Skocz do zawartości
miq127

karta graficzna do 700/800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam taki zestaw:

procesor: AMD Phenom II X4 965 Black Edition

płyta głowna: ASUS M5A78L-M/USB3

ram: Kingston 99U5403-076.A00LF 4GB DDR3

zasilacz: cube max 500W

rozdzielczosc: 1920x1080

 

Poszukuje karty graficznej do 800zl, ktora by pasowala do mojego zestawu. Z gory dzieki za propozycje :)

 

@EDIT: Jeszcze moglibyscie mi powiedziec czy oplaca sie zmieniac procesor, bo czytalem opinie na necie i ponoc jest b. dobry jak na swoja cene (ok. 400zl)

Edytowane przez miq127

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za zasilacz dokładnie , bo google wyrzuca że to jest Ibox Cube , a to bardzo kiespki zasilacz z czarnej listy .

 

Najlepiej zrób wyraźne zdjęcie jego tabliczki znamionowej i wstaw je na forum .

 

Co do karty - w tym budżecie to R9 270 albo dołożenie do R9 280 .

 

Tyle że procek będzie je hamował , może na razie skup się na wymianie platformy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie zasilacza w zalaczniku.

 

Dlaczego polecasz najpierw zmiane platformy? Mi glownie potrzebna karta graficzna do gry w cs'a (chcialbym zeby mi fpsy nie spadaly gdy wchodze w granat dymny) i ewentualnie zeby odpalac sobie gta4 lub skyrim na najwyzszej rozdzielce. Nie mam na dany moment tyle pieniedzy aby wymienic wszystko, dlatego chcialem na poczatku wymienic grafike, poniewaz sadze ze jest najslabszym elementem mojego kompa.

 

post-217207-0-97482600-1427994386_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ~ 600 zł można dostać używaną 7950/7970 na alledrogo. Zasilacz Corsair VS550 550W  ~220 zł może być jak najbardziej.

 

Zasilacz do wymiany, bo to po prostu zwykły, chiński parch na badziewnej elektronice.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki panowie. Wole nie miec ogniska, ale po prostu zdziwilem sie bo nie mialem z nim zadnych problemow :)

 

 

 

@EDIT: Nie znajdzie sie tanszych tych zasilaczy, ale takich zeby nie wybuchly?

Edytowane przez miq127

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to http://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/ ale to przycięcie na 50-60zł i raczej nieopłacalne.

220zł na dobre PSU to nie jest majątek, a masz pewność, że nie będzie ogniska w kompie gdy nagle skoczy pobór mocy pod obciążeniem.

Musisz mieć mocniejszy zasilacz, bo proc AMD zjada Ci sporo mocy.

Do tego prockowi przyda się OC, a to kolejne pociski w zasilacz.

Sam proc, jeśli nie zmieniasz platformy jest ok, ale do uciągnięcia dobrej karty graficznej musi iść w 4,0-4,5GHz.

Wtedy musisz mieć CO NAJMNIEJ dobry 550W PSU.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej dobry, nie chałasuje i aktualnie procesor ma temperature 67stopni a mam wlaczanego Metina(nie smiejcie sie, lubie czasem w to pyknac).

 

@EDIT: Komp jest wlaczany od 8rano + w wentylatorku moze byc duuuuzo kurzu.

Edytowane przez miq127

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wielkie słowo. Zwyczajnie do OC proca z takim TDP to za słaby cooler.

Z wiejkiem wartym 2 paczki fajek (30zł) bym nawet nie startował z OC.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO posprzatac to posprzatam, juz sie mialem od jakiegos czasu tym zajac.


Podsumowywujac, gdybym zakupil Gigabyte GeForce GTX 750 Ti OC, to gierki by mi nie scinaly na srednich detalach i nie musial bym kupowac nowego zasilacza?

Edytowane przez miq127

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nadal do wymiany bo to bomba z opóźnionym zapłonem , wyrób zasilaczopodobny pozbawiony zabezpieczeń i kiespko wykonany .

 

Jak nie chcesz stracić w przyszłości pół kompa to wymień go jak najszybciej .

 

GTX750Ti sobie odpuść , karta ma bardzo nierówną wydajność - raz dogania R9 270 a raz ledwo przegania R7 260X .

 

Proponowany wcześniej R9 270 to znacznie lepszy wybór .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeszcze powiecie o karcie  Gigabyte GeForce GTX 660 ? 

Co masz z tym wklejaniem tekstu?

270 pyli się najlepiej. Tym bardziej, że masz CPU od AMD.

 

Tymczasem zbieraj kasę albo na zmianę platformy, albo na cooler i mobo na jakich da się wycisnąć z tego 965 dobre OC.

No i dobierz ramu, bo 4GB to na te czasy... no.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu brałbym HD 7950 używka z gwarancją ~600pln + zasilacz. HD 7950 bije tego r9 270, a do tego HD 7950 bardzo dobrze się kręcą co pozwala im na dogonienie takich modeli jak hd7970/r9 280x. Ewentualnie jak masz trochę więcej kasy to HD7970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, z tego co przegladam to bardziej sie oplaca kupowac uzywane karty. Co myslicie o tym http://allegro.pl/hd-7970-3gb-gddr5-gigabyte-2xdp-hdmi-dvi-gw-13-mc-i5228322076.htmlokazja? Ta karta nieuzywana kosztuje 1290zl, a tutaj jest wystawiona za jedyne 780, oplaca sie brac? Waham sie jedynie z tego powodu ze ktos moglby sprzedawac uszkodzona karte lub cos w ten desen.

Edytowane przez miq127

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, z tego co przegladam to bardziej sie oplaca kupowac uzywane karty. Co myslicie o tym http://allegro.pl/hd-7970-3gb-gddr5-gigabyte-2xdp-hdmi-dvi-gw-13-mc-i5228322076.htmlokazja? Ta karta nieuzywana kosztuje 1290zl, a tutaj jest wystawiona za jedyne 780, oplaca sie brac? Waham sie jedynie z tego powodu ze ktos moglby sprzedawac uszkodzona karte lub cos w ten desen.

Drogo.

Po tyle to jak już 280X i to z gwarancją.

Za 700+ stoi teraz wersja Gigabyte V2 jaką sam posiadam. Wybierz zwyczajnie najdłuższą gwarancję.

Ta jest np do grudnia 2016 w kompusłoniku.

 

Jednak:

1. Twój procek jej nie da polecieć jak powinna.

2. Bałbym się wpinać ją pod Twoje PSU.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...