Skocz do zawartości
reed

Zagadka kompatybilności procesorów

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę maksymalnie dopalić stare laptopy. Na razie upgraduję Della Inspiron 1720 Wymieniłem RAM i dysk. Jest widoczny przyrost wydajności. Ale jest też stary i imo cienki procesor. Czy mogę go wymienić na: Core2Duo T9400? Ma on FSB 1066MHz Czy jednak wykosztować się na T9300 z FSB 800MHz?

 

Czy w ogóle po wymianie na któryś z nich zauważę kolejny skok wydajności? Czy warto wpakować te +/- 100 zł?

 

PS:

Nie wiem dlaczego tak dziwnie sformatowało text w tym poście. To nie moja robota.

mobodell.jpg

Edytowane przez reed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, wersje z nieparzystą końcówką chodzą(t9300), te z fsb 1066 (t9400, t9600)nie jest pewne, czy warto ryzykować dla bardzo nikłej różnicy? A tak ten t9400 pójdzie ale na szynie 800 to wręcz ostra strata będzie.

Problem rozbija się zapewne o to, iż t9400 mimo że jednak wydajniejszy jest tańszy ze dwa razy... może u jakiegoś grzebacza-serwisanta bezpośredni się zapytać?

Bo takie wiadomości to raczej z osobistego doświadczenia...

Ew po bandzie- kupić , wypróbować, jak nie działa oddać na 10 dniowym terminie. Strata parę złotych za przesyłkę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź.

Tak, kwestia finansowa spowodowała to kombinowanie. Też doszukałem się w internetach, że nieparzyste, do T9500 powinny iść bez problemów, a także X9000 (ale tutaj oczywiście nie warto, bo to proc do o/c)

T9500 jest za drogi jak na inwestycję w tak starego lapka. T9300 jest tańszy, ale chciałem jeszcze taniej ;) Ale przynajmniej wiem na 100% że będzie działał.

Próbowałem już w kilku miejscach (włączenie z tutejszą giełdą) wykombinować, ale jak na razie, pozostaje jednak Alledrogo, jako dostępne/najtańsze. OK, pomińmy temat finansów.

Powiedz mi proszę, czy wielkość keszu procesora robi jakąś znaczącą różnicę? Tzn w kwestii tego czy będzie działał, czy nie? Czy mostek może nie obsługiwać procesora z większą ilością cache? BIOS uaktualniłem do najnowszego dostępnego dla tego modelu.

Będę wdzięczny za trochę informacji o tym aspekcie.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam cache raczej nie, to bierze niejako procek na siebie, bardziej jakieś nowe funkcje których płyta nie obsłuży(akurat pomiędzy t9300 a t9400 różnic specjalnie nie widać), no i FSB- czy płyta pójdzie na fsb 1066, jak nie uda się wymusić to kappa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to chyba widziałem na jakieś stronce, a nie na forum

Na Notebookcheck?  To z tamtejszego foruma właśnie dostałem.

Ehh C2D :) procesory legendy, a Core Q9550.... :)

Niektórzy nadal na nich działają i są potencjalnie zadowoleni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Notebookcheck?  To z tamtejszego foruma właśnie dostałem.

Niektórzy nadal na nich działają i są potencjalnie zadowoleni ;)

 

bardzo możliwe, jest tam też fajne porównanie mobilnych gpu

 

a LGA 775 to w ogole chyba jedna z lepszych podstawek w historii, bardzo dobre, bezproblemowe OC, ma ponad 10 lat lekko i nadal bywa konkurencyjna do współczesnych konstrukcji, myślę że Intel przemyślał parę spraw i dlatego teraz mamy blokady na OC ...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...