Skocz do zawartości
Marucins

Obudowa pod LC "mATX" (Corsair Carbide Air 540 vs Phanteks Enthoo Mini XL)

Rekomendowane odpowiedzi

Planowałem zwodować blaszaka ale zawsze coś wypadało. Obecnie powolutku zaczęło się układać i chciałbym wykorzystać sytuację... tfu tfu zaraz wykraczę i wszystko w łeb strzeli.

 

 

Proszę o pomoc w doborze niewielkiej skrzynki pod LC.

 

Zamierzam zbudować system chłodzący CPU i GPU (żadnych RAM czy MOBA).

CPU jak w stopce 4790K, grafika 980 albo 980 Ti (o ile nVidia nie zaszaleje z cenami). Czyli CPU leci na pierwszy ogień a GPU dojdzie do niego za jakiś czas, ale chciałbym złożyć zestaw chłodzący na starcie dwa komponenty.

 

 

Wymiarami, wyglądem i możliwościami. Podobają mi się :

  • Corsair Carbide Air 540
  • Phanteks Enthoo Mini XL

 

Dwie powyższe obudowy bardzo przypadły mi do gustu. I jeśli miałbym wybierać to pomiędzy nimi.

 

 

Chcę aby ulokowane tam chłodnice + wiatraki zapewniły wydajność a co najważniejsze ciszę. Wygląd zestawu LC, nie jest najważniejszy.

 

Nie wiem jak optymalnie dobrać chłodnice (grubość, konfiguracja pusch & pull) tak aby jedna na drugą nie wchodziła i montaż kilku radiatorów byłby możliwy. Wszystko zależy od obudowy jaka to wszystko pomieści.

 

Corsair czy Phanteks?

A może zupełne co innego?

 

 

 

//edytowano

 

Wybór padł na Phanteksa.

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...