupic, jest tylko jeden model w rozsadnej cenie na rynku (10bit matryca jak by cie to interesowalo)

 

NEC P232W - w modele za wyzsza kase nie ma sie co pchac...

http://allegro.pl/nec-multisync-p232w-nowe-fv-ips-dvi-dp-pivot-i5185141840.html

3 lata gwary na rownomierne podswietlenie matrycy, w tym monitorze czern jest czernia a nie kolorowymi plackami na ekranie :), nasycenie kolorow jest bardzo dobre,

 

odpusc sobie kiczowate Delle, Ilyamy i innego typu szity, przerabialem temat i monitory pokroju tego "czegos" nawet nie dorownuja w 30% wpomnianego przeze mnie neca,

 

 

niestety w dzisiejszych czasach jesli chodzi o monitory rynek jest ubogi i 80% monitorow to przewaznie szajs, producenci musieli postawic na ekonomie co sie przeklada na slaba jakosc matryc

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...