Skocz do zawartości
hunter123

Problemy z GIGABYTE R9 280X (uszkodzona karta ?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z kartą graficzną GIIGABYTE R9 280X OC 3GB DDR5

Gdy mam zainstalowane najnowsze sterowniki (14.12 lub 15.3) wyskakują mi blue screeny z plikiem atikmpag.sys.

Zaś gdy mam zainstalowane starsze sterowniki (np. 13.12 lub 14.9) zamiast blue screenow podczas gry wyskakuje mi komunikat "sterownik amd przestał działać ale odzyskał sprawność" 

Zrobiłem nawet pełny format komputera, lecz nic to nie dało.Dodam że próbowałem różne porady z internetu ale bez skutku. Dlatego chce was się spytać czy to karta jest uszkodzona.

Mój sprzęt:

Intel Core i5-4460

GIGABYTE GA-B85M-D3H

Corsair VS Series 450W 

4GB ram goodram

Z góry dziękuje za odpowiedz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest niestabilna, zapewne przez zbyt wysoką temperature. Ściągnij MSI Afterburner, on monitoruje temperature karty graficznej. Pograj do czasu aż wyskoczy ten komunikat i wrzuć screena z wykresów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do końca o to ci chodziło

Świetnie... jak chcesz żebyśmy ci pomogli jak nawet nie wiesz jaki masz model karty. Chodzi mi o model a nie to co jest napisane w panelu bo R9 200 series nic nie mowi.

Czy jest to r9 280x Windforce OC? Tak przynajmniej wywnioskowałem z BIOSu, który jest na techpowerup. Wgrywałeś BIOS czy to fabryczny?

 

Moim zdaniem karta sie przegrzewa i to ewidentnie, bo u mnie przy 70* (Radeon 7970) karta zbija zegary. Teraz jest względnie chłodno ale jak przyjdzie lato to sobie nie pograsz :D

 

Proponuje zjedź z zegarem na GPU do 1000mhz i popraw wentylacje.

Nie testuj karty w Furmarku bo on wygrzewa karte do granic możliwości. Żadna gra tak nie użyje GPU więc jak chcesz testować to uruchom jakiś benchmark.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem karta sie przegrzewa i to ewidentnie, bo u mnie przy 70* (Radeon 7970) karta zbija zegary.

 

Jeżeli przy 70*C na rdzeniu hd 7970 redukuje taktowania to coś jest nie tak (chyba że sam ustawiłeś taki poziom throttlingu w biosie). Pytanie jaka temperatura na sekcji zasilania? Doczytałem, że w tych kartach trzeba zwiększyć Power Limit bo jest za nisko ustawiony fabrycznie i stąd te spadki taktowania przy niedużych jak na nie temperaturach. 

Edytowane przez toska78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...