Skocz do zawartości
Jumpek

Maksymalna prędkość łącza.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Jako, że mieszkam w domku jednorodzinnym jestem zmuszony do korzystania z usług Netia i TPSA na kablu. Niedługo kończy się umowa i mam do was takie pytanie: Jaką maksymalną prędkość mogę u nich wziąć, by nie rwało na łączach? 

 

Obecnie jest ok 10/1 Mb/s.

Screen z parametrami z routera od Netii firmy Pirelli:
post-188356-0-88546400-1428153627_thumb.jpg

 

 

Dodatkowe pytanie przyszłościowe: Jak oceniać po tych parametrach prędkość łącza, jakby ktoś mógł wytłumaczyć bym był bardzo wdzięczny ;)

 

Z góry dziękuję za pomoc :)
 

Edytowane przez Jumpek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem to samo z Netii ADSL+ 10/1 za 49zł, ale zmienili karty na VDSL2 i wziąłem TPSA teraz mam realne 40/6 co nie jest złym wynikiem, mimo, że płacę za 80/8. Odległość od stacji ok 1,5km.

 

Wykorzystałem promocję - GEOPROMOCJA. Dobry deal, bo niestety nie mam dostępu do UPC, czy innych...

 

http://www.orange.pl/kid,4002408058,id,4004006016,article.html

39,90 zł + koszty linii.

 

Zadzwoń na info i dowiedz się co ci TPSA (Orange) zaoferuje na twojej linii.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jumpek, istotniejsze od tych parametrów jest to jak daleko masz do centralki i do jakiej karty jesteś podpięty. Zadzwoń do Netii i się spytaj o te info i jaka max prędkość będzie działać (Netia nie ma swoich urządzeń, tylko dzierżawi od Orange, więc nie jestem pewien czy będą w stanie podać dokładne info. Z drugiej strony w Orange mogą nie chcieć ci nic powiedzieć bo nie jesteś ich klientem). Możesz skontaktować się z Orange, że kończy ci się umowa i chętnie do nich przejdziesz, tylko musisz znać w/w informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tylko, że przed założeniem technik robił u mnie synchronizację z centralką i wyszło ok 31Mbit download i ok 4Mbit upload z ciekawości wymieniłem kabel telefoniczny w domu (od puszki zewnętrznej bezpośrednio do routera), ze starego (biały płaski z 30-letni) na UTP 5E żelowany zewnętrzny - jakieś 20m i podskoczyło do 40Mbit/6Mbit. 

 

Nie znam się za bardzo na tych parametrach, ale wydaje mi się, że przy tłumieniu na pozimie ok 40dB.

 

http://www.increasebroadbandspeed.co.uk/2012/graph-ADSL-speed-versus-distance

 

Jesteś bardzo daleko od centralki, jak to dobrze rozumiem to 2,5-3km.

 

http://www.orange.pl/kid,4004077722,id,4004077819,title,VDSL2-,article.html

 

Nie wiem ile prawdy w tym wykresie jest, hahaha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...