Skocz do zawartości
marson

Padła płyta (Z77) co kupić nowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Padła mi płyta Gigabyte GA-Z77X-UD5H, po prostu po resecie nie wstała od tak. Próby wymuszenia odtworzenia BIOSu z backupu spełzły na niczum, więc trzeba myśleć o jakiejś nowej płycie. Czy jest sens pakować się jeszcze w 2 generację CPU czy lepiej dołożyć i kypić nowy procesor + [łytę np. na Z87? Problem w tym, że potrzebuję czegoś z dużą ilością SATA, ponieważ mam 3 dyski i dwa napędy optyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli został Ci cep pod z77, to kup jakąś płytę na przeczekanie, we wrześniu ma być skylake, co czyni update ni

 

Wyryto na kamiennej tablicy za pomocą LG-P700

*co czyni update do z87, czy z97 nieopłacalnym według mnie. 6 slotów sata powinna zapewnić każda płyta w formacie atx z chipsetem z serii Z, lecz trzeba się dopytać o konkretny model.

 

 

Wyryto na kamiennej tablicy za pomocą LG-P700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś resetować bios?

I masz 3 generację CPU - wciąż warto w nią pakować.

Jaki budżet możesz przeznaczyć i czy używki chodzą w grę?

Próbowałem resetować, bez efektu, budrzet? powiem tak burżujsko ;) koszty nie grają roli a tak poważnie to sprawa wygląda tak, że patrząc na te nowe płyty Z87 / Z97 aż ślinka leci np. SATA express, m.2 i i intelowskie wszystkie SATA III a nie tylko 2, więc... jeśli miałbym kupować Z87 / Z97 to i 1000 zł wchodzi w grę za samą płytę + powiedzmy drugie tyle za CPU, natomiast jak mam kupić to samo co miałem to nie ukrywam, nie chcę przepłacać za coś co już na starcie będzie przestażałe.

 

P.S tak - używki wchodzą w grę.

Edytowane przez marson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz kase to możesz iść w ddr4 [lga2011-3] tam płyty mają dużo wszelkiej maści złaćz [choć uważam że jedynie  jeszcze m2 może mieć jakiś sens bo sata expres to jakaś pomyłka - skoro sa dyski pod pci expres tylko pod to powinny powstawać bo po co mnozyć jakieś pośrednie rozwiązania [m2 tylko do lapków]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...