Skocz do zawartości
Nechoya

Windows 8.1 nie montuje ISO

Rekomendowane odpowiedzi

Windows 8 pozwalał montować pliki iso natywnie, przez system, i dla mnie to jego największa zaleta. Działało świetnie, ale jak to bywa z tym systemem, już nie działa :( Zarówno na tablecie z już zainstalowanym 8.1(Stream 7) i na laptopie z Win 8, zaktualizowanym przeze mnie do Windowsa 8.1(lenovo g505s) nagle przestało to działać. Dodam, że nie grzebałem w systemach, na laptopie wczoraj postawiłem czysty system bo wcześniejszy odmówił posłuszeństwa(format, nie przywrócenie z recovery) a tablet jest nowy, a programy oferujące tą funkcję działają-szukałem problemu na internecie, ale wszyscy mają problem taki, że iso nie czyta ani system, ani zamienne programy. Podczas otwierania pliku ISO, wyskakuje błąd "Wystąpił problem podczas instalowania pliku".
Czy ktoś wie, czym to jest spowodowane? To jakaś niefortunna aktualizacja systemu, Microsoft wyłączył tą opcję, brakuje mi sterowników? Jedyne, co łączy oba moje urządzenia, to system i aktualizacje, pobrałem wszystkie z windows update. Szukam czegoś, co je łączy, bo to chyba  nie pech, że oba odmówiły otwierania ISO? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę je zamontować w wirtualnym napędzie. Wiem, że można to zrobić winrarem, i wiem, że można do tego użyć innego programu-akurat na obu urządzeniach mam virtual clone drive-tylko nie rozumiem, dlaczego to nie działa tak, jak powinno, natywnie w windowsie? I to na obu moich urządzeniach? W przypadku laptopa to tak "dla zasady", ale na tablecie już, gdzie mam do dyspozycji 32gb pamięci(23 po odjęciu partycji recovery, 10-po odjęciu systemu) liczy się prawie każdy megabajt i nie chcę go marnować na aplikacje, których funkcje ma system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz jakiś obraz ISO i chcialeś go zamontować do Virtualnego napędu obsługiwanego przez system, a nie program zewnętrzny tak ?

 

Np. takie ISO systemu ?

 

http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=522170

 

O taką metodę chodzi ?

 

http://www.dobreprogramy.pl/DelphiX/Montowanie-obrazow-ISO-bez-dodatkowych-programow-w-Windows-8-i-prezent-od-DelphiX-a,37953.html#

 

 

Ja mam aktualnie WIN10 10051 i sprawdzę to u siebie, ale wątpię, żeby to działało jak w WIN8.

 

Szkoda, że wycofano tak przydatne narzędzie... nawet nie wiedziałem, że WIN8 to miał :P

 

 

EDIT: w WIN10 nie ma tej opcji, a szkoda :(

 

 

EDIT 2: czy mialeś na myśli taki montaż ISO w systemie ?

 

 

 

 

Jeżeli tak, to WIN10 to potrafi, tylko inaczej, niż w WIN8 :)

 

 

EDIT 3: WIN10 ma tak samo, jak WIN8, tylko trzeba skojarzyć  "otwieranie" pliku ISO do Explorera i zatwierdzić.

 

Teraz WIN10 ma tak, jak WIN8:

 

 

Tak było wcześniej, gdy ISO było opisane jako "plik ISO":

 

 

1261295700_1428369096_thumb.jpg

 

 

A tak jest po skojarzeniu "otwierania" pliku ISO do Explorera:

 

 

6770985600_1428369097_thumb.jpg

 

 

Spróbuj u siebie w WIN 8.1 takiej operacji :)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie było, hmm, proste, ale trudne do odkrycia. Okazuje się, że windows nie wspiera montowania plików zapisanych jako "sparse", co ma jakiś związek z sekwencjami bitów zerowych w pliku-nie rozumiem tego, i nie wiem, czy chcę rozumieć :p ale tak zapisują pliki niektóre programy do torrentów, w moim przypadku qbittorrent na lapku i utorrent na tablecie. Czeka mnie pogodzenie się z tym, albo przesiadka na inny program, bo rozwiązaniem z już istniejącym plikiem "sparse" jest jego skopiowanie i wklejenie, a to trochę trwa jak się ma ich kilkadziesiąt ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...