Skocz do zawartości
bongo

Athlon XP 1.8 podkręcenie - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuje podkręcic ww procek przez bios, poniewaz mam taka możliwosc. Lecz gdy gdy ustawie np: mnożnik 11.5,częstotliwosc 140/35 to wszystko ok wtedy z 1544 mam 1610. Problemy zaczynają sie jak chce dac wiekszy mnożnik np. 145/36 . Bios sie odpala lecz nie startuje system, mam win xp pro,znaczy nie chce sie do konca załadowac.Czy jest cos co pozwoli sie uruchomic win xp z wiekszymi ustawieniami procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje podkręcic ww procek przez bios, poniewaz mam taka możliwosc. Lecz gdy gdy ustawie np: mnożnik 11.5,częstotliwosc 140/35 to wszystko ok wtedy  z 1544 mam 1610. Problemy zaczynają sie jak chce dac wiekszy mnożnik np. 145/36 . Bios sie odpala lecz nie startuje system, mam win xp pro,znaczy nie chce sie do konca załadowac.Czy jest cos co pozwoli sie uruchomic win xp z wiekszymi ustawieniami procka?

z tego co napisałeś to widze że problem masz nie przy zwiększeniu mnożnika tylko przy podniesieniu fsb

u mnie też były podobne problemy max stabilnie chodziło na fsb 140 dopiero zmiana na zworce płyty na 166 ( na mojej płycie dopiero przy tej częstotliwości <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> się dzielnik 1/5) pozwoliła podkręcić wyżej proca.

możliwe że masz słabe pamięci , nie wiem jak na twojej płycie ale na mojej przy fsb 140 pamięci 333 taktowane są 347 MHz a przy fsb 166 taktowanie jest nie zmienione czyli 333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje podkręcic ww procek przez bios, poniewaz mam taka możliwosc. Lecz gdy gdy ustawie np: mnożnik 11.5,częstotliwosc 140/35 to wszystko ok wtedy  z 1544 mam 1610. Problemy zaczynają sie jak chce dac wiekszy mnożnik np. 145/36 . Bios sie odpala lecz nie startuje system, mam win xp pro,znaczy nie chce sie do konca załadowac.Czy jest cos co pozwoli sie uruchomic win xp z wiekszymi ustawieniami procka?

a napięcia zwiększyć prubowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...