Skocz do zawartości
Sloth

Modernizacja starego komputera pod kątem gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników, pech lub szczęście (zależy jak patrzeć) chciało, iż moim pierwszym postem będzie prośba o pomoc w sprawie modernizacji komputera pod kątem gier. Zależałoby mi na tym, aby nowsze gry chodziły na nim w ustawieniach powiedzmy średnie/minimalne (nie łudzę się, że wysokie, a o ultra to nawet nie myślę). Na modernizację komputera mam powiedzmy 800 złotych z tym, że mogę stówkę dołożyć, jeżeli będzie to niezbędne.

 

Aktualna specyfikacja:

Płyta główna: g41mt s2pt

Procesor: Xeon E5420 2.50 GHz

Karta Graficzna: Geforce 740 1GB DDR5

Ram: 4GB goodram 1333mhz 9CL

Zasilacz: 500W Chieftec

 

Dziękuję serdecznie za każdy pomocy komentarz i pozdrawiam.

Edytowane przez Sloth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz dysk oraz napęd - SATA czy jeszcze stare ATA ?

 

Proponuję 2 opcje .

 

Albo całość wydać na mocnego procka i płytę do niego albo przyciąć na CPU i kupić do tego lepszą kartę .

 

Opcja 1 - CPU + płyta :

 

CPU : I5 4460 - 799 zł .

 

MB : Asus H81M-K - 185 zł .

 

Razem : 984 zł , trochę ponad budżet ale warto , masz mocny 4-rdzeniowy procek z miarę sensowną integrą .

 

Druga opcja - procek + płyta + karta .

 

CPU : Pentium G3220 - 225 zł

 

MB : Asus H81M-K - 185 zł

 

VGA : Gigabyte HD7850 1GB - 375 zł .

 

A potem jak sprzedasz obecny sprzęt i/lub wpadnie trochę kasy to zmieniasz tego Pentium na jakiegoś I5 i masz w miarę niezłego kompa .

 

Procki i płyta z morele.net , karta z allegro .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SATA. Dzięki za odpowiedź brzmi to sensownie.

 

Zdecyduje się na opcje pierwszą i w zasadzie wyjdzie mi w sam raz bo mam znajomego w sklepie ze sprzętem i zawsze jakiś tam rabacik rzuci na to.

Edytowane przez Sloth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to też dobry pomysł i ciągle jakby nie patrzeć mieszący się w moim zakresie finansowym. Boję się jednak, że mała ilość ramu będzie dosyć dotkliwa bo 4gb to na dzisiejsze czasy bardzo mało, ale te "podstawowe" podzespoły bym miał skompletowane z tego co widzę. Dzięki za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...